Getafe CF Španělsko - Getafe CF - Zprávy

Další články

O Evropu bojující Real Sociedad odpověděl na výhru Betisu ztrátou s tápajícím Getafe

Hráči Realu Sociedad ve 32. kole LaLigy pouze remizovali na půdě Getafe 1:1. Baskové nakročili k bodovému zisku už ve 13. minutě, kdy hostující celek předvedl perfektní protiútok, na jehož konci byl přesně hlavičkující Ander Barrenetxea. Domácí však dokázali odpovědět ještě v úvodní půli zásluhou Juanmiho Latasy. Tým ze San Sebastiánu tak sice prodloužil svou sérii bez prohry na číslo pět, jeho náskok na šesté pozici se však při dvou výhrách Betisu po sobě ztenčil už jen na tři body.

Getafe hostí Real Sociedad, bude se opakovat podzimní přestřelka?

Nedělní program španělské LaLigy otevře od dvou hodin souboj mezi Realem Sociedad a madridským Getafe, který se odehraje na Coliseum Alfonso Pérez. Domácí se zde budou v důležitém utkání pokoušet vykřesat naději na posun mezi elitní sedmičku, která by měla znamenat účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. Naopak hosté si chtějí udržet šestou příčku a zahrát si tak Evropskou ligu.

Střelecké strádání Vallecana stvrdila druhá bezgólová remíza za sebou

Rayo Vallecano remizovalo ve 31. kole LaLigy na vlastím stadionu s Getafe 0:0. V souboji madridských celků vyslal vůbec první ránu mezi tři tyče až v 60. minutě Sergio Camello, jehož pomalou dorážku si ovšem s klidem stáhl brankář. Domácí tým tak potvrdil, že se aktuálně gólově hledá, když za posledních šest utkání vsítil pouhé tři branky a podruhé za sebou odešel s bezbrankovou remízou.

Getafe se střelecky trápí, pomůže mu obrana Raya?

Sobotní odpoledne můžete strávit na Campo de Fútbol de Vallecas, kam zamíří tisíce fanoušků domácího Raya Vallecano. Jeho hráči sice nemají špatnou formu, ale pořád se nachází nebezpečně blízko sestupové zóně. Trochu je do ní postrčit plánuje návštěva z nedalekého Getafe.

Zápas španělské ligy v Getafe byl kvůli rasistickým urážkám přerušen

Sobotní zápas španělské ligy mezi Getafe a Sevillou poznamenaly rasistické útoky domácích fanoušků na Marcose Acuňu, kvůli nimž rozhodčí duel na několik minut přerušil. Na rasově motivované urážky z publika si po utkání stěžoval i trenér Sevilly Quique Sánchez Flores, jenž v minulosti v Getafe několikrát působil.

Nyland po česko-slovenském dvojboji vychytal nulu při vítězství Sevilly v Getafe

Fotbalisté Sevilly porazili ve 30. kole LaLigy Getafe 1:0, a vzdálili se tak sestupovým pozicím. O výhře Andalusanů na předměstí Madridu rozhodl Sergio Ramos, který zúročil své kvality v zakončování standardních situací od rohového praporku. Velký podíl na tříbodovém zisku hostů měl i norský brankář Orjan Nyland, jenž se po zápasech s českou a slovenskou reprezentací vrátil do brány Rojiblancos ve velkém stylu, když nepustil za záda ani jeden ze střeleckých pokusů Azulones.

Getafe hledá střelce, Sevilla dávnou formu

V sobotu odpoledne se dočkají prvoligového fotbalu i návštěvníci Estadio Coliseo del Golfo. Domácí Getafe se pokusí ve 30. kole LaLigy udržet se v první desítce, které by se moc ráda přiblížila Sevilla. Její forma ale moc optimismu nenabízí.

Girona dál polevuje z nastoleného tempa, venkovní strádání prohloubila prohrou v Getafe

Fotbalisté Getafe porazili v utkání 29. kola La Ligy Gironu 1:0, a prolomili tak více než měsíční čekání na výhru. Jediným úspěšným střelcem utkání se stal ve 33. minutě 19letý Yellu Santiago, pro něhož šlo o premiérový gól mezi španělskou elitou. Blanquivermells své šance neproměnili a po čtvrté venkovní prohře v řadě ztrácí na vedoucí Real Madrid už 10 bodů.

Getafe bez Mayorala zkusí překvapit druhou Gironu

Girona potřebuje dohnat ztrátu, kterou si vinou negativních výsledků vytvořila na první Real Madrid, jenže tentokrát j i nečeká snadný výjezd. Když se totiž Girona představí na půdě Getafe, jen málokdy to pro ni znamená bodový příděl.

Getafe ve Valencii uzemnil jeho odchovanec, český mladík přihlížel pouze z lavičky

Valencia navázala ve 28. kole LaLigy na dobrý výkon ze zápasu s Realem Madrid, když na domácím stadionu porazila Getafe 1:0. O jedinou branku utkání se na konci první půle postaral efektním lobem nejlepší střelec "Netopýrů" Hugo Duro, který před přestupem na východ Španělska působil právě v madridském klubu. Domácí celek tak potvrdil, že se mu na Mestalle proti Azolunes daří, jelikož s nimi neprohrál ve všech soutěžích již posedmé v řadě. Na lavičce hostů strávil celé utkání 17letý Čech Djordjije Medenica, který prošel sparťanskou akademií a do Španělska přišel z pražské Dukly.

Getafe cítí šanci na posun, potřebuje ale ukázat víc kvality než minule Real Madrid

Prvním sobotním duelem 28. kola LaLigy se stane střet mezi domácí Valencií a Getafe. Hosté z Madridu pojedou do Valencie s vědomím, že nad ní vyhráli už dva poslední vzájemné duely a rádi by přidali třetí úspěch po sobě.

Mayoral si natrhl meniskus, druhého nejlepšího střelce LaLigy čeká operace

Getafe se odpoutalo od sestupových příček tabulky španělské nejvyšší soutěže a dokonce mohlo pomýšlet na ty pohárové, před třemi dny ale zaznamenalo hned dvě ztráty. Doma nedokázalo dovést do vítězného konce zápas s Las Palmas (3:3), po sezoně navíc dost možná má nejlepší střelec Borja Mayoral.

Náskok Getafe poslal k vodě jeho bývalý hráč. Las Palmas se v dešti protančilo k bodu

Fotbalisté Getafe remizovali ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 3:3. Domácí celek si v deštivé úvodní čtvrthodině vypracoval dvougólový náskok, který po dalších trefách na každé straně nakonec vydržel až do přestávky. Po návratu ze šaten ale během sedmi minut zaúřadovali hosté. Nejprve si premiérový zásah mezi španělskou elitou připsal Sergi Cardona, na kterého navázal Munir El Haddadi, jenž před sezonou přicestoval na Kanárské ostrovy jako volný hráč právě z Getafe.

Stejná forma a podobné umístění, Getafe vyrukuje na Las Palmas

Dva sousedé v tabulce a celky s naprosto totožnou formou, to je Getafe s Las Palmas. V sobotu dojde na vzájemné střetnutí a mírnějším favoritem jsou domácí Azulones.