Slavia Praha (Česko)

Trpišovský: Jsme šťastní, že jsme to zvládli a vyhráli

Slávisté na hřišti Slovácka vyhráli 3:1 a i po osmém kole vedou tabulku o skóre před Plzní. Za hosty se prosadili Ondřej Kúdela, Vladimír Coufal a Stanislav Tecl. Z penalty v závěru snížil Václav Daníček a ukončil neprůstřelnost Pražanů v nejvyšší soutěži na hřištích soupeřů po rekordních 758 minutách.
17.09. | Aktuality | 3 komentáře

Slavia se po výhře na Slovácku vrátila na špici tabulky

Slavia zareagovala na výhru Plzně a bez problémů porazila Slovácko. Základ k vítězství položili hosté již v první půli, kde se dostali do dvougólového trháku. Moravané se zmohli jen na jeden zásah z penalty, jinak se jim dvakrát podařilo orazítkovat brankovou konstrukci.
16.09. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Slavia se chce na Slovácku vrátit na první místo

Na velký zápas se těší fanoušci Slovácka. Do Uherského Hradiště přijede jeden z aspirantů na titul, a to pražská Slavia. Domácí však doufají, že se jim podaří soupeře zaskočit.
15.09. | Previews | 6 komentářů

Příbram získala pět nových hráčů včetně Holka, Mingazova a Voltra

Příbram posílí ofenzivní záložník Ruslan Mingazov. Turkmenský reprezentant přichází na půlroční hostování ze Slavie a měl by pomoci nahradit klíčového hráče Jana Matouška, který přestoupil právě do Edenu. Na půl roku jde do Příbrami hostovat i liberecký útočník Radek Voltr. Středočeši se navíc dohodli na angažmá se zkušeným stoperem Mariem Holkem.
07.09. | Aktuality | 161 komentářů

Slavia vzhledem k marodce angažovala Traorého a Matouška

Pražská Slavia vzhledem k velké marodce ve středu pole přivedla v probíhající podzimní sezoně hned dvě posily do zálohy. Úřadující ligový vicemistr si předčasně stáhl z hostování v Příbrami dvacetiletého talentovaného Jana Matouška, kterého Pražané koupili od středočeského klubu už v srpnu. Červenobílí angažovali také Ibrahima Traorého.
03.09. | Aktuality | 162 komentářů

Do Slavie by měli přijít Matoušek a Traoré

Předseda Slavie Praha Jaroslav Tvrdík po sobotní výhře 4:0 nad Plzní avizoval příchod ještě dvou posil do kádru a podle deníku Sport se jimi stanou Ibrahim Traoré ze Zlína a příbramský Jan Matoušek. Toho už Slavia koupila, ale plánovala ho do konce sezony nechat na hostování ve středočeském celku. Zřejmě si ho ale stáhne už nyní. Oficiálně má Slavia jejich příchod oznámit v pondělí.
02.09. | Aktuality | 97 komentářů

Ve šlágru nejvíce běhal Coufal ze Slavie, nejrychlejší byl Tecl

Nejaktivnějším hráčem šlágru 7. ligového kola mezi Slavií a Plzní byl domácí obránce Vladimír Coufal. Pravý bek pomohl k vysokému vítězství 4:0 hned 12.125 naběhanými metry. Přes dvanáct kilometrů se podle systému Tracab využívaného O2TV Sport při přenosech dostal i jeho spoluhráč Tomáš Souček (12.015). Celkem pět slávistů má více naběháno než nejlepší hráč Plzně.
02.09. | Aktuality | 28 komentářů

Plzeň jsme přehrávali, i když byla v jedenácti, mínil slávista Zmrhal

Záložník Slavie Jaromír Zmrhal uznal, že k vysoké výhře 4:0 nad Plzní domácím pomohlo i vyloučení kapitána Viktorie Romana Hubníka. Podle pětadvacetiletého hráče, který vstřelil třetí gól, však Pražané ve šlágru sedmého ligového kola úřadujícího mistra přehrávali i při plném počtu hráčů.
02.09. | Aktuality | 63 komentářů

Souček: Výhra 4:0 nad Plzní je nečekaná, jsme v euforii

Záložník Slavie Tomáš Souček chtěl ve šlágru sedmého ligového kola Plzeň porazit, nečekal však, že by domácí fotbalisté mohli úřadující mistry rozdrtit 4:0. Podle autora dvou gólů Pražanům pomohla vedoucí branka už ve třetí minutě i vyloučení hostujícího kapitána Romana Hubníka na konci první půle.
01.09. | Aktuality | 24 komentářů

