03.01.2012 20:45 CET
1 : 0
(0:0)

Tottenham s problémy udolal West Brom 1:0

Bolelo to, stálo to hodně sil, ale tři body nakonec díky šikovnosti Jermaina Defoea zůstávají na White Hart Lane. Výhra to byla kostrbatá, ale zasloužená, uznání zaslouží i asistent u jediné branky Gareth Bale, jenž dělal v obraně West Bromwiche vítr celé utkání a chvílemi doháněl hráče hostů k šílenství. Kartu za zákrok z posledních sil na něj si dnes vysloužila hned čtveřice hráčů.

První poločas žádnou velkou podívanou nenabídl. Hodně mu ubraly zdravotní problémy, které postupně znepříjemňovaly život hned několika hráčům. Ke konci úvodního dějství začal křivit úsměv a protahovat se Van der Vaart, ještě před ním po nevybíravém zákroku strávil pět minut kulháním Gareth Bale (okopávaný skutečně po celých 90 minut). Sandro a Jerome Thomas museli pro zranění dokonce střídat, Peter Odemwingie navíc už po 15 minutách ukazoval na střídačku s gestem "nepůjde to". Nakonec to naštěstí šlo.

Mnoho vzruchu opravdu k vidění nebylo, přesto několik situací za zmínku stojí. Po čtvrthodině chytil Foster Baleovu střelu ještě bez potíží, o deset minut později už jen s vypětím všech sil a konečky prstů na roh. Chvíli poté krásně zakombinovali opět velšský mladík a Adebayor, jenže v klíčové chvíli si vysoký forvard neporozuměl s míčem dokonale a před gólmanem mu uskočil.

Hned po návratu z kabin byl v nebezpečné pozici Jermain Defoe. Zabijácký instinkt mu ovšem nepřinesl ani nový blonďatý přeliv á la Wesley Snipes a volej z vápna poslal nad. Za pět minut po stříleném centru Van der Vaarta na penaltě zkoušel překvapit Foster patičkou, ale i díky teči těsně minul. Z přímého kopu pak těsně přestřelil Modrić.

Po hodině hry se do první vážnější šance dostali konečně i hosté, Cox prošel po levé straně a střelou z úhlu donutil Friedela k dobrému zákroku. V tom udeřilo na druhé straně. Sice dost kostrbatě, o to hodnotnější vedení to pro Spurs bylo. Nepovedenou střelu Assou-Ekotta dostal k nohám Van der Vaart. Ten předal vedle sebe ve vápně Baleovi, jehož pokus byl taktéž nepovedený, nicméně dostal se k Jermainu Defoeovi, který si jej krásně zpracoval a z otočky k tyči poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Deset minut před koncem se nezvykle rozevřela obrana před střídajícím Tchoyiem a Friedel musel opět pohotově vyrážet. Až příliš pasivně pak hráči Tottenhamu působili a nechali se hosty, kteří mocně toužili po vyrovnání, zatlačit ke svému vápnu. Nic než sérii rohů si ovšem Hodgsonovi svěřenci nevyprodukovali a tak domácí uhájili těžce vydřenou hubenou výhru.

Autor: Marek Ustohal