Přívětivý los pro Barcu znovu neznamenal snadnou cestu za postupem

Barcelona uspěla v osmifinále Copa del Rey na půdě Unionistas Salamanca výsledkem 3:1. Její vítězství se však, podobně jako v minulé fázi proti Barbastru ze čtvrté ligy, nerodilo snadno, když po parádní dělovce Álvara Gómeze z 31. minuty prohrávala. Favorit ovšem stihl ještě do půle srovnat krok, aby po změně stran rozhodl o jeho očekávaném triumfu podobně povedenou ranou Jules Koundé.

Griezmann Realu naservíroval pohárovou pomstu za Superpohár v prodloužení

Atlétiko Madrid oplatilo Realu Madrid jen osm dnů starou porážku ze španělského Superpoháru, když zvítězilo v domácím osmifinále Copa del Rey 4:2 po prodloužení. Los Colchoneros se po půlhodině hry dostali do vedení, ještě před poločasem o něj však přišli vinou nepřehledné situace po nešikovné snaze vyboxovat míč v podání Jana Oblaka. V remízový stav vyústila i druhá půle, a tak muselo na řadu přijít prodloužení, ve kterém se hrdinou "Atlétů" stal Antoine Griezmann, když ve 100. minutě směle potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Xavi po Superpoháru: Omlouváme se fanouškům, musíme přijmout kritiku

Barcelonský trenér Xavi se omluvil fanouškům za nedělní prohru 1:4 s odvěkým rivalem Realem Madrid ve finále španělského Superpoháru v Rijádu. Podle něj ukázal jeho tým nejhorší tvář, věří však, že se vzchopí. Řekl to na tiskové konferenci.

Barcelona musí řešit další problémy, Cancelo si poškodil postranní vazy v koleni

Portugalský reprezentant João Cancelo (29), který hájí dres Barcelony, si ve čtvrtečním utkání španělské LaLigy proti Las Palmas (2:1) poškodil kolenní vazy. Ze zápasu tak musel odstoupit už po jedenácti minutách.

Real Madrid děkuje Rodrygovi s Viníciusem, Osasuna ve finále padla

Real Madrid si připisuje další úspěch. Splnil svoji roli favorita, nedopustil pohádku pro Osasunu a po vynikajícím představení dvojice Vinícius - Rodrygo slaví zaslouženou trofej.

Real Madrid bije na poplach, před klíčovou fází sezony se zranil Modrić

Real Madrid během tohoto týdne prohrál v Gironě a znovu se zmenšily jeho naděje na obhajobu španělského titulu, ještě citelnější ztrátu ale představuje jedno zranění. Mimo hru je Luka Modrić, Bílý balet přitom čeká klíčová část sezony.

Odehráli jsme skvělý zápas, radoval se Ancelotti po zasloužené výhře v Barceloně

Barcelona měla velmi dobře nakročeno k zisku španělského double, Copa del Rey ale letos nakonec nezíská. Real Madrid podal v Katalánsku skvělý výkon, smazal jednobrankové manko a po triumfu 4:0 slaví postup do finále, kde poměří síly s Osasunou. Trenér Carlo Ancelotti měl spoustu důvodů k radosti.

Hráli jsme mnohem lépe, než říká výsledek, tvrdil po historickém debaklu Xavi

Barcelonští ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru utrpěli s Realem Madrid debakl 0:4 a připsali si vůbec nejtěžší domácí soutěžní porážku v historii El Clásica, jejich trenér Xavi Hernández ale odmítl, že by prožil nejhorší večer kariéry. Katalánci podle něj podali mnohem lepší výkon, než ukazuje výsledek.

Kat Benzema opět úřadoval, Real i díky němu smetl Barcelonu 4:0 a postoupil do finále

Do finále Španělského poháru míří Real Madrid. Po suverénním výkonu porazil ve čtvrtém El Clásicu sezóny Barcelonu 4:0 a v souboji o titul vyzve Osasunu. Titulky sportovních deníků bude opět plnit Karim Benzema, ten totiž zaznamenal druhý hattrick ve dvou utkáních v řadě, jednu branku pak přidal Vinícius Júnior.

Cestu za trofejí začíná Real proti Barceloně s výhodou domácího prostředí

Napjaté emoce z tradičního střetu dvou gigantů jsou ozdobou tohoto ročníku LaLigy, v němž se opět přetahují o titul právě nejslavnější španělské kluby. A oba mají zálusk i na španělský pohár. Finále ale čeká jen na jednoho z nich a jako první má výhodu domácího prostředí v semifinálovém souboji Real.

Lewandowski je zraněný a zřejmě vynechá pohárové El Clásico

Barcelona bude ve čtvrtečním semifinále domácího poháru na hřišti Realu Madrid s největší pravděpodobností postrádat nejlepšího střelce útočníka Roberta Lewandowského. Lídr tabulky kanonýrů španělské ligy utrpěl ve víkendovém utkání na hřišti Almeríe zranění stehenního svalu na levé noze, uvedl katalánský klub na svém webu. Délku absence své opory Barcelona neoznámila.

Betis slaví po 17 letech zisk poháru. Valencia opět bez Evropy

Betis porazil ve finále Copa del Rey Valencii 2:1 po penaltách a ze zisku poháru se radoval znovu po 17 letech. Nerozhodný stav po základní hrací době zařídili už v první půli Borja Iglesias a Hugo Duro. Fotbalisté v zelenobílých dresech mohli několikrát rozhodnout po změně stran, nakonec se to však podařilo až Juanu Mirandovi v páté sérii závěrečného rozstřelu.

Nejdůležitější utkání mojí kariéry, říká o pohárovém finále Joaquín

Španělská liga má o víkendu s jednou výjimkou pauzu a prostor místo ní dostane finále Copa del Rey. O pohárovou trofej si to rozdají Betis s Valencií a pikantní duel to bude především pro veterána v řadách sevillského celku Joaquína...

Real Betis je po 17 letech ve finále Španělského poháru

Po 17 letech postoupil Real Betis do finále Španělského poháru. V odvetném semifinálovém utkání s Vallecanem dnes remizovali 1:1 díky gólu střídajícího Iglesiase z druhé minuty nastavení.

Dembélé musí okamžitě odejít, tvrdí sportovní ředitel Barcelony

Francouzský mistr světa Osmane Dembélé do konce lednového přestupního období odejde z Barcelony. Trenér Xavi nenominoval čtyřiadvacetiletého křídelníka do kádru pro dnešní osmifinále Španělského poháru proti Bilbau a sportovní ředitel Mateu Alemany uvedl, že útočník musí klub okamžitě opustit.