Inter Milán Itálie - Inter Milán - Zprávy

Další články

Suverénní jízdu Interu ligovým ročníkem přibrzdil jeho někdejší zaměstnanec

Hráči Interu ve 29. kole Serie A pouze remizovali s Neapolí 1:1, a jejich impozantní šňůra triumfů v nejvyšší soutěži se tak zastavila na čísle 10. Za již 11. po sobě jdoucím úspěchem sice nasměroval jednoznačného lídra tabulky v průběhu první půle Matteo Darmian, to ale bylo z dílny domácího celku vše. První ztrátu bodů v novém roce nakonec černomodrým přichystala někdejší součást jejich defenzivních řad Juan Jesus.

Inter hostí mistrovskou Neapol a může se znovu přiblížit k titulu

Stále ještě aktuální mistr z Neapole se představí na stadionu Giuseppe Meazzy dost možná proti budoucím šampionům. Nerazzurri jsou v Serii A suverénní a sebejistě kráčí pro další Scudetto. Inter už se může připravit o prvenství jen sám a právě bolestivé vyřazení z Ligy mistrů se na něm může negativně podepsat. Z milionářské soutěže vypadla i Neapol.

Simeone nekoukal na penalty. Nedělá mi to dobře, uvedl po postupu přes Inter kouč Atlétika

Hráči Atlética Madrid se stali prvním týmem v historii Ligy mistrů, který se představil ve čtyřech penaltových rozstřelech a jako první tři vyhrál. Hrdinou domácí odvety osmifinále s Interem Milán se stal brankář Jan Oblak, který byl vyhlášen mužem zápasu. Jedenatřicetiletý Slovinec patří podle svých spoluhráčů k nejlepším gólmanům na světě, sám však uznal, že úspěšnost při penaltách je hlavně otázkou štěstí. Trenér Atlética Diego Simeone přiznal, že se na penaltový rozstřel radši nekoukal.

Inter neudržel slibný náskok, po penaltách jde do čtvrtfinále Atlético

Atlético Madrid zvítězilo v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů nad Interem 3:1 po penaltách a postoupilo do dalšího kola play off. Jako první se ve 33. minutě prosadil Federico Dimarco, který s přehledem zakončil pohlednou kombinaci Italů. Krátce nato však Los Colchoneros se štěstím srovnali a prodloužení zařídil v závěru základní hrací doby Memphis Depay. Rozhodnutí se nakonec diváci dočkali až v rozstřelu z bílého puntíku, v němž byli k radosti většiny fanoušků na stadionu úspěšnější domácí. Diego Simeone tak stále neprohrál ani jedno domácí klání vyřazovací fáze milionářské soutěže.

Ve formě hrající Inter přijede stvrdit postup do Madridu

Ve středu večer se na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu střetne domácí Atlético s Interem Milán a bude před sebou mít hodně náročný úkol. Potřebuje zvrátit negativní výsledek z prvního vzájemného utkání, přičemž Inter je v této sezoně obzvlášť k nezastavení.

Inter obstál v těžké boloňské zkoušce a začíná natahovat ruku po scudettu

Inter porazil v očekávaném duelu 28. kola Serie A Bolognu na její vlastní půdě 1:0, a prodloužil tak svou skvostnou sérii na deset vyhraných ligových duelů po sobě. Souboj celků s nejlepší formou v lize rozhodl v 37. minutě stoper Yann Bisseck, který tak zaznamenal svůj druhý přesný zásah v modročerném dresu. Milánský velkoklub tak díky mladému Němci udělal další velký krok vstříc titulu - před nedělním zápasem Juventusu si vypracoval luxusní náskok již 18 bodů.

Bologna očekává nejtěžší test. Dorazí rozjetý Inter

Bologna působí jako zjevení italského calcia a už z cesty odklidila nejednu překážku. V sobotu navečer ji ale čeká nejtěžší test - na stadionu Stadio Renato Dall'Ara se totiž ukáže samotný Inter, jasně nejsilnější mužstvo v lize. A rozhodně má Bologně co vracet.

