2 : 1
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool s problémy udolal Sunderland a stále myslí na titul

I takové zápasy se musí vyhrávat, když chcete vyhrát Premier League. Nebo spíše právě takovéhle. Liverpool měl doma se Sunderlandem velké potíže, o to cennější jsou ale tři získané body. Gólově je vykřesali Steven Gerrard a Daniel Sturridge dvěma krásnými střelami. Za hosty v závěru upravil na konečných 2:1 Ki.

Obávaný liverpoolský stroj se rozjížděl velmi pomalu. Vlastně mu to trvalo skoro celý poločas. První minuty sice měli domácí jakous takous převahu, kterou dotvrdili přímým kopem Suáreze a ranou Sturridge, jež shodně zamířili těsně vedle brankové konstrukce. Jenže poté se hra čím dál více vyrovnávala a i podceňovaný Sunderland si vytvářel alespoň náznaky příležitostí.

Střední pasáž úvodního dějství rozčeřily rána Allena nad a Suáreze vedle, až pár minut před koncem se namlsaní fanoušci Liverpoolu konečně dočkali. Vergini fauloval uruguayského střelce nějakých dvacet metrů od branky, debatu o exekuci nakonec vyhrál Steven Gerrard a to bylo pro domácí vítězství. Kapitán týmu napřáhl a krásnou ranou pod břevno otevřel skóre - 1:0.

V závěru poločasu měl největší šanci Sunderlandu Connor Wickham, jehož rána byla tečována a Mignoletovi nadělala potíže. Stav se ale již do přestávky nezměnil - naopak krátce po ní šli do dvougólového vedení hráči Liverpoolu. Henderson předal míč na roh šestnáctky Sturridgovi a ten nádhernou střelou přehodil bezmocného Mannoneho.

Zhruba čtvrt hodiny před koncem se ale začaly dít věci i na druhé straně. Nejprve trefil tyč Lee Cattermole a dorážku spálil Ki, na což ještě zareagoval Sturrige, který rovněž rozezvonil brankovou konstrukci. Na gólovou hlavičku korejského záložníka už ale Liverpool neodpověděl. Rohový kop Adama Johnsona dolétl trestuhodně až na zadní tyč, kde se Ki odpoutal od Flanagana a měl snadnou pozici - 2:1.

Od té doby i jindy suverénní Liverpool znervózněl a v dalších deseti minutách měli hosté dokonce větší držení míče. Svoji aktivitu dokonce přetavili v jednu zajímavou šanci, když John O’Shea hlavičkou tečoval Johnsonův centr z malého vápna vedle. V úplném závěru už však Reds těsné vedení pohlídali, a tři povinné body tak i přes velké problémy zůstávají na Anfield Road.

Autor: Marek Ustohal