24.09.2011 18:30 CET
1 : 1
(0:1)

United poprvé ztratili, se Stoke jen remizovali 1:1

Spanilá jízda Manchesteru United se poprvé zadrhla. Rudí ďáblové z města textilu nedokázali porazit Stoke City a stejně jako Liverpool nebo Chelsea na Brittania Stadium ztratili. Skóre nejprve otevřel po krásné akci Nani, za Potters na 1:1 vyrovnával hlavičkou z Tottenhamu příchozí Peter Crouch. I tak se ale svěřenci Alexe Fergusona vrátili zásluhou lepšího skóre do čela tabulky.

Skotský manažer vylétl jako čertík z krabičky už po deseti minutách. Tehdy se skryl před ofsajdovou pastí hbitý Chicharito, který pádil sám na brankáře. Těsně před Begovićem ho ovšem na hranici faulu postrčil Woodgate a mexický reprezentant upadl přímo do výběhu nastartovaného gólmana Stoke. United se dožadovali pokutového kopu, mladý forvard musel pro zranění střídat.

První branka přišla ve 27.minutě a v hlavní roli se fanouškům ukázal Portugalec Nani. Ten si narazil s Fletcherem, udělal pár rychlých krůčků a vystřelil levačkou přesně v bližší tyči - 0:1. Opakovaný záběr pak ukázal, že měl při zakončení notnou dávkou štěstí, jelikož míč prošel těsně po lýtkem blokujícího Shawcrosse.

Zvýšit mohl tentýž fotbalista o pět minut později, odkrytou bránu však po chybě Begoviće trestuhodně minul. Domácí byli blízko brance hned dvakrát, nejprve ovšem De Gea vychytal Wilkinsona, poté i skvělým zákrokem Walterse. Do kabin tak odcházeli s hubeným vedením hosté z Manchesteru.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí Stoke. Hned po sedmi minutách nedokázali Jones s Ferdinandem ubránit nabíhajícího Crouche, který si skvěle naskočil na roh a nasměroval hlavou míč do míst, kam De Gea zkrátka nemohl - 1:1. Stejný hráč mohl dokonce za další tři minutky skóre úplně otočit. Ferdinand nedoskočil na centr do vápna, jež spadl přímo na prsa anglickému dlouhánovi, který však tváří v tvář De Geovi neuspěl.

V 65.minutě se odpískání pokutového kopu po postrčení Pennanta ve vápně dožadovali i domácí, také oni neúspěšně. Za tři minuty řádně pumelicí prozkoušel španělského mladíku v bráně United Walters z přímého kopu. Na druhé straně rovněž tvrdě pálil Young.

Sedm minut před koncem zahrozil z rohu opět Crouch, tentokrát ale mířil vedle. Letní posila z Tottenhamu byl ve druhém poločase rozhodně nejnebezpečnějším hráčem zápasu, v 87.minutě přetlačil obránce United ve vápně, jenže v záklonu opět netrefil branku.

Možnost rozhodnout dostal doslova na stříbrném podnose Ryan Giggs. Nani legendu United fantasticky našel na zadní tyči, ale velšský reprezentant z bezprostřední blízkosti fatálně minul odkrytou branku. Když pak v náručích brankářů skončily centry z kopačkek Naniho a Walterse, rozešli se oba soupeři se zřejmě zaslouženou dělbou bodů po remíze 1:1.

Autor: Marek Ustohal