29.08.2010 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Duel na Stadium of Lights rozhodla penalta v poslední minutě

Vypadalo to, že atraktivní fotbal na Stadium of Lights dospěje k bezbrankové remíze. Jenže pak ve třetí minutě nastavení přišla penalta a Darren Bent pro Sunderland vystřelil senzační tři body. Carlos Tevez si může drbat hlavu, když neproměnil obrovskou šanci v úvodu utkání.

Sunderland začal první poločas poměrně aktivně, ale žádnou větší šanci si nevypracoval a otěže zápasu pomalu začali přebírat Citizens. Hned v 16. minutě přišla obrovská šance, vůbec největší celého poločasu. Yaya Touré se na půlce hřiště zmocnil míče a řítil se společně se dvěma spoluhráči na jediného obránce Black Cats. Yaya dotáhl míč až před branku, kde ho naservíroval Tevezovi, jenž měl před sebou zcela odkrytou klec. Jenže argentinský útočník neuvěřitelným způsobem přestřelil!

Tevez měl šanci napravit svoje zaváhání za dvanáct minut, ale rána mu příliš nesedla a byl z toho jen roh. Po půlhodině se do útoku opět hrnul Yaya Touré s Tevezem, ale Mignolet včas vyběhl a prvního jmenovaného zneškodnil. Další obrovská šance přišla v poslední minutě nastavení. James Milner zahrával z levé strany trestný kop, míč se od Ferdinadovy hlavy dostal až na zadní tyč k Yayovi Tourému, jenže ten z bezprostřední blízkosti nedokázal skvělého Mignoleta prostřelit. Mezitím byl na nosítkách odnesen zraněný Fraizer Campbell, který nevypadal příliš dobře.

Nicméně do kabin se šlo za bezbrankového stavu, ačkoliv Manchester byl lepším týmem. V ofenzívě byl vedle Teveze trochu překvapivě nejvíce vidět Yaya Touré, ale své největší šance oba umě zahazovali.

Deset minut po přestávce musel do akce také Joe Hart. Kompany totiž nechal ve vápně samotného Benta, a tak musel před ním dlouhý míč boxovat právě strážce hostující svatyně. Vzápětí se dopředu hrnul El-Mohamady a z velkého úhlu vystrašil Harta, který vyrazil na roh. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, respektive se hrál otevřenější fotbal, když hosté šli za prvním gólem, a tak i Black Cats dostávali více prostoru. V jedné z akcí zakombinoval Welbeck s Bentem, ale první jmenovaný nakonec branku vysoko přestřelil.

Roberto Mancini se nechtěl smířit s pouhým bodem za remízu, a tak se odhodlal k riskantnějšímu tahu. Místo obránce Lescotta na hřiště poslal útočníka Adebayora. A v 77. minutě se mu tento tah málem vyplatil. Richards totiž připravil tožskému útočníkovi po rohu skvělou pozici, ale Mignolet mu jeho pokus výtečným zákrokem vytáhl.

Poslední čtvrthodina už nebyla na šance tak hojná, nicméně na Stadium of Lights se hrál dobrý fotbal, běhalo se z jedné strany na druhou. A vše vyvrcholilo ve třetí minutě nastavení. Sunderland svého soupeře trpělivě mačkal, až se nakonec dočkal nedovoleného zákroku na Benta a následné penalty. K ní se postavil sám postižený a střelou doprostřed branky nedal šanci Hartovi. V domácím sektoru vypukla obrovská radost. Citizens už samozřejmě zareagovat nedokázali a prohráli 1:0.

Autor: Ondřej Holzman