Getafe CF Španělsko - Getafe CF - Zprávy

Sevilla si v lize nadále zahrává s ohněm. Pod dominantní triumf Getafe se podepsal Greenwood

Tápající Sevilla v 17. kole LaLigy prohrála doma 0:3 s Getafe a nadále se zmítá v těžké výkonnostní i výsledkové krizi. Hráči Azulones rozhodli ještě během první půle, když se nejprve z penaltového puntíku nemýlil Borja Mayoral a před pauzou se po přihrávce Masona Greenwooda prosadil i Jaime Mata. Angličan pak ještě v závěru proměnil penaltu. Tragickou sezonu Andalusanů ilustruje například i fakt, že od začátku října vyhráli jen dva zápasy v Copa del Rey a čekání na triumf v lize nyní prodloužili již na 10 střetnutí.

Trenér Alonso musí vyhrát, Getafe je ale velmi silné

Když se mluví o střetu mezi Sevillou a Granadou, asi byste oprávněně čekali, že týmem výše postaveným v tabulce bude právě Sevilla. Jenže opak je pravdou, Seville se dál nedaří a Getafe proti ní bude bránit náskok devíti bodů.

Getafe vrátil do zajetých kolejí pozdní gól Mayorala. Valencia doplatila na selhání kapitána

Getafe zvítězilo v 16. kole LaLigy na svém stadionu proti Valencii 1:0. V defenzivně laděném duelu se diváci dočkali první střely na bránu až po změně stran. Vyrovnaný průběh narušil v 50. minutě hostující kapitán Gabriel Paulista, jenž po ostrém faulu do obličeje unikajícího soupeře uviděl druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do kabin. Početní převahu domácí využili v 87. minutě, kdy se prosadil jejich nejlepší střelec Borja Mayoral. Madridský celek se tak po ukončení osmizápasové série neporazitelnosti z minulého kola vrátil zpět na vítěznou vlnu.

Getafe doma s Valencií hrát umí, oba týmy jsou soupeři v tabulce

Ve Španělsku se rozjíždí šestnácté kolo a už v pátek se do něj zapojí Getafe s Valencií. Od devíti hodin večer se na Coliseum Alfonso Pérez pokusí domácí celek prodloužit úspěšnou sérii, která ho k Valencii v poslední době doma poutá.

Nováček z Kanárů vzlétl tabulkou. Výtečnou formu Getafe přibrzdila špatná disciplína

Hráči Las Palmas využili výhodu domácího prostředí a v předehrávce 15. kola španělské LaLigy porazili Getafe 2:0. Klub z madridského předměstí tak okusil první ligovou porážku od konce září. Skóre otevřel ve 43. minutě přesně umístěnou hlavičkou domácí Julián Araujo, druhý poločas pak ovlivnila zejména brzká červená karta pro Omara Aldereteho. Zbytek zápasu žlutomodří v poklidu kontrolovali kombinační hrou. V závěru navíc dokázal navýšit vedení Cristian Herrera, a jeho tým tak poskočil na osmé místo ligové tabulky.

Las Palmas se chce v tabulce dotáhnout na Getafe, chybí mu bod

Jsou to jen dva dny od doby, kdy se spolu potkaly týmy Mallorky a Cádizu, ale LaLiga uhání dál. Už v pátek večer se proti sobě v předehrávce patnáctého kola postaví Las Palmas a návštěva z Getafe. A bude to souboj hodně dramatický.

Skvělý start Almeríe k první výhře nevedl. Getafe nastartoval výstavní trefou Greenwood

Fotbalisté Getafe porazili ve 14. kole LaLigy na domácím stadionu Almeríi 2:1 a prodloužili svou neporazitelnost napříč soutěžemi na devět zápasů. Utkání se pro ně však od úvodu nevyvíjelo podle představ, jelikož po brzké trefě Largieho Ramazaniho prohrávali. Ještě v první půli ale po nádherné pumelici Masona Greenwooda a osmém gólu Borji Mayorala v ligové sezoně skóre otočili. Tím zároveň Almeriensistas, kteří stále čekají na první triumf v ročníku, uštědřili už 11. porážku.

Zoufalá Almería doufá proti domácímu Getafe v první letošní výhru

V LaLize stále ještě existuje mužstvo, které se ani jednou v dosavadním průběhu neradovalo z výhry. Další pokus bude mít Almería v sobotu navečer, kdy se podívá na Estadio Coliseum s netrpělivě čekajícím Getafe.

Španělsko poznává umění neposlušného Angličana. Brzký direkt Getafe znegoval gól do šatny

Fotbalisté Granady remizovali ve 13. kole LaLigy na domácí půdě s Getafe 1:1. Skvělý vstup Azulones do utkání demonstroval hned v úvodu Borja Mayoral, jemuž na přesný zásah přihrál Mason Greenwood. Host z Manchesteru United tak navázal na asistenci z minulého kola, ani ta ale na tříbodový zisk nestačila. V nastavení úvodní půle se totiž proti svému bývalému klubu prosadil záložník Gonzalo Villar a první trefou ve španělské nejvyšší soutěži odvrátil čtvrtou prohru Nazaríes za sebou.

Granda hostí Getafe

Ze tří celků, které si v loňské sezoně vybojovaly místo mezi španělskou elitou, je na tom Granada jednoznačně nejhůře. V tabulce okupuje po dvanácti kolech předposlední místo, na svém kontě má jedinou výhru a rozhodně se už nyní musí strachovat o to, aby zase po roce necestovala o patro níž. Jedenácté Getafe si vede o poznání lépe. Loni se sice na poslední chvíli zachránilo, nyní už ale počítá sérii sedmi utkání bez porážky, v lize navíc po předchozích pěti remízách v řadě minulý týden konečně vyhrálo.

Žlutá ponorka na předměstí Madridu tvrdě narazila. Oslabené Getafe dovedl k triumfu Mayoral

Getafe ve 12. kole LaLigy prolomilo pětizápasovou ligovou sérii remíz, když na vlastní půdě porazilo Cádiz 1:0. Hosté již od 44. minuty hráli v početní převaze, jelikož se nechal za zbytečný faul vyloučit Djené. Domácí to však nakonec mrzet nemuselo, protože si díky srdnatému výkonu došli pro tři body, které jim v 76. minutě zajistil Borja Mayoral.

Dvanácté kolo zakončí souboj Getafe s Cádizem

Do Getafe, předměstí Madridu, zavítá v dohrávce 12. kola nejvyšší španělské soutěže Cádiz. Ani jednomu z celků se v současné době příliš nedaří, například Azulones natáhli sérii remíz v lize již na pět utkání. Cádiz je na tom ještě hůře, zvítězil naposledy 1. září a v tabulce se propadl až na šestnácté místo.

Remízoví králové se osamostatnili na trůnu. Mallorca střeleckou převahu opět nezúročila

Mallorca si v 11. kole LaLigy na vlastním hřišti rozdělila body s Getafe po výsledku 0:0, díky čemuž se oba celky osamostatnily na děleném prvním místě v počtu remíz v probíhajícím ročníku, kterých oba nasbírali po šesti. Domácí s hosty rovněž spojovala nedostatečná kvalita v útočné třetině hřiště. Střeleckou převahu si sice dokázal vytvořit tým z Baleárských ostrovů, v rozhodujícím momentu však podržel klub z madridského předměstí gólman David Soria.

O druhou výhru v sezóně se Mallorca pokusí proti Getafe

Sobotní podvečer bude ve Španělsku patřit dvěma týmům, které na vítězství čekají už dlouhých pět zápasů. Stejně jako Mallorca i Getafe zažilo euforii z výhry naposledy před půldruhým měsícem, a oba celky se tak potřebují nutně chytit. Podaří se to jednomu z nich, nebo "Azulones” dodrží trend s posledních týdnů a se svým soupeřem se rozejdou smírně?

Betis a Getafe potvrdily pověst remízových specialistů, v Madridu se slavily góly jen v úvodu

Getafe remizovalo v 10. kole LaLigy na domácím hřišti s Betisem 1:1. Bleskový zásah Marca Rocy vynesl hostům vedení už v první minutě. S odpovědí ovšem přišel po čtvrthodině hry Borja Mayoral, který nekompromisní hlavičkou srovnal a oběma celkům přiřkl pátou dělbu bodů v sezoně. Pro El Geta šlo navíc o čtvrtou remízu v řadě, Betis pak po další ztrátě v nepřesvědčivém úvodu sezony nabral již tříbodovou ztrátu na příčky zajišťující evropské poháry.