Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Athletic rozohnilo zranění klíčového stopera. Otloukánek z Almeríe padl rozdílem třídy

Fotbalisté Athleticu porazili v předehrávce devátého kola LaLigy 3:0 Almeríi. O svém úspěchu rozhodli už v 10. minutě, kdy jejich premiérové zakončení mezi tři tyče proměnil ve vítěznou trefu Gorka Guruzeta. V tu chvíli již nebyl na trávníku zkušený stoper Yeray Álvarez, jenž musel střídat po ošklivém pádu z výšky. Domácí si jednoznačnou výhrou upevnili pozici v horní části tabulky, Andalusané naopak zůstali na dně tabulky.

Athletic Bilbao se sbírá po debaklu v derby a těší se na poslední Almeríu

Deváté kolo Laligy se nezadržitelně blíží a v pátek je na programu jediné utkání. Domácí Athletic se v něm pokusí reagovat na poslední porážku z derby a vítá Almeríu. Tedy jediný tým v celé soutěži, který pořád ještě čeká na vítězství.

Sociedad nedal Athleticu po změně stran šanci. V baskickém derby se na góly rozpomněl Le Normand

Fotbalisté Realu Sociedad porazili v ostře sledovaném duelu osmého kola LaLigy na svém hřišti Athletic 3:0. Zpočátku vyrovnané utkání se na stranu San Sebastiánu převrátilo po půlhodině hry, kdy svůj první gól od května minulého roku vstřelil Robin Le Normand. Na něj po změně stran navázali naopak tradiční kanonýři Takefusa Kubo, jenž si připsal již pátou letošní ligovou branku, a Mikel Oyarzabal. La Real tak v tabulce přeskočil svého baskického rivala a posunul se na čtvrtou příčku.

Real Sociedad se pokusí po roce opět ovládnout baskické derby

V sobotu večer se na stadionu Anoeta v San Sebastiánu odehraje jedno z nejdůležitějších a nejtradičnějších utkání v celém ligovém kalendáři LaLigy. Čeká nás baskické derby a soudě dle formy obou oponentů se máme jistě nač těšit.

Getafe využilo dlouhou přesilovku jen částečně, hříšník Sancet narušil perfektní start Bilbaa

Hráči Athletic Clubu remizovali v domácím duelu sedmého kola LaLigy s Getafe 2:2. Raketový start zajistil baskicému celku již v šesté minutě přesnou trefou Yuri Berchiche, na něhož po změně stran navázal Iňaki Williams. Na obě tyto branky však hosté dokázali reagovat. To se jim podařilo i proto, že Rojiblancos museli celou druhou půli odehrát bez vyloučeného Oihana Sanceta.

Domácí Athletic chce protáhnout skvělou sérii i proti Getafe

Athletic se zatím drží velmi blízko prvním dvěma týmům LaLigy a bude s nimi chtít držet krok i po skončení 7. kola. Šanci protáhnout svou sérii zápasů bez porážky na číslo šest má proti Getafe, kterému se naopak ve venkovních duelech prakticky vůbec nedaří.

Alavés porušil výsledkový algoritmus. Další povedené vystoupení Athleticu ozdobil Williams

Athletic zvítězil v šestém kole LaLigy na půdě Deportiva Alavés 2:0. Povedený zápas odehrál především Iňaki Williams, jenž zaznamenal svou třetí trefu v probíhajícím ročníku a na druhou, nádhernou branku Oihana Sanceta, asistoval. Rojiblancos díky tříbodovému zisku přerušili zajetou tradici při kláních na hřišti modrobílých, jelikož tam dosud nevyhráli 20 let. Nováček soutěže navíc tímto duelem ukončil své střídání proher s výhrami, jelikož padl podruhé v řadě.

Deportivo by mělo matematicky vyhrát, Athletic má ale skvělou formu

Šesté kolo LaLigy má na programu jednu páteční předehrávku a ta začne v Alavésu. Domácí Depor přivítá večer hodně složitého soupeře, protože se sem dostaví Athletic. A klub z Bilbaa zatím zažívá velmi dobrý start do nové sezony.

Sancetovo zvonění na břevno přivolalo plný bodový zisk. Cádiz zlomila dvouminutovka hrůzy

Athletic v pátém kole LaLigy po výsledku 3:0 přehrál Cádiz, čímž prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři utkání v řadě. Domácí předvedli kvalitní útočný výkon, avšak dlouho se nemohli dočkat branky i kvůli dvěma nastřeleným břevnům Oihana Sanceta z první půle. Vše změnil až v 66. minutě gól Gorky Guruzety, na nějž bleskově navázal pojišťující trefou Asier Villalibre. Hosté tak nepotvrdili dobrou formu ze začátku nového ročníku a dalšího favorita o body neobrali.

Rozjetý Cádiz se v Bilbau pokusí překvapit i domácí Athletic

Po krátké odmlce způsobené reprezentační pauzou se na stadion San Mamés do baskického Bilbaa opět vrací prvoligový fotbal. Domácí Athletic se v sobotu dostane do křížku s Cádizem a určitě se bude na co dívat.

Dovolená pod palmami se Baskům příliš nevyplatila, ospalý výkon znamenal bezbrankovou remízu

Fotbalisté Mallorky remizovali ve čtvrtém kole LaLigy s favorizovaným Bilbaem 0:0. Na Baleárských ostrovech měl fotbal spíše odpočinkové tempo. Jeden z mála aktivních hráčů byl talent baskického klubu Oihan Sancet, jehož střela z dálky zkraje duelu prosvištěla kousek kolem levé tyče. Domácí dokonce mohli Athletic překvapivým úderem obrat o všechny body, ovšem gólu z 49. minuty předcházel ofsajd Vedata Muriqiho. Rumělky tak ani tentokrát nedokázaly vyhrát a se dvěma body paběrkují v oblasti sestupových pozic.

Baskové najeli na vítěznou vlnu, odvezou si tři body i z Mallorcy?

Athletic Club se z úvodní porážky rychle oklepal a na Mallorce bude usilovat o třetí výhru v řadě. Domácí Bermellones na první výhru čekají, nicméně se silným protivníkem loni ani jednou neprohráli.

Vesga ukázal nervy ze železa. Athletic Club předvedl geniální otočku ještě v prvním poločase

Hráči Athletiku Bilbao porazili ve třetím kole španělské LaLigy Betis Sevilla 4:2. Přestože v utkání rychle prohrávali o dva góly, dokázali se i díky dvěma proměněným penaltám v podání Mikela Vesgy vrátit zpět do zápasu a jeho průběh ještě do konce prvního dějství překlopit zásluhou Gorky Guruzety na svou stranu. Rojiblancos se tak posunuli na páté místo neúplné tabulky, zatímco tým z Andalusie musel zkousnout první neúspěch v sezoně.

Betis změří síly s Bilbaem

Los úvodních kol sezóny 2023/24 nebyl pro Real Betis nijak zvlášť přívětivý. Po dvou obtížných utkáních na hřišti Villarrealu a s Atléticem Madrid zajíždí ke třetímu duelu do Bilbaa, kde na místním San Mamés změří síly s Athletic Clubem. Tomu minulou sezónu jen těsně uniklo umístění, zajišťující účast v pohárové Evropě, letos tak své zaváhání bude chtít napravit a nakouknout alespoň do nejlepší sedmičky týmů.

Pohádka bratří Williamsů. Bilbao i přes početní nevýhodu oslavilo vítězství v Pamploně

Athletic Club zvítězil ve druhém kole LaLigy na hřišti Osasuny 2:0. Baskický celek rozhodl utkání dvěma brankami ze samotného úvodu, přičemž u obou asistoval mladík Nico Williams a adresátem první přesné přihrávky byl jeho bratr Iňaki. Hosty pak do problémů dostal svým zbytečným vyloučením po potyčce se soupeřem Oihan Sancet, ale Los Rojillos asi půlhodinovou početní převahu využít nedokázali.