Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Zkušený bek Bilbaa okusil nezvyklé gólové hody, Mallorca baskickou tvrz nedobyla

Bilbao porazilo ve 23. kole LaLigy Mallorku 4:0. Výsledek nebyl vzhledem k úchvatné domácí formě Basků a zároveň tristní bilanci Rumělek na hřištích soupeřů překvapením. O poznání nečekanější již bylo jméno dvougólového střelce, který již v úvodních 17 minutách rozhodl o výsledku. Byl jím totiž 33letý bek Yuri Berchiche, jenž vícebrankový duel prožil teprve potřetí ve své bohaté kariéře a vůbec poprvé v nejvyšší španělské soutěži.

Athletic se pere o Ligu mistrů, Mallorca touží znovu vyhrát

LaLiga teprve ve čtvrtek večer dohrála odložené dvacáté kolo, ale už v pátek se znovu spouští stavidla španělského fotbalu k tradiční páteční předehrávce. Tentokrát se v ní podíváme do Baskicka, kde domácí Athletic hostí návštěvu z Mallorky.

Změna u kormidla dopomohla Pirátům z Cádizu k oloupení Athleticu

Fotbalisté Athleticu remizovali ve 22. kole LaLigy na půdě Cádizu 0:0. Baskové rozhodně nepotvrzovali roli favorita, a i když měli míč na kopačkách více právě oni, nebezpečnější v zakončení byl soupeř vedený nově jmenovaným trenérem Mauriciem Pellegrinem. Ani jeho přítomnost na lavičce ale nedokázala zlomit dlouhou sérii Pirátů bez vítězství v nejvyšší španělské soutěži, která čítá již 18 utkání.

Cádiz i Athletic se potřebují zvednout po těsných porážkách

Cádiz přivítá v rámci dvaadvacátého kola na svém stadionu Athletic Club. Andaluský celek se v současnosti krčí na osmnácté příčce s patnácti body a pouhými dvěma triumfy v dosavadním průběhu sezóny. Naproti tomu Athletic je pátý, bodově se navíc dotáhlo na čtvrté Atlético, které má ale zápas k dobru.

Semifinálovou tradici Bilbaa udržel při životě navrátilec z Afrického poháru

Barcelona prohrála ve čtvrtfinále Copa del Rey v Bilbau 2:4 po prodloužení. Domácí se ujali vedení dřív, než se všichni fanoušci stihli usadit na svá místa, nicméně hosté ještě do přestávky otočili skóre, a to i díky šťastnému zásahu Roberta Lewandovského, do nějž před bránou kuriózně nakopl míč Yuri Berchiche. Baskové se ale nevzdali a také oni se vybičovali k obratu. Nakonec jej dokonal ve 107. minutě Iňaki Williams, jenž ještě před pár dny reprezentoval Ghanu na Africkém poháru. Los Leones si tím vysloužili už pátou účast v semifinále za sebou, na zisk trofeje pro vítěze španělského poháru však čekají od roku 1984.

Bleskový návrat a vyřazení Barcelony. Vyšlo to perfektně, radoval se Williams

Barcelona prohrála dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Athleticu 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.

Další úder Dura odsoudil rozjetý Athletic k první porážce od poloviny října

Hráči Valencie porazili ve 21. kole španělské LaLigy na vlastním hřišti Athletic 1:0. Rozhodující branku vstřelil v 61. minutě přesnou hlavičkou Hugo Duro, jenž se prosadil ve druhém ligovém utkání za sebou. Hosté tak přišli o úctyhodnou sérii bez prohry, která před duelem čítala 14 soutěžních klání. Naopak domácí se nenápadně posunuli již na sedmou příčku, a tedy do přímého boje o pohárovou Evropu.

Valencii čeká těžký střet s rozjetým Athleticem

Už skoro dva roky se Valencia snaží najít recept na Athletic, ale stále jí vítězství nad baskickým klubem uniká. "Netopýři" by se moc rádi dočkali v sobotu navečer, kdy se Athletic na Mestallu znovu dostaví. Jenže z formy hostí jde poslední dobou oprávněně tak trochu strach.

