Inter Milán Itálie - Inter Milán - Zprávy

Nezvykle nevydařený poločas pomohl Interu v přestřelce gigantů napravit Thuram

Fotbalisté AS Řím potvrdili ve 24. kole Serie A narůstající formu, ale nakonec na Stadio Olimpico padli s vedoucím Interem 2:4. Po přesných hlavičkách stoperů na obou stranách poslal Vlky do vedení v závěru prvního poločasu krásnou ranou Stephan El Shaarawy, a Lombarďané tak v lize inkasovali v úvodním dějství více než jednou poprvé od května roku 2022. Jenže po změně stran si uzmul pozornost diváků Marcus Thuram, který nejdříve vyrovnal a následně dostal pod tlak čerstvou posilu římského klubu Angeliňa, jenž si vstřelil vlastní gól.

Inter hájí první příčku proti De Rossiho „novému“ Římu

Velký šlágr 24. kola Serie A se odehraje na římském Stadio Olimpico, kam se chystá lídr tabulky z Milána. Pro Danieleho De Rossiho a jeho AS to bude první opravdový test jejich společných sil, protože Inter je v této sezoně znovu jen těžko k zastavení. "Vlci" to ale hodlají před vlastními fanoušky i přesto zkusit.

Zieliński je na odchodu z Neapole, o smlouvě s ním úspěšně jedná Inter

Hned na několika frontách bude v nadcházejících měsících bojovat Neapol. Italského šampiona čeká osmifinále Ligy mistrů, co dohánět má v tabulce Serie A a práci bude mít i vedení, které bude hledat náhrady za důležité hráče stávajícího kádru.

Nešťastný gól stopera Juventusu poslal suverénní Inter do trháku

Hráči Interu po dominantním výkonu zvítězili ve 23. kole Serie A před vlastními fanoušky nad Juventusem 1:0. Nerazzurri zvláště v první půli Starou dámu jednoznačně přehrávali, ale jako jediný se na listinu střelců zapsal Federico Gatti, jenž si ve 37. minutě nešikovně srazil míč do vlastní sítě. Milánský celek tedy navýšil náskok na čele soutěže právě před Le Zebre už na čtyři body, přičemž má navíc jeden zápas k dobru.

V Derby d'Italia se hraje o první místo

Pořádný šlágr má na programu italská nejvyšší soutěž. Inter přivítá na slavném stadionu Giuseppe Meazzy Juventus a v utkání, které je známé jako Derby d'Italia, půjde o celkové vedení. Obě strany si dobře uvědomují důležitost utkání, avšak za rozhodující ho nepovažují. Bude Inter na čele i po tomto kole, nebo ho "Stará dáma" vystřídá?

Martínez dovedl Inter po vítězství v Superpoháru i zpět do čela ligy

Fotbalisté Interu navázali na úspěch ve finále Superpoháru, když po návratu na ligovou scénu porazili ve 22. kole Serie A Fiorentinu 1:0. O vítězství Nerazzurri rozhodli už během úvodní čtvrthodiny, když nejprve přežili dvě obrovské příležitosti soupeře a následně se prosadili zásluhou nejlepšího střelce celé soutěže Lautara Martíneze. Kapitán hostů, jenž jako jediný skóroval i v nedávném souboji o cennou trofej proti Neapoli, tak rozhodl i o již čtvrtém venkovním vítězství nad Fialkami v řadě, čehož milánský celek dosáhl poprvé v historii.

Fiorentina se ve šlágru kola pokusí zastavit Inter

Inter se v poslední době dostal do skvělé formy a do situace, ve které se tento tým zastavuje jen velmi obtížně. Přesně takovýto úkol ale teď stojí před toskánskou Fiorentinou, kterou Inter navštíví v neděli večer. A pokud to "Fialky" myslí s útokem na Ligu mistrů opravdu vážně, teď mají šanci to dokázat.

