29.01.2013 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Faktor Redknapp opět úřadoval. QPR obral o důležité body i Man City

Z Queen’s Park Rangers se stává regulérní kat favoritů. Po senzační výhře na Stamford Bridge a bezgólové remíze s Tottenhamem si Redknappovi svěřenci políčili i na obhájce titulu Manchester City. Ani klub z průmyslového města nedokázal Rangers vstřelit jedinou branku a soupeři se tak z Loftus Road rozešli smírně.

Zajímavější byla rozhodně první půle - o šance v ní nebyla nouze a to dokonce na obou stranách. Úvod utkání dle očekávání ovládli hosté, kteří mohli po čtvrthodině už vést klidně o dvě branky. Chybu Césara nicméně Lescott nevyužil a střílel mimo; "střelu" Onuohy do vlastní sítě po centru Téveze naopak brazilský brankář nepustil do sítě.

Nejblíže kýženému gólu byl po centru Silvy Zabaleta. Pravý bek Manchesteru City po něm z penalty hlavičkoval do břevna. První nadějně vyhlížející akce QPR přišla v pětadvacáté minutě, když se ke střele zpoza vápna odhodlal Rémy, jehož projektil dokázal Hart vyrazit na roh. Anglický gólman zachraňoval Citizens i při samostatném nájezdu Taarabta - nejprve mu včas padl pod nohy, načež mu následnou střelu dalším skvělým zákrokem vyrazil

Závěr poločasu už ale patřil opět hostům. Po skvělém centru Nasriho měl šanci Barry, jenže César byl opět připraven. Nasriho pokus o dvě minuty později pak prolétl těsně vedle. Druhá půle už takový spád neměla, hra se zhustila a příležitostí tak bylo poskrovnu. Tu největší měl deset minut před koncem David Silva, jehož našel ve vápně Džeko. Na fantastického Julia Césara si však nepřišel, Brazilec dalším vynikajícím zákrokem jeho radost zhatil.

Citizens nic nevyprodukovali ani z poměrně silného tlaku v závěrečné pasáži. Ač měl výraznou převahu, přes dobře konsolidovanou obranu domácích to zkrátka a dobře nešlo - nevyšla ani snaha Sinclaira o pád ve vápně - Dowd byl důsledný a zákrok neposoudil jako nedovolený. Na začátku nastaveného času naopak čaroval Adel Taarabt, který nasadil housle Lescottovi a pokoušel se vystřelit - skluzem ho ovšem o tuto šanci připravil jeden z bránících hráčů City.

Autor: Marek Ustohal