01.01.2012 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Ji Dong-Won ve spolupráci s čárovým připravil lídrovi nevídaný šok

Další gól v závěrečných sekundách. Další klíčové tři body. A první vítězství nad soupeřem z elitní čtyřky! O’Neillovi svěřenci díky Ji Dong-Wonově kontroverzní brance z úplného sklonku utkání vítězí nad Manchesterem City, který tak jenom potvrzuje svůj výkonnostní pokles.

Bez Silvy, Agüera, Milnera či Balotelliho to proti kompaktně bránícímu Sunderlandu zkrátka nešlo. Nasri odehrál zase jeden ze svých horších poločasů, díky čemuž především Džeko nemohl cítit, že je adekvátně vytížený. Přesto právě on měl na svých kopačkách hned dvakrát vedení - pokaždé se mu ale gólu docílit nepovedlo. Nejprve jej zblízka odmítl "široký" Mignolet, když se Bosňan houževnatě bil ve vápně proti početné přesile, později se k Džekovi náhodně odrazil míč na hranu šestnáctky, aby jej on po bleskurychlém zpracování napálil směr břevno.

V tu chvíli už ale mohlo (a mělo) být vše jinak. Okamžitě ve třetí minutě totiž nachytal Sessegnon skvělým pasem obranu ManCity na švestkách, čímž umožnil Bendtnerovi užít si Harta pěkně tváří v tvář. Dánovo řešení naskytnuté situace ovšem bylo hrozivé - nechal se dostat pod tlak od dvou soupeřů a pak si neporadil s kličkou kolem bystrého Harta. To tedy nakonec Black Cats mohlo mrzet. Tím spíš, pokud do 55. minuty Mancini poslal na hřiště jak Agüera, tak Silvu.

Ani s nimi to ale nebylo ono. Kouzlo Citizens zkraje sezony jako by se vypařilo mávnutím kouzelného proutku. Naopak Mackems mohli jít v 63. minutě do vedení. Sessegnon tehdy na pravém rohu velkého vápna takříkajíc oloupal Kompanyho, vzápětí mu ovšem nevyšla koncovka vnějším nártem. Přitom se mu do prázdné brány po levé ruce nabízel Bendtner. To Citizens se adekvátně začali chytat až s 82. minutou, kdy Džeko dvakrát po sobě spálil slušné šance - tu druhou po delikátním centru Silvy, když ho rozhodil Kilgallon.

Teprve potom byli hosté schopni řádně tlačit i si vytvářet střelecké příležitosti. Takto se Silva z hranice šestnáctky dvakrát opřel do balonu: jednou povedeně, a to záhy z dorážky krkolomnou hlavičkou orazítkoval břevno Richards, podruhé mizerně po zemi. A to se ManCity vymstilo tak krutě, že tomu snad ani nejzarytější optimista z řad fanoušků Sunderlandu nemohl uvěřit. Se závěrečným hvizdem totiž umně zakombinovalo duo Ji Dong-Won-Sessegnon a poté, co čárový nepostřehl těsný ofsajd jinak nervózního Korejce, poradil si vytáhlý útočník s vyběhnuvším Hartem a do odkryté klece uklidil senzační balon znamenající tři body pro Black Cats.

Autor: Tomáš Daníček