Slavia Praha (Česko)

Preview: Slavia Praha - Slovan Liberec

36 ligových zápasů je Slavia pod trenérem Šilhavým neporažena, přesto na vedoucí Viktorii ztrácí propastných osm bodů. Aby se rozdíl soupeřů nezvyšoval, potřebují sešívaní nutně porazit Slovan Liberec, aktuálně pátý tým ligové soutěže.
VČERA | Previews | 6 komentářů

Šilhavého těšilo, že Slavia ve Villarrealu obstála a má cenný bod

I když slávisté ve 3. kole Evropské ligy ve Villarrealu ztratili nadějné vedení 2:0, kouč Jaroslav Šilhavý byl po remíze 2:2 spokojený se ziskem nečekaného bodu. Pochvaloval si, že český šampion proti osmému celku španělské ligy a semifinalistovi Ligy mistrů z roku 2006 obstál.
20.10. | Aktuality | 30 komentářů

Do té doby neměli nic, litoval Laštůvka dvou gólů do "šatny"

Brankář Jan Laštůvka si v prvním poločase pořádně nesáhl na míč a mezi 41. a 44. minutou ho musel dvakrát lovit ze sítě. Po přestávce ale fotbalisty Slavie podržel a přispěl k cenné remíze 2:2 ve 3. kole Evropské ligy ve Villarrealu. Navzdory ztracenému vedení 2:0 nerozhodný výsledek bral.
20.10. | Aktuality | 12 komentářů

Necid přišel později, přesto je nejlepším střelcem Slavie

Přestože Tomáš Necid se vrátil do Slavie až na začátku září v průběhu podzimní části sezony, je s šesti soutěžními góly aktuálně nejlepším střelcem týmu. Současnou formu potvrdil osmadvacetiletý útočník i ve čtvrtečním třetím utkání základní skupiny Evropské ligy ve Villarrealu, kde úvodní brankou v osmnácté minutě přispěl k remíze 2:2.
20.10. | Aktuality | 5 komentářů

Slávisté remizovali v Evropské lize ve Villarrealu 2:2

Slávisté remizovali ve Villarrealu 2:2 ve třetím kole Evropské ligy v souboji o první místo ve skupině a do čela tabulky neposkočili. Český šampion vedl na hřiště favorita po půlhodině po gólech Tomáše Necida a Dannyho 2:0, ale na první venkovní výhru v pohárech po více než deseti letech nedosáhl. V závěru úvodní půle srovnali Manu Trigueros a Carlos Bacca.
19.10. | Komentáře a souhrny | 327 komentářů

Slávista Danny už je zcela fit a cítí, že ještě může něco přidat

Nejzvučnější letní posila slávistických fotbalistů Danny celé září nehrál kvůli zranění, ale už je stoprocentně fit a chystá se s Pražany na čtvrteční 3. kolo základní skupiny Evropské ligy na půdě Villarrealu. Čtyřiatřicetiletý portugalský ofenzivní záložník je zatím s angažmá v Edenu spokojený, i když cítí, že zatím nepředvedl vše, co umí.
19.10. | Aktuality | 7 komentářů

Šilhavý věří, že po Seville obere se svým týmem i Villarreal

Trenér Jaroslav Šilhavý v roce 2013 dokázal s hráči Liberce dvakrát remizovat 1:1 ve skupině Evropské ligy s pozdějším vítězem soutěže Sevillou a nyní věří, že s pražskou Slavií obere dalšího španělského favorita Villarreal. Čtvrteční duel na hřišti "Žluté ponorky" bere jako dosud nejtěžší prověrku červenobílých v sezoně.
18.10. | Aktuality | 7 komentářů

I bod by byl pro nás úspěchem, řekl Sýkora před Villarrealem

Slávisty ve čtvrtek na hřišti favorizovaného Villarrealu čeká přímý souboj o průběžné první místo ve skupině A Evropské ligy, podle záložníka Jana Sýkory ale nepůjde o stěžejní zápas. Byl by spokojen, kdyby červenobílí uhráli se semifinalistou Ligy mistrů z roku 2006 aspoň remízu.
18.10. | Aktuality | 35 komentářů

Slavia bude ve Villarrealu hrát o vedení ve skupině Evropské ligy

Slavisté odehrají ve čtvrtek večer třetí z šesti utkání základní fáze Evropské ligy. Český šampion se představí na půdě největšího favorita skupiny Villarrealu v přímém souboji o první místo v tabulce. K vedoucí příčce potřebují červenobílí ve Španělsku překvapit a po 19 zápasech zvítězit v pohárech venku.
18.10. | Previews | 327 komentářů