Inter podruhé obhájil italský Superpohár, finálový apetit potvrdil Martínez

Milánský Inter zvítězil ve finále italského Superpoháru hraném v saúdskoarabském Rijádu nad Neapolí 1:0, a získal tak již potřetí v řadě trofej z této soutěže. Povedené obhajobě, ke které poprvé v historii musel šampion projít skrze semifinálový souboj, nechtěně pomohl útočník Partenopei Giovanni Simeone, jenž stihl ve druhé půli během pěti minut obdržet dvě žluté karty. Půlhodinovou přesilovku pak dokázal zužitkovat v první minutě nastavení Lautaro Martínez, který se gólem podílel i na dvou minulých ziscích Superpoháru.

Inter proti Neapoli usiluje o třetí Superpohár v řadě

Italský Superpohár pozná v pondělí večer svého nového majitele. Neapol zvládla svůj part a hodlá usilovat o svůj historicky teprve třetí úspěch, zatímco v případě Interu je to jiná písnička. Nerazzurri by rádi vyhráli Superpohár už potřetí v řadě.

Inter si přivezl ligovou formu i do Saúdské Arábie, k cestě do finále zavelel Thuram

Inter v semifinále italského Superpoháru zvítězil nad Laziem 3:0, a utká se tak již o osmou trofej z této soutěže. Velký podíl na úspěchu Miláňanů měl Federico Dimarco, po jehož patičce vstřelil postupový gól Marcus Thuram. Na francouzského útočníka krátce po změně stran navázal proměněným pokutovým kopem Hakan Calhanoglu, který se nemýlil ani při svém 14. pokusu z penaltového puntíku v dresu Nerazzurri.

Taremi se soustředí na Asijský pohár, spekulace o dohodě s Interem nekomentuje

Mehdi Taremi svými výkony přerostl portugalskou ligu a vzhledem k tomu, že v FC Porto má smlouvu jen do konce sezony, představuje hodně zajímavé zboží na trhu. Podle některých zpráv je boj o jeho služby rozhodnut a útočník si měl plácnout s Interem Milán.

Lazio stojí Interu v cestě za hattrickem ze Superpoháru

Inter zatím prožívá další skvělou sezonu a teď cítí šanci na první její trofej. Superpohár ovládl již ve dvou posledních edicích a v pátek večer by si v Rijádu rád připsal historický hattrick. Do cesty v boji o finále se mu ale postaví Lazio, které si s milánským soupeřem taky umí poradit.

Rozjetý Martínez nepřibrzdil ani v Monze a upevnil Interu pozici na čele ligy

Inter zvítězil ve 20. kole Serie A na hřišti Monzy 5:1 a pojistil si první příčku v tabulce. O pohodlné výhře rozhodli Nerazzurri už během úvodní čtvrthodiny, kdy se prosadili v zápase dvougóloví střelci Hakan Calhanoglu a Lautaro Martínez. Pro argentinského mistra světa šlo již o 17. a 18. vstřelenou branku v ročníku. Na první z nich mu nahrával krajní bek Federico Dimarco, jenž svým osmým bodovým zápisem do osobních statistik už nyní vyrovnal svoji nejúspěšnější sezonu kariéry.

Inter chce setrvat na čele, proti je ale Monza

Monza se v sobotu večer pokusí využít domácího prostředí a obrat o body velkého favorita. Do Monzy totiž z nedalekého Milána zamíří současný lídr Serie A, tedy Inter. A Nerazzurri dobře vědí, že nesmějí udělat krok vedle, aby nepřišli o první příčku.

Verona sahala na zakletém San Siru po bodu. Oslavy Interu odstartovala hrubka brankář

Inter porazil v 19. kole Serie A Veronu 2:1. Lídra tabulky poslal do vedení už ve 13. minutě Lautaro Martínez, jenž vsítil svou 16. branku, což je takřka dvojnásobek než jeho nejbližší pronásledovatel v tabulce střelců Domenico Berardi ze Sassuola. Hellas se sice po změně stran stal prvním týmem po téměř třech měsících, který na stadionu Nerazzurri v ligové soutěži skóroval, k bodům to však nevedlo. V nastaveném čase totiž po nejistém zákroku brankáře zajistil domácím výhru střídající Davide Frattesi. Mastini, kteří navíc ve 100. minutě nedali penaltu, tak protáhli svou těžko uvěřitelnou bilanci, když na San Siru v Serii A ještě nikdy nezvítězili, a to ani v součtu s venkovními duely proti AC Milán.