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 4:0

Slavia dokázala porazit Plzeň vysoko 4:0 a vystřídala ji tak na místě lídra tabulky. Zápas rozhodla situace v závěru prvního poločasu, když domácí měli výhodu dvou pokutových kopů, navíc musel hřiště opustit kapitán hostů Roman Hubník.
01.09. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů
16.09. Trpišovský: Pomohla nám standardka
Slavia zvládla utkání na Slovácku a vrátila se na první místo ligového pelotonu. "Jsme šťastní, že jsme to zvládli a vyhráli, protože s repre pauzami nemáme dobré zkušenosti a na jaře jsme dvě utkání po nich nezvládli. Ze základu, co tu byl, tak trénovali jen dva hráči. Z osmi hráčů se nám pak ještě vrátilo pět s problémy a hrát se včera, tak někteří asi ani nehráli. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře a soupeř byl živější, pohyblivější a my jsme se do toho dostávali pomaleji. Pomohla nám standardka, od ní jsme už hráli velmi dobře kombinačně a celkově to bylo zasloužené vítězství," zhodnotil zápas slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
16.09. Slavia má rekord v neprůstřelnosti venku
Slavisté dnes na hřišti Slovácka vyhráli 3:1 a i po osmém kole vedou tabulku o skóre před Plzní. Za hosty se prosadili Ondřej Kúdela, Vladimír Coufal a Stanislav Tecl. Z penalty v závěru snížil Václav Daníček a ukončil neprůstřelnost Pražanů v nejvyšší soutěži na hřištích soupeřů po rekordních 758 minutách. (ČTK)
07.09. Nitra - Slavia Praha 0:2
Přípravné utkání:
Nitra - Slavia Praha 0:2 (0:0).
Branky:
60. Vejvar, 82. Stoch.
Sestava Slavie: Kovář (62. Vantruba) - Frydrych, Kúdela, Pokorný, Zelený - Petrák (70. Červ), Traoré (84. Žežulka) - Čermák (58. Vejvar), Baluta, Stoch (83. Mareš) - Škoda. Trenér: Trpišovský. (ČTK)
03.09. Slavia získala na hostování Traorého
Pražská Slavia podle očekávání dotáhla příchod Ibrahima Traorého ze Zlína. Fotbalista z Pobřeží slonoviny přichází na hostování do konce podzimu. V kádru má zacelit mezery po zraněných hráčích. (ČTK)
31.08. Sobotní šlágr pod policejním dohledem
Stovky pražských policistů dohlédnou na sobotní utkání první ligy mezi Slavií a Plzní. Policisté budou sledovat pohyb fanoušků obou týmů, a pokud to bude potřeba, doprovodí je ke stadionu v Edenu. S řízením dopravy jim pomůže několik desítek pražských strážníků. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí Jan Rybanský. Stadion bude otevřen od 17:30, zápas začíná v 19:00. Na bezpečnostním opatření se budou podílet policisté z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké policie. Zapojí se také členové antikonfliktního týmu a policisté na koních a se psy. "Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne," uvedl mluvčí. (ČTK)
31.08. Soupeři Slavie v základní skupině EL
Soupeři Slavie v základní skupině Evropské ligy budou Zenit Petrohrad, FC Kodaň a Girondins Bordeaux.
16.08. Slavia a Sparta zaplatí za fanoušky
Slavia dostala od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 40 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků a použití pyrotechniky. Z podobných důvodů další pražský klub Sparta musí zaplatit 37 tisíc korun. První dva celky tabulky byly potrestány za porušení povinnosti pořádajícího klubu. Slavia v zápase s Opavou, která za své příznivce zaplatí 25 tisíc korun. Sparta za domácí utkání se Slováckem rovněž ve třetím kole nejvyšší soutěže. (ČTK)
14.08. Dvojzápas rozhodla efektivita, řekl Trpišovský
Slavia prohrála odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev a s milionářskou soutěží se rozloučila. "Chtěl bych pochválit naše hráče za výkon od 15. minuty. Za to, jak hráli a jak se prezentovali. Myslím, že jsme odvedli dobrý výkon. Zbytek mi přijde absurdní hodnotit, nemá smysl se vůbec o tom zápase bavit. Hrajeme pak Evropskou ligu, takže se k rozhodčímu nemůžu vyjádřit. Už asi chápu ta vyjádření o bodajících vosách. Největší pozitivum je, že když se dvojzápas sečte, ani v jednom utkání jsme nebyli horším týmem. V některých fázích jsme i dominovali. Hráči vypadali výborně běžecky i herně. Dvojzápas rozhodla efektivita, že soupeř šance proměňoval a my ne. Na druhou stranu po dnešku už chápu, proč Dynamo nedostává góly," řekl k utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
14.08. Slavia nestačila na Dynamo a zahraje si EL
Výsledek dnešního odvetného utkání 3. předkola LM: Dynamo Kyjev - Slavia 2:0 (11. Verbić, 74. Bjesjedin), první zápas 1:1, postupuje Dynamo.
14.08. Slavia o půli prohrává v Kyjevě
Poločasový výsledek dnešního odvetného utkání 3. předkola LM: Dynamo Kyjev - Slavia 1:0 (11. Verbić).