Suverénní Inter náskokem z první půle nepohrdl, Inzaghi oslavil jubileum další výhrou

Inter Milán zvládl 27. kolo Serie A, ve kterém porazil Janov 2:1. Na úvodní gól Kristjana Asllaniho z 30. minuty rychle navázal z penalty Alexis Sánchez, přičemž oba úspěšní střelci zaznamenali první ligovou trefu v sezoně. Vítězné střetnutí bylo speciální i pro Simoneho Inzaghiho, jenž zaznamenal již svůj 300. zápas na pozici trenéra v italské nejvyšší soutěži. Hosté tak odjeli z Milána bez bodu, ačkoli favoritovi způsobili snížením na rozdíl jediného gólu komplikace. Aktuální lídr tabulky navíc po ztrátě Juventusu navýšil náskok už na 15 bodů.

Inter neohroženě míří za titulem, další překážkou je FC Janov

Scudetto se blíží a nic nenasvědčuje tomu, že by měl mít Inter ještě nějakou konkurenci. Na prvním místě si hýčká dvanáctibodový náskok a vyhrává jeden zápas za druhým. Ve 27. kole se Nerazzurri utkají s Janovem, který si hoví ve středu tabulky.<

Honba za Zlatou kopačkou. Mezi největšími favority jsou Kane nebo Martínez

Zlatá kopačka je jedním z nejprestižnějších ocenění v evropském fotbale. Evropská fotbalová unie (UEFA) jejím prostřednictvím na konci každého ročníku oceňuje nejlepšího střelce. V sezoně 2023/24 o ni usiluje rovnou čtveřice horkých kandidátů. Jsou jimi Harry Kane z Bayernu Mnichov, Lautaro Martínez z Interu Milán, Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain a své slovo bude zajisté chtít říct i držitel ocenění Erling Haaland z Manchesteru City.

Atalanta po třech dnech na San Siru vyhořela, výhra Interu nesla podpisy krajních beků

Fotbalisté Interu si ve 21. kole Serie A poradili s Atalantou, kterou na svém hřišti udolali 4:0. Skvěle hrající lídr tabulky opět prokázal své kvality a soupeře od úvodu přehrával, což ještě do poločasu demonstrovaly branky pravého obránce Mattea Darmiana a Lautara Martíneze. Po změně stran se mezi úspěšné střelce zařadil také levý bek Federico Dimarco, čímž stvrdil již 11. soutěžní vítězství Nerazzurri v řadě a zároveň přispěl k tomu, že bergamský celek po víkendové remíze s AC Milán na další body ze San Sira nedosáhl.

Inter cítí šanci na trhák, ve šlágru hostí Atalantu

Atalanta cítí možnost poskočit na čtvrtou příčku a vystřídat Bolognu. Jenže program 21. kola, které se bude dohrávat ve středu večer, jí do cesty už ani nemohl postavit náročnějšího soupeře. I Bergamaschi se podívají na San Siro, kde budou čelit lídrovi soutěže.

Lecce nebylo pro rozjetý Inter překážkou, mašinu z Milána dovezl k další výhře Martínez

Inter Milán na hřišti Lecce překvapení nedopustil, když ve 26. kole Serie A zvítězil 4:0. Nerazzurri se při již 10. soutěžní výhře v řadě opět mohli spolehnout na nejlepšího střelce celé soutěže Lautara Martíneze, který v utkání zaznamenal svou 21. a 22. trefou v letošním ročníku. Domácí naopak nejpevnější obranu ligy překonat nedokázali, a své gólové suchoty tak protáhli již na tři zápasy po sobě.

Lecce se sbírá z negativní série, proti je ale lídr z Milána

V neděli vytáhne do boje i Lecce, před nímž ale stojí ta největší výzva celého kola. Právě Lecce si vylosovalo duel s vedoucím mužstvem ligy, protože proti Giallorossi se postaví Inter. A i když přijede mírně unavený, bude stále jasným favoritem na zisk tří bodů.