Derby hrané v přátelské atmosféře rozhodl ve prospěch Bilbaa Berenguer

Athletic prokázal ve 20. kole LaLigy vynikající formu, když na svém stadionu porazil v baskickém derby Real Sociedad 2:1. Na tribunách Estadio San Mamés se již tradičně mísili fanoušci obou rivalů, kteří se po vstřelených gólech vzájemně špičkovali. V nikterak nevraživé atmosféře nakonec měli větší radost příznivci červeno-bílých barev, jež už v první půli dvakrát rozjásal Álex Berenguer. Lvi se dalším ziskem plného počtu bodů posunuli na třetí příčku tabulky, naopak celek ze San Sebastiánu potvrdil rapidně klesající tendenci výkonů.

Bilbao hostí baskické derby číslo 191

Sobotní podvečer v LaLize ozdobí velmi důležité a populární utkání, neboť se v Bilbau odehraje baskické derby! Do zápasu, ve kterém za posledních víc jak šest let pokaždé padla aspoň jedna branka, půjdou jako favorité hráči domácího Athleticu.

Sevilla se novému prezidentovi nepředvedla. Paredes se cítil v Andalusii jako v ráji

Sevilla podlehla v zápase 19. kola LaLigy na vlastním stadionu Athletic Clubu 0:2, a doma tak naplno nebodovala pošesté v řadě. K prodloužení nelichotivé série došlo po turbulentním závěru minulého kalendářního roku, kdy nastala změna na pozici prezidenta klubu. Skóre otevřel po půlhodině hry krásnou hlavičkou Mikel Vesga a v 76. minutě zpečetil výhru hostů Aitor Paredes. Obránce vychovaný akademií Basků vsítil svůj vůbec první gól za A-tým, čímž pomohl Los Leones k posunu na průběžnou třetí příčku tabulky.

Trenér Sanchez Flores poprvé před domácím publikem. Otestuje ho Athletic

Sevilla se s novým koučem Quiquem Sánchezem Floresem poprvé představí na domácí půdě. Nečeká ji ale nic snadného, protože do Sevilly se podívá Athletic. A baskický klub má pohárové ambice podepřené mnohem lepšími výsledky, aktuálně dokonce dotírá na příčky znamenající Ligu mistrů.

Penaltová nadšení střídala zklamání. Fanoušky Bilbaa uvrhl do extáze mladík z akademie

Hráči Bilbaa porazili v 18. kole LaLigy na vlastní půdě Las Palmas 1:0. První půle nabídla odpískané pokutové kopy pro oba celky. Hostům však diskutabilně vzal radost videorozhodčí, a za domácí poté nechal gólmana vyniknout Gorka Guruzeta. Žádný přesný zásah diváci neviděli ani ve zbytku normální hrací doby, na konci nastavení druhého poločasu se ale trefil 20letý produkt akademie Basků Unai Gómez. Jeho gól rozhodl o čtvrté domácí výhře Los Leones v řadě.

Do Baskicka přiletí Las Palmas, s Bilbaem se utká po takřka šesti letech

Jednoznačně pozitivním překvapením jsou v letošní sezóně výkony nováčka z ostrova Gran Canaria. Las Palmas se drží na skvělé deváté příčce, přičemž na sestupové pásmo má náskok už slušných dvanácti bodů. Přitom úvod sezóny zdaleka nevypadal tak slibně. Pět zápasů, jen dva body a pouze jediný vstřelený gól. Od konce září ale přišel zlom a ostrované pravidelně zapisují do tabulky tříbodový zisk. Dokážou nyní překročit vlastní stín a obrat o body Athletic Club?

Williamsovi zpřijemnila jubileum paráda jeho bratra. Heroický výkon Oblaka na body nestačil

Athletic Club zvítězil v 17. kole LaLigy na domácí půdě nad Atlétikem Madrid 2:0. Domácí již v první půli dvakrát nastřelili tyč a dokonce nedali penaltu. Mrzet je to však nemuselo, jelikož po změně stran rozhodl Gorka Guruzeta. Toho po hodině hry fantastickým obstřelem doplnil ještě Nico Williams, jenž tak potěšil svého bratra Iňakiho, který nastoupil do 400. zápasu v dresu Basků. Ti se díky tříbodovému zisku přiblížili právě na dostřel svého soupeře, na něhož ztrácí už pouhé dva body.