Konečně jsme vyhráli venku, oddechl si Šilhavý

Slávisté v 10. ligovém kole porazili Karvinou 2:0 a dosáhli první venkovní výhry v sezoně. Úřadující mistři se vrátili na druhé místo tabulky a ztrácí pět bodů na vedoucí Plzeň, která má k dobru nedělní šlágr na hřišti Sparty. Pražany poslal do vedení v 19. minutě kapitán Milan Škoda, který v 57. minutě připravil druhý gól Nizozemci Micku van Burenovi.
15.10. | Aktuality | 14 komentářů
19.10. Slavia veze z Villarrealu cenný bod
Výsledek utkání Evropské ligy: Villarreal - Slavia 2:2 (41. Trigueros, 44. Bacca - 18. Necid, 30. Danny).
19.10. Poločas: Villarreal - Slavia 2:2
Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: Villarreal - Slavia 2:2 (41. Trigueros, 44. Bacca - 18. Necid, 30. Danny).
19.10. Základní sestava Slavie na Villarreal
Základní sestava Slavia pro utkání Evropské ligy na půdě Villarrealu: Laštůvka - Frydrych, Deli, Jugas, Sobol - Souček, Hromada - Sýkora, Danny, Zmrhal - Necid. (uefa.com)
06.10. Slavia zaplatí pokutu za Stocha
Vedení Slavie Praha zaplatí za záložníka Miroslava Stocha pokutu 40 tisíc korun, kterou mu ve čtvrtek udělila disciplinární komise. Slovenská letní posila červenobílých dostala trest za to, že při děkovačce s fanoušky po utkání domácího poháru s Třincem skandovala pokřik "smrt Spartě". Stoch doplatil na to, že zatím nezná slova děkovačky. Když po vítězství 5:1 na Třincem předříkával tradiční text do megafonu, jeden z členů "kotle" mu našeptával slova a poradil mu ostřejší chuligánskou verzi, která obsahuje spojení "smrt Spartě". Prý šlo o stejného fanouška, jenž při utkání na Bohemians hodil zpět na hřiště dres Halila Altintopa. Sedmadvacetiletý Stoch se na webu Slavie omluvil s tím, že nešlo o jeho iniciativu a že nechtěl nikoho urazit. Doufal, že nebude nijak potrestán, ale disciplinárka mu udělila pokutu. "Klub převezme úhradu pokuty za hráče. Jeho vyjádření na disciplinární komisi i pro klubový web je jednoznačné," uvedl na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. (ČTK)
01.10. Škoda není ani na lavičce Slavie
Bez Milana Škody se výjimečně bude muset obejít Slavia proti Brnu, na vině je blíže nespecifikované zranění. Poprvé v lize vedle sebe naopak v základu nastupují Halil Altintop s Dannym. (slavia.cz)
28.09. Slavia nastoupí na hrotu s Necidem
Základní sestava Slavie pro dnešní zápas Evropské ligy s Astanou: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu, Rotaň - Sýkora, Stoch, Zmrhal - Necid. (fotbal.idnes.cz)
23.09. Slavia stanovila nový rekord
Pražská Slavia dnes ve Zlíně překonala ligový rekord svých sousedů z Letné, když po remíze 1:1 v nejvyšší domácí soutěži neprohrála už 34krát v řadě. (ČTK)
22.09. Slavia chce zlanařit Nezmara
Jan Nezmar v blízké budoucnosti možná nebude vykonávat pozici sportovního ředitele Slovanu Liberec, na stejnou pozici i pozici člena představenstva ho chce získat Slavia. Blesku to prozradil Jaroslav Tvrdík. (isport.blesk.cz)
17.09. Vítězství bylo zasloužené, řekl Šilhavý
Slavia ovládla pražské derby a na Spartu tím má k dobru již čtyři body. "Mám velkou radost, myslím, že vítězství bylo zasloužené. Hodně nám pomohlo i vítězství v Evropské lize. Už před zápasem jsem cítil, že výkon bude velký. Kluci to předvedli hlavně v druhém poločase, kdy jsme Spartu přehráli. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, pak jsme malinko vypadli z role. Sparta možná malinko víc byla na míči, ale my jsme si vytvářeli šance. V poločase jsme neuznaný gól řešili, ale moje první slova byla, ať to dáme za hlavu, že to nevrátíme. Možná nás to zdravě nebudilo v druhé půli, byla cítit naše chuť jít za vítězstvím. Věřím, že takhle budeme pokračovat, že derby bude odrazovým můstkem, jako tomu bylo vloni po vítězství na Spartě. Na rekord jsem před zápasem nemyslel. V lize 33 zápasů bez prohry, to je velký výsledek. Samozřejmě si toho vážíme. Jsem rád, že můžeme darovat výhru panu Tvrdíkovi, který měl před několika dny narozeniny. Asi si ten dárek hodně cení. Akorát nám dal ultimátum, že narozeniny bude slavit každý týden. Nevím, jak to uděláme," zhodnotil utkání trenér Jaroslav Šilhavý. (ČTK)
17.09. Policie při derby zajistila 25 lidí
Policie v souvislosti s pražským derby Slavia - Sparta (2:0) zajistila kolem 25 lidí podezřelých ze spáchání přestupku. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka šlo většinou o případy spojené s používáním pyrotechniky. U jednoho ze zajištěných nelze vyloučit, že jeho jednání bude kvalifikováno jako trestný čin, doplnil Daněk. (ČTK)