Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Derby hrané v přátelské atmosféře rozhodl ve prospěch Bilbaa Berenguer

Athletic prokázal ve 20. kole LaLigy vynikající formu, když na svém stadionu porazil v baskickém derby Real Sociedad 2:1. Na tribunách Estadio San Mamés se již tradičně mísili fanoušci obou rivalů, kteří se po vstřelených gólech vzájemně špičkovali. V nikterak nevraživé atmosféře nakonec měli větší radost příznivci červeno-bílých barev, jež už v první půli dvakrát rozjásal Álex Berenguer. Lvi se dalším ziskem plného počtu bodů posunuli na třetí příčku tabulky, naopak celek ze San Sebastiánu potvrdil rapidně klesající tendenci výkonů.

Bilbao hostí baskické derby číslo 191

Sobotní podvečer v LaLize ozdobí velmi důležité a populární utkání, neboť se v Bilbau odehraje baskické derby! Do zápasu, ve kterém za posledních víc jak šest let pokaždé padla aspoň jedna branka, půjdou jako favorité hráči domácího Athleticu.

Sevilla se novému prezidentovi nepředvedla. Paredes se cítil v Andalusii jako v ráji

Sevilla podlehla v zápase 19. kola LaLigy na vlastním stadionu Athletic Clubu 0:2, a doma tak naplno nebodovala pošesté v řadě. K prodloužení nelichotivé série došlo po turbulentním závěru minulého kalendářního roku, kdy nastala změna na pozici prezidenta klubu. Skóre otevřel po půlhodině hry krásnou hlavičkou Mikel Vesga a v 76. minutě zpečetil výhru hostů Aitor Paredes. Obránce vychovaný akademií Basků vsítil svůj vůbec první gól za A-tým, čímž pomohl Los Leones k posunu na průběžnou třetí příčku tabulky.

Trenér Sanchez Flores poprvé před domácím publikem. Otestuje ho Athletic

Sevilla se s novým koučem Quiquem Sánchezem Floresem poprvé představí na domácí půdě. Nečeká ji ale nic snadného, protože do Sevilly se podívá Athletic. A baskický klub má pohárové ambice podepřené mnohem lepšími výsledky, aktuálně dokonce dotírá na příčky znamenající Ligu mistrů.

Penaltová nadšení střídala zklamání. Fanoušky Bilbaa uvrhl do extáze mladík z akademie

Hráči Bilbaa porazili v 18. kole LaLigy na vlastní půdě Las Palmas 1:0. První půle nabídla odpískané pokutové kopy pro oba celky. Hostům však diskutabilně vzal radost videorozhodčí, a za domácí poté nechal gólmana vyniknout Gorka Guruzeta. Žádný přesný zásah diváci neviděli ani ve zbytku normální hrací doby, na konci nastavení druhého poločasu se ale trefil 20letý produkt akademie Basků Unai Gómez. Jeho gól rozhodl o čtvrté domácí výhře Los Leones v řadě.

Do Baskicka přiletí Las Palmas, s Bilbaem se utká po takřka šesti letech

Jednoznačně pozitivním překvapením jsou v letošní sezóně výkony nováčka z ostrova Gran Canaria. Las Palmas se drží na skvělé deváté příčce, přičemž na sestupové pásmo má náskok už slušných dvanácti bodů. Přitom úvod sezóny zdaleka nevypadal tak slibně. Pět zápasů, jen dva body a pouze jediný vstřelený gól. Od konce září ale přišel zlom a ostrované pravidelně zapisují do tabulky tříbodový zisk. Dokážou nyní překročit vlastní stín a obrat o body Athletic Club?

Williamsovi zpřijemnila jubileum paráda jeho bratra. Heroický výkon Oblaka na body nestačil

Athletic Club zvítězil v 17. kole LaLigy na domácí půdě nad Atlétikem Madrid 2:0. Domácí již v první půli dvakrát nastřelili tyč a dokonce nedali penaltu. Mrzet je to však nemuselo, jelikož po změně stran rozhodl Gorka Guruzeta. Toho po hodině hry fantastickým obstřelem doplnil ještě Nico Williams, jenž tak potěšil svého bratra Iňakiho, který nastoupil do 400. zápasu v dresu Basků. Ti se díky tříbodovému zisku přiblížili právě na dostřel svého soupeře, na něhož ztrácí už pouhé dva body.

Atlético se pokusí zdolat náročnou pevnost Athleticu

Atlético se sice nachází až na třetím místě, ale má jedno utkání k dobru a pokud by ho vyhrálo, mohlo by ještě výrazně promluvit do boje o titul. Ještě předtím se ale musí popasovat s domácí Athleticem, který samozřejmě rovněž neskrývá pohárové ambice. Do Baskicka navíc Atlético zase tak moc rádo nejezdí.

Pietní dohrávka v Granadě vyústila v remízu. Roli střelců obou týmů obstarali hráči Bilbaa

Athletic Bilbao remizovalo v 16. kole LaLigy 1:1 na hřišti Granady. V utkání, které se kvůli smrti fanouška dohrávalo více jak 24 hodin od původního výkopu, vedli hosté od šesté minuty díky Iňaki Williamsovi. Po změně stran se však smutným hrdinou stal jeho spoluhráč Iňigo Ruiz de Galarreta, který vlastním gólem srovnal skóre. Bilbao se tak bodově dotáhlo na svého baskického rivala Real Sociedad, před kterým v tabulce zásluhou lepšího skóre drží pátou příčku. Domácí jsou nadále předposlední.

Bilbao bude hájit roli favorita v utkání v Granadě

Granada, jakožto nováček mezi španělskou elitou zatím v nové sezóně tápe. Nazaríes se ne a ne chytit, a to ani proti papírově slabším soupeřům. Ruce nad hlavu po vítězném zápase zatím zvedali v sezóně pouze jednou, po triumfu na Mallorcou, od té doby však napříč soutěžemi nedokázali vyhrát už dlouhých třináct utkání v řadě. Teď se pokusí tuto nelichotivou sérii prolomit proti Bilbau.

Když je klub více než peníze. O Williamse byl zájem v Premier League, on však zůstal věrný Athleticu

Patří k odchovancům Athleticu. Navíc je jedním z nejblyštivějších diamantů slavné baskické akademie, není proto divu, že měly o Nica Williamse (21) zájem i ty největší evropské kluby. Velkým lákadlem pro ně bezesporu bylo i to, že mladý rychlík mohl být po sezoně k mání zadarmo. Nyní je ale vše jinak.

V Bilbau se zkraje prosince připomněli bratři Williamsové. Athletic své fanoušky opět nezklamal

Athletic vyhrál v 15. kole LaLigy nad Rayem jednoznačně 4:0, a zůstalo tak v tabulce na dostřel gigantům. Vysoké vítězství odstartoval ve 23. minutě rozhodující brankou Gorka Guruzeta, jenž se neuznaným zásahem chvíli předtím nenechal odradit. Domácí si kromě pohodlného tříbodového zisku nadělili také pojistku nadějného odchovance Nica Williamse, jenž se zkraje prosince upsal Baskům až do roku 2027. Ten se navíc stejně jako jeho bratr Iňaki Williams zapsal do kolonky úspěšných střelců. Athletic zároveň potěšil vlastní fanoušky již sedmou domácí neprohrou v řadě, v nichž navíc udržel průměr přes tři vstřelené góly na utkání.

Rayo chce po Barceloně přibrzdit i Athletic Bilbao

Už pět soutěžních duelů po sobě nenašel Athletic přemožitele a tuhle sérii bude chtít protáhnout i v sobotu odpoledne. Tehdy se totiž na San Mamés ukáže Rayo Vallecano, které patří k průměru španělské ligy. Má za sebou ale nečekaně dobrý výsledek.

Cyhankovův gól namlsal fanoušky Girony. O návrat do čela ligy ji připravila baskická stálice

Hráči Girony remizovali ve 14. kole LaLigy na domácí půdě s Bilbaem 1:1. Atraktivní duel nabídl už v prvním poločase několik slibných příležitostí na obou stranách. Na gól si však diváci v Katalánsku museli počkat do 55. minuty, kdy byl na konci povedeného protiútoku přesně zakončující Viktor Cyhankov. Hostující Baskové na jeho zásah našli odpověď o necelou čtvrthodinu později zásluhou utažené střely k pravé tyči v podání Iňakiho Williamse. Gironistes se tak nedokázali vrátit do čela soutěže, kde je nyní díky lepšímu skóre Real Madrid.

Vrátí se Girona do čela LaLigy? Proti bude Athletic

Reagovat na nedělní výsledek Realu Madrid bude překvapení letošní sezony, čili katalánská Girona. Usilovat bude nejen o skalp Athletic Clubu, šestou výhru v řadě, ale také o návrat do čela LaLigy. V dobré formě jsou i Baskové a stadion Municipal de Montilivi čeká bezesporu zajímavý večer.