Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Dlouholeté soužení Bologni v Cagliari podtrhl vlastní gól

Hráči Cagliari využili ve 20. kole Serie A výhody domácího prostředí k výhře 2:1 nad Bolognou. První dějství přineslo branky na obou stranách, když se nejprve ve 24. minutě prosadil lobem z ostrého úhlu Riccardo Orsolini, na nějž o sedm minut později odpověděl úspěšnou kličkou kolem vyběhnuvšího brankáře Andrea Petagna. Rozhodující pak byl až vlastní gól Riccarda Calafioriho, který se v 69. minutě neúspěšně snažil odvrátit nebezpečný centr.

Bologna se potřebuje zase chytit, Cagliari to s ní ale doma umí

Nedělní odpoledne se z pohledu Cagliari stane zajímavou šancí na body, i když jeho oponent má skvělé renomé. Na Sardinii dorazí Bologna, která sice hraje velmi překvapivě o Ligu mistrů, ale v poslední době jí trochu dochází dech.

Bologna zachraňovala kouzlo domácí půdy v nastavení. Defenzivní taktika přinesla Janovu bod

Bologna byla v úvodu nového kalendářního roku blízko druhé prohry po sobě, nakonec ale v 19. kole Serie A remizovala na vlastní půdě s Janovem 1:1. Hosté sice po celý duel tahali za kratší konec provazu, díky brance Alberta Gudmundssona ale až do nastaveného času druhé půle sahali po překvapivém triumfu. To však nakonec odmítl Lorenzo De Silvestri, jenž v 96. minutě srovnal, a domácí tak díky němu uhájili neporazitelnost před vlastními fanoušky, která trvala od srpna loňského roku.

Bologna chce odpovědět na kolaps s Udinese, v cestě stojí Janov

Bolognu čeká již v úterý utkání Coppa Italia s Fiorentinou a tak se do bojů Serie A zapojí už v pátek. V rámci 19. kola nejvyšší italské soutěže narazí na Janov a bude chtít odčinit poslední neslavné ligové vystoupení.

Udinese si na konec roku přichystalo pro fanoušky sladkou tečku. Bologna padla rozdílem třídy

Udinese si v 18. kole Serie A nečekaně poradilo s Bolognou 3:0, a vůbec poprvé v sezoně tak v ligovém střetnutí zvítězilo na domácím trávníku. Bianconeri možná i k překvapení vlastních fanoušků od úvodu posledního klání tohoto roku střelecky dominovali a zaslouženě šli ve 23. minutě po dorážce Roberta Pereyry do vedení. Po změně stran navíc přidali další dvě trefy a v tabulce se odpoutali od sestupových příček. Hosté naopak nenavázali na sérii čtyř výher v řadě a poprvé v aktuálním ročníku inkasovali více než dvakrát.

Udinese dalším týmem, který se pokusí zastavit rozjetou Bolognu

Girona ve Španělsku, Bayer Leverkusen v Německu, Aston Villa v Premier League. Italským černým koněm a velkým překvapením je Bologna, která bude senzační čtvrtou příčku hájit na půdě trápícího se Udinese.

Z nedobytné tvrze Bologni znovu zněly vítězné salvy. Skorupski vynuloval rozstřílenou Atalantu

Bologna porazila v 17. kole Serie A Atalantu 1:0, a protáhla tak vítěznou šňůru před vlastním publikem na sedm soutěžních utkání. Ke třem bodům měli sice dlouho blíže spíše hosté z Bergama, proti jejich velkým šancím se ale vždy vyznamenal polský gólman Lukasz Skorupski. Domácí sice soupeřovu bránu neohrožovali tak často, v závěru zápasu ovšem zvedl fanoušky ze sedadel přesnou hlavičkou Lewis Ferguson, jenž vrátil Rossoblu na čtvrtou příčku tabulky. Lombarďané, kteří nepotvrdili střelecké obrození, když v předešlých třech soutěžních duelech skórovali hned 11krát, naopak zůstali pod pohárovými pozicemi.

Boloňa může strávit Vánoce na čtvrtém místě

Přímý souboj o čtvrté místo svedou v předvečer Vánoc Boloňa a Atalanta. Domácí patří k největšímu překvapení letošní sezony a Atalanta každoročně k obávaným soupeřům.

Bologna vylepšila své postavení na úkor souseda v tabulce. AS se s absencemi nepopasovalo

AS Řím prohrál v 16. kole italské Serie A na půdě Bologni 0:2. Začátek zápasu opravdu nemohl fanoušky ofenzivního fotbalu z hlediska šancí nadchnout. Slibně se vyvíjející rozjezd Giallorossi zhatil ve 37. minutě Nikola Moro, jenž si připsal svůj první ligový gól v sezoně. Druhý poločas otevřel smolným zákrokem Rasmus Kristensen, jehož noha odrazila míč do vlastní branky. Svěřenci Josého Mourinha se tak nedokázali vyrovnat s řadou absencí v ofenzivních řadách, domácí se naopak posunuli již na čtvrtou pozici.

Bologna si to s AS rozdá o příčky Ligy mistrů

Bologna si užívá tyto týdny a hraje hodně vysoko, dokonce se jí zdá o pohárech. Tyhle sny může buď podpořit, nebo naopak zničit AS Řím, které přijede v roli jasného favorita. Nicméně zrovna u něj platí, že zdání a předpoklady často klamou.

Rychlý start vynesl Chrtům z Bologni první venkovní výhru. Chyby Salernitany trestal Zirkzee

Bologna porazila v 15. kole italské Serie A domácí Salernitanu 2:1 a na osmý pokus zvítězila na hřišti soupeře. O vítězství takzvaných Chrtů rozhodlo úvodních 20 minut zápasu, v nichž dvakrát skóroval Joshua Zirkzee. Nizozemský útočník nejprve potrestal nejistý zákrok Benoïta Costila a poté využil špatné přihrávky Mattea Lovata. Góly nejlepšího střelce týmu znamenaly posun Rossoblu na průběžnou čtvrtou příčku.

Salernitana se pokusí uniknout z poslední příčky proti Bologně

V neděli navečer se domácí Salernitana pokusí na Stadio Arechi zlepšit své postavení v tabulce, kterému moc nepomohl minulý výbuch s Fiorentinou. Bologna chce ale taky mířit výš a pokusí se napravit poslední remízu s Lecce.

Gólman v pozici útočníka zamotal hlavu Mottově družině. Lecce vydřelo bod z penalty

Bologna remizovala ve 14. kole Serie A na půdě Lecce 1:1. Jen několik vteřin dělilo hostující celek od vítězství, když vedl díky fantasticky zahranému přímému kopu v podání Charalampose Lykogiannise. V nastavení druhé půle však ve snaze zvrátit výsledek vyrazil do pokutového území Rossoblu i gólman Wladimiro Falcone, který byl faulován a kopala se penalta. Tíhu okamžiku na sebe vzal 22letý Roberto Piccoli, jenž obral svěřence Thiaga Motty o premiérovou venkovní výhru sezony.

Po obědě se do sebe pustí US Lecce a Boloňa

Tradičně krátce po poledni se otevře nedělní program Serie A a to tentokrát na jihu Itálie soubojem US Lecce s Boloňou. Hostům se letos mimořádně daří a po třinácti odehraných kolech jim patří pohárová šestá příčka, kdežto domácí budou chtít utnout černou sérii bez výhry.

Odvolaná trefa Vlašiče zbrzdila tempo zápasu. Vyrovnaný duel zvládla lépe Bologna

Dohrávka 13. kola Serie A mezi Bolognou a Turínem FC vynesla domácím zásluhou výsledku 2:0 pohárové pozice. Utkání nezačalo pro Rossoblu vůbec dobře, od inkasování branky Nikoly Vlašiče je však zachránil zásah videorozhodčího. Zbytek prvního poločasu provázela spíše opatrnost a statistická vyrovnanost, a proto vzal otěže do svých rukou Giovanni Fabbian a vítězným gólem z 56. minuty zápas rozhodl. David Zima přihlížel prohře svého celku pouze z