Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Sancetovo zvonění na břevno přivolalo plný bodový zisk. Cádiz zlomila dvouminutovka hrůzy

Athletic v pátém kole LaLigy po výsledku 3:0 přehrál Cádiz, čímž prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři utkání v řadě. Domácí předvedli kvalitní útočný výkon, avšak dlouho se nemohli dočkat branky i kvůli dvěma nastřeleným břevnům Oihana Sanceta z první půle. Vše změnil až v 66. minutě gól Gorky Guruzety, na nějž bleskově navázal pojišťující trefou Asier Villalibre. Hosté tak nepotvrdili dobrou formu ze začátku nového ročníku a dalšího favorita o body neobrali.

Rozjetý Cádiz se v Bilbau pokusí překvapit i domácí Athletic

Po krátké odmlce způsobené reprezentační pauzou se na stadion San Mamés do baskického Bilbaa opět vrací prvoligový fotbal. Domácí Athletic se v sobotu dostane do křížku s Cádizem a určitě se bude na co dívat.

Dovolená pod palmami se Baskům příliš nevyplatila, ospalý výkon znamenal bezbrankovou remízu

Fotbalisté Mallorky remizovali ve čtvrtém kole LaLigy s favorizovaným Bilbaem 0:0. Na Baleárských ostrovech měl fotbal spíše odpočinkové tempo. Jeden z mála aktivních hráčů byl talent baskického klubu Oihan Sancet, jehož střela z dálky zkraje duelu prosvištěla kousek kolem levé tyče. Domácí dokonce mohli Athletic překvapivým úderem obrat o všechny body, ovšem gólu z 49. minuty předcházel ofsajd Vedata Muriqiho. Rumělky tak ani tentokrát nedokázaly vyhrát a se dvěma body paběrkují v oblasti sestupových pozic.

Baskové najeli na vítěznou vlnu, odvezou si tři body i z Mallorcy?

Athletic Club se z úvodní porážky rychle oklepal a na Mallorce bude usilovat o třetí výhru v řadě. Domácí Bermellones na první výhru čekají, nicméně se silným protivníkem loni ani jednou neprohráli.

Vesga ukázal nervy ze železa. Athletic Club předvedl geniální otočku ještě v prvním poločase

Hráči Athletiku Bilbao porazili ve třetím kole španělské LaLigy Betis Sevilla 4:2. Přestože v utkání rychle prohrávali o dva góly, dokázali se i díky dvěma proměněným penaltám v podání Mikela Vesgy vrátit zpět do zápasu a jeho průběh ještě do konce prvního dějství překlopit zásluhou Gorky Guruzety na svou stranu. Rojiblancos se tak posunuli na páté místo neúplné tabulky, zatímco tým z Andalusie musel zkousnout první neúspěch v sezoně.

Betis změří síly s Bilbaem

Los úvodních kol sezóny 2023/24 nebyl pro Real Betis nijak zvlášť přívětivý. Po dvou obtížných utkáních na hřišti Villarrealu a s Atléticem Madrid zajíždí ke třetímu duelu do Bilbaa, kde na místním San Mamés změří síly s Athletic Clubem. Tomu minulou sezónu jen těsně uniklo umístění, zajišťující účast v pohárové Evropě, letos tak své zaváhání bude chtít napravit a nakouknout alespoň do nejlepší sedmičky týmů.

Pohádka bratří Williamsů. Bilbao i přes početní nevýhodu oslavilo vítězství v Pamploně

Athletic Club zvítězil ve druhém kole LaLigy na hřišti Osasuny 2:0. Baskický celek rozhodl utkání dvěma brankami ze samotného úvodu, přičemž u obou asistoval mladík Nico Williams a adresátem první přesné přihrávky byl jeho bratr Iňaki. Hosty pak do problémů dostal svým zbytečným vyloučením po potyčce se soupeřem Oihan Sancet, ale Los Rojillos asi půlhodinovou početní převahu využít nedokázali.

Naváže Osasuna na vítězství z minulého kola? Proti bude Athletic

Sobotní nabídku španělské LaLigy uzavře duel Osasuny s Athleticem. Domácí si před týdnem přivezli slibnou výhru nad Celtou Vigo a konečně se představí vlastnímu publiku. Jednoduché to mít nebudou, protože Athletic rozhodně cílí na tři body a chce Osasuně splatit účty z minulé sezony.

Bellingham se ve Španělsku uvedl na výbornou. Anglická hvězda volejem pečetila triumf Realu

Real Madrid v prvním kole LaLigy jasně přehrál Athletic Bilbao a v takzvaném El Viejo Clásico zvítězil 2:0. Fanouškům hostí se v nejlepším možném světle předvedl Jude Bellingham, jenž při svém soutěžním debutu zvyšoval ve 36. minutě střelou z první vedení královského celku. Baskové se pak dostávali k šancím pouze sporadicky. Při té největší čtvrthodinu před koncem zaskočil za Andrije Lunina záložník Aurélien Tchouaméni, a ukrajinský brankář tak při absenci dlouhodobě zraněného Thibauta Courtoise udržel čisté konto.

Real Madrid vytahuje do boje. První překážkou je Athletic

Jako už tradičně se i tentokrát na startu LaLigy lidé optají na jednu otázku. Vyhraje Real Madrid, nebo se bude radovat Barcelona? První z nich se do boje pustí už v sobotu večer, kdy se madridský gigant ukáže na půdě ambiciózního Athleticu.

Athletic přišel o vedení a evropské poháry si nezahraje, gólem z penalty se rozloučil Benzema

Utkání, ve kterém se Athletic Club představil na Santiago Bernabéu proti domácímu "Bílému baletu", mělo pro oba týmy velkou důležitost. Realu se nakonec díky bodu podařilo udržet se před Atléticem Madrid na druhém místě v tabulce, naopak "Lvi" nenaplnili své ambice, zahrát si v příští sezóně evropskou soutěž. Skóre otevřel až ve druhém poločase Sancet, na nějž z penalty navázal Karim Benzema. Pro pětatřicetiletého Francouze šlo o poslední branku za Real, který v létě opustí.

Real se doma loučí s ligovým ročníkem proti baskickému Athleticu

Real Madrid má prakticky dobojováno a může začít s přípravou na příští ročník. Ten by měl být rozhodně úspěšnější než ten letošní. Poslední radost svým fanouškům může Bílý balet udělat v domácím utkání s Athleticem.

Athletic překvapivě nestačil na Elche, v nastavení rozhodl Boyé

Naprostý šok zažil v neděli večer v rámci předposledního kola stadion San Mamés v Bilbau. Představilo se zde totiž poslední Elche, které nemělo pro domácí tým, usilující o poháry pro příští sezónu, představovat příliš velkou překážku. Jenže zmýlená neplatí, v samotném závěru rozhodl o výhře hostí Boyé a rozesmutnil tak všechny domácí fanoušky.

Athletic zuby nehty brání sedmé místo proti poslednímu Elche

Výživná várka nedělních utkání se týká také Athleticu a Elche. Hosté už mají dávno nepříjemnou jistotu, že si příští rok zahrají jen Segundu, zatímco Athletic má ještě před sebou plno práce. Musí totiž odrážet nepříjemné pronásledovatele v boji o poháry.

Osasuna se ve vzájemném zápase dotáhla na Athletic

Osasuna zvládla přímý souboj o sedmou příčku a díky výhře 2:0 nad Athletic Clubem se na svého soupeře bodově dotáhla. Šanci na Konferenční ligu mají i další celky a závěrečná dvě kola kola slibují velké drama. Čtvrteční zápas na El Sadaru rozhodli Ante Budimir a Lucas Torró.