21.03.2012 21:00 CET
3 : 2
(0:0)

Takhle se hraje o záchranu! QPR heroicky otočil duel s Liverpoolem

Nevídaný obrat předvedli hráči Queens Park Rangers! V existenčně důležitém utkání proti Liverpoolu prohrávali už 0:2, jenže v závěrečné čtvrthodině, především pak v poslední pětiminutovce přišlo absolutní selhání defenzivy Reds a Hughesovi svěřenci mohou slavit teprve druhou výhru pod vedením velšského manažera.

Ta pravá show se rozjela až ve druhém poločase, v němž padly nejen všechny branky domácích, ale i ty Liverpoolské. První dějství nabídlo po jedné nebezpečné příležitosti na obou stranách. Deset minut po začátku zahrozili hosté, pro Gerrardově rohu na zadní tyč střílel Suárez, jenže byl zblokován. Po půlhodině hry pak boční síť rozvlnil ranou z pětadvaceti metrů Djibril Cissé.

Gólu se ovšem diváci na Loftus Road dočkali až po změně stran. Psala se minuta č. 54 a kapitán Reds Steven Gerrard rozehrával jeden z mnoha rohů. Po několika odrazech se balón odrazil až k Sebastianu Coatesovi a ten překrásnými nůžkami pod břevno nedal Kennymu naději - 0:1. Po sedmdesáti minutách mohlo být v táboru Liverpoolu ještě veseleji, jenže Downing si v šanci neporadil ideálně a trefil jen Kennyho. Hosté se mohli podruhé radovat až za minutu...

Natřikrát se týmu z města Beatles povedlo navýšit vedení. Suárez napálil tyčku, od ní se odrazil míč k Downingovi, jenž selhal stejně jako před pár desítkami vteřin. Uspěl až Kuyt. Nizozemec měl dorážku snadnou a uklidnil příznivce Reds - 0:2. Jenže uklidnili se asi i hráči, kteří po druhé brance přestali být důslední, a trest přišel vzápětí. Taarabt rozehrál roh, Shaun Derry převýšil celou obranu a zavdal na drama do posledních minut - 1:2.

A pět minut před koncem dosáhli Londýňané kýženého vyrovnání. Zamora na levé straně zakombinoval s Taiwem, míč od jeho nohy dolétl až k Cissému, jenž se stejně jako Derry dostal výše než oba stopeři a překonal frustrovaného Reinu - 2:2. Ta největší euforie ale měla ještě přijít. Luke Young hlavičkou nazdařbůh překvapivě vyslal do úniku Jamie Mackieho, který se díky hrubce Josého Enriqueho objevil až před gólmanem Liverpoolu a mezi jeho nohama propasíroval kulatý nesmysl, otočil skóre a odstartoval dlouhé oslavy na Loftus Road - 3:2.

Autor: Marek Ustohal