Athletic Bilbao (Španělsko)

Athletic Bilbao - Real Madrid 1:1

Sobotní program španělské La Ligy zakončil pozdně večerní duel Athleticu s Realem Madrid a dlužno podotknout, že šlo o skutečné vyvrcholení dne. Vyrovnané střetnutí s množstvím šancí na obou stranách ve zběsilém tempu nakonec skončilo po právu dělbou bodů výsledkem 1:1, když domácí poslal v první půli do vedení Iker Muniain, jehož trefu po změně stran umazal střídající Isco, který se poněkud netradičně prosadil hlavou.
15.09. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů

Preview: Athletic Bilbao - Real Madrid

Athletic dosud stihl odehrát dva domácí zápasy a na San Mamés se představí i do třetice. Soupeřem Athletic Clubu bude věhlasný Real Madrid, který pod Julenem Lopeteguim zatím neztratil ani bod. Ne vždy se Bílému baletu podařilo v Baskicku uspět, při poslední návštěvě v prosinci minulého roku dokonce nedal ani gól.
14.09. | Previews | 11 komentářů

Athletic Bilbao - SD Huesca 2:2

Athletic Club tentokrát druhou domácí výhru nepřidal, ačkoliv jí byl velmi blízko. Baskové proti Huesce vedli ve druhém poločase už o dva zásahy, přesto dovolili nováčkovi soutěže snížit a poté i vyrovnat.
28.08. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: Athletic Bilbao - SD Huesca

Podobně jako minulé pondělí se v dohrávce LaLigy představí Athletic Club a znovu doma na San Mamés. Baskové v prvním kole vydřeli výhru nad Leganésem a tři body chtějí i proti nováčkovi, který po postupu mezi španělskou elitu zažil vítězný začátek.
27.08. | Previews | žádný komentář

Athletic Bilbao - CD Leganés 2:1

Athletic Club zvládl pondělní dohrávku s Leganésem za tři body, na které se ovšem pořádně nadřel. Vyvíjející se dělbu bodu odmítl ve třetí minutě nastaveného času Iker Muniain! Už v prvním poločase se mezi střelce zapsali Nolaskoian a Silva.
20.08. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: Athletic Bilbao - CD Leganés

Poslední pondělní dohrávku španělské nejvyšší soutěže obstarají Athletic a Leganés. V minulé sezoně nasbíraly oba celky shodný počet bodů a skončily na šestnáctém respektive sedmnáctém místě. Zejména pro baskický klub se jednalo o katastrofální sezonu, kterou už nechce opakovat.
20.08. | Previews | žádný komentář

Chelsea kupuje brankáře Kepu za rekordní dvě miliardy

Španělský brankář Kepa Arrizabalaga přestoupil z Athleticu do Chelsea, která za něj podle médií zaplatila 72 milionů liber (asi dvě miliardy korun) a udělala z něj nejdražšího gólmana světa. V londýnském klubu by měl třiadvacetiletý fotbalista nahradit Thibauta Courtoise, jenž je na odchodu do Realu Madrid.
08.08. | Aktuality | 1128 komentářů

Courtoise může nahradit v Chelsea Kepa. Překonají Blues rekord?

Pomalu se zdá, že odchod brankáře Thiabuta Courtoise z Chelsea do Realu Madrid je nevyhnutelný. Pokud k němu ale má dojít musejí Blues urychleně sehnat náhradu. Kluby z Premier League totiž mohou nakupovat hráče jen do čtvrtka.
07.08. | Aktuality | 511 komentářů

Yuri Berchiche po roce znovu mění dres, přestoupil do Athleticu

Jenom jeden rok byl Yuri Berchiche hráčem Paris Saint-Germain. 28letý obránce přišel do hlavního města Francie loni z Realu Sociedad a do Baskicka se nyní vrací, nebude ovšem hrát v San Sebastianu, nýbrž v Bilbau, Athletic s fotbalistou uzavřel kontrakt na čtyři roky...
02.07. | Aktuality | 173 komentářů

Bilbao našlo trenéra, baskický celek povede Berizzo

Eduardo Berizzo má jasno o svém novém angažmá. Bývalý lodivod Sevilly nebo Celty Vigo bude pokračovat ve Španělsku, kde se dohodl na roční spolupráci s Athleticem Bilbao...
31.05. | Aktuality | 8 komentářů
08:56 Muniaina trápí svalový problém
Athletic v dalším kole španělské ligy cestuje do Sevilly k zápasu s Betisem a na tento duel se baskický klub připravuje bez Ikera Muniaina. Ofenzivní fotbalista se gólem přičinil o remízu s Realem Madrid, z utkání si ovšem odnesl i svalový problém, pozitivní zprávou je to, že by se nemělo jednat o nic vážného. (marca.com)
11.09. Athletic může znovu počítat s Adurizem
Aritz Aduriz si znovu zatrénoval se spoluhráči z Athleticu. Zkušený útočník je v pořádku po svalovém zranění, které si přivodil na začátku letošní sezony. (marca.com)
10.09. Herrerín hlásí návrat k tréninku
Do sestavy Athleticu se po reprezentační pauze bude moci vrátit Iago Herrerín. Brankář baskického klubu je v pořádku po zranění, s nímž laboroval celý měsíc. (marca.com)
31.08. Leganés získal ještě Merina
Sabin Merino nehrál roli v letošních plánech Athleticu a z Bilbaa odchází, útočníka si na hostování vypůjčil Leganés. (marca.com)
28.08. Athletic nechá odejít Sabina Merina
Sabin Merino má volení k odchodu z Bilbaa. Athletic s útočníkem přestal počítat a čeká na nabídky. (marca.com)
23.08. Lekue má zlomený kotník
Hodně dlouho si na letošní soutěžní premiéru bude muset počkat Iñigo Lekue, obránce Athleticu si během tréninku zlomil kotník a čeká ho několikaměsíční pauza. (lequipe.fr)
22.08. Agirretxeho přibrzdí svalové zranění
Další zdravotní problémy má Imanol Agirretxe. Útočníka Realu Sociedad dlouhodobě trápil kotník, nyní si pro změnu přivodil svalový problém, kvůli němuž bude chybět několik týdnů. (marca.com)
22.08. Aduriz si nekopne minimálně dva týdny
Minimálně dva týdny bude mimo hru Aritz Aduriz. Zkušeného útočníka Athleticu ze hry vyřadilo svalové zranění, které si přivodil během souboje s Leganésem. (marca.com)
21.08. Aduriz si přivodil svalové zranění
Aritz Aduriz nedohrál utkání španělské ligy proti Leganésu, zkušený útočník Athleticu si ve druhém poločase přivodil svalové zranění a čeká ho podrobné vyšetření. (marca.com)
11.08. Athletic bude postrádat Herrerína
Athletic začne novou sezonu bez Iaga Herrerína, brankář baskického klubu si poranil ruku a určitě nebude k dispozici pro první kolo nové sezony španělské ligy proti Leganésu. (marca.com)