Olympique Marseille (Francie)

Racing Strasbourg - Olympique Marseille 3:3

Marseille proti Strasbourgu dvakrát vedla. Nakonec však byla ráda za bod, který zařídil v 88. minutě Kostas Mitroglou.
VČERA | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Preview: Racing Strasbourg - Olympique Marseille

Racing Strasbourg se proti Olympique Marseille pokusí odvrátit šestou porážku v sezoně. Naopak hosté budou usilovat o pátou výhru v řadě.
14.10. | Previews | 2 komentáře

Marseille vítězem derby, v Nice zvítězila 4:2.

Ani skvělý vstup do utkání a dvoubrankový náskok nestačil Nice na bodový zisk v prestižním Derby des Retrouvailles. Králem azurového pobřeží se stal Olympique Marseille, který třemi góly otočil výsledek už v poločase, aby na začátku druhého poločasu přidal čtvrtý kousek. Dva zářezy na pažbu si připsal Lucas Ocampos. Nice následně nevyužilo ani přesilovku a dokonce neproměnilo pokutový kop.
02.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: OGC Nice - Olympique Marseille

Na závěr osmého kola Ligue 1 je na programu pikantní Derby des Retrouvailles mezi OGC Nice a Olympique Marseille. Bitva o krále francouzské riviéry nemá favorita. Oba týmy zatím nemohou být s průběhem sezony spokojené a vítězství v derby by dodalo jednomu z nich velké sebevědomí.
30.09. | Previews | 4 komentáře

Red Bull Salzburg - Olympique Marseille 1:0

Atraktivní duel mezi Salcburkem a Marseille nakonec přinesl jediný gól, díky němuž zvítězil domácí celek a poskočil do čela skupiny I. Hosté sice vstupovali do zápasu s vysokým sebevědomím po třech vyhraných zápasech v řadě bez inkasovaného gólu, ovšem proti rakouskému šampionovi tahal po většinu času za kratší konec, což se nakonec projevilo i na výsledném skóre.
29.09. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: Red Bull Salzburg - Olympique Marseille

Marseille načala svou pouť v Evropské lize opravdu hodně vydřeným vítězstvím nad Konyasporem, a protože Salzburg nedokázal naplno uspět na půdě Vitórie, nemusel by být vývoj ve skupině tak jednoznačný, jak se dalo očekávat před samotným startem. Konfrontace rakouského a francouzského giganta bude tak jako tak zajisté zajímavá.
27.09. | Previews | 7 komentářů

Olympique Marseille - Toulouse FC 2:0

Až nečekaně snadno si Marseille doma poradila s Toulouse. O góly se postarali Florian Thauvin a Lucas Ocampos, který snad začne konečně navazovat na výkony, jaké předváděl ještě v dresu Monaka.
25.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: Olympique Marseille - Toulouse FC

Olympique Marseille v minulém kole porazil Amiens. Jenže to bylo na venkovním hřišti. Nikoliv na Stade Vélodrome, který i v této sezoně jakoby hráčům svazoval nohy. Toulouse, které zaostává o pouhé tři body, rozhodně není bez šance.
23.09. | Previews | 1 komentář

Kariéru bych rád uzavřel v Marseille, prozradil Mathieu

Jérémy Mathieu před letošní sezonou odešel z Barcelony do lisabonského Sportingu a pravděpodobně se nejednalo o poslední stěhování v průběhu jeho kariéry. Francouzský obránce by se rád ještě vrátil do vlasti a zahrál si za Olympique Marseille...
22.09. | Aktuality | 27 komentářů

Amiens SC - Olympique Marseille 0:2

Marseille, resp. Clintonu N’Jiemu stačily tři minuty k tomu, aby vsítil dvě branky a rozhodl o třetí výhře svého klubu. Amiens naopak připisuje čtvrtou porážku.
18.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář
16.10. Mitroglou debutoval v Ligue 1
Konstantinos Mitroglou si na své konto připsal první start v Ligue 1 a svým gólem ze závěru utkání zajistil Marseille alespoň remízu 3:3 ve Štrasburku. Řecký útočník přišel do OM koncem srpna z Benfiky, v prvních týdnech po transferu ho ovšem zastavilo zranění. (lequipe.fr)
16.10. Mandanda novým rekordmanem Marseille
Steve Mandanda včera odchytal 453. zápas za Marseille a stal se rekordmanem francouzského klubu, když se o jedno utkání dostal před Rogera Scottiho. Zkušený brankář ale jinak spokojen být nemohl, ve Štrasburku třikrát inkasoval a jeho tým jen remizoval 3:3. (soccerway.com)
12.10. Marseille bude platit za stadion
Nájem ve výši 5 milionů eur za sezónu bude platit Marseille za Stade Vélodrome. Součástí nájemného je rovněž prodej vstupenek a reklama, celkem tak Olympique městu ročně zaplatí sumu mezi 6 až 9 miliony eur. (lequipe.fr)
07.10. Amavi už prý patří Marseille
Po pouhých třech startech Jordana Amaviho prý byla aktivována opce v obráncově smlouvě, takže ten už nyní nepatří Aston Ville, nýbrž za 10 milionů eur přestoupil do Marseille, kde má působit do roku 2021. (lequipe.fr)
06.10. Luiz Gustavo přijde jen o jedno utkání
Stopku jenom na jeden zápas s podmínkou na další duel nakonec dostal Luiz Gustavo. Záložník Marseille je trestán za vyloučení v souboji s Nice, původně mu hrozil trest na tři zápasy. (transfermarketweb.com)
05.10. Luiz Gustavo může přijít o tři zápasy
Tři zápasy francouzské ligy může nuceně vynechat Luiz Gustavo. Záložník Marseille nedohrál utkání v Nice, v průběhu druhého poločasu dostal červenou kartu a jeho vyloučením se nyní bude zabývat disciplinární komise. (lequipe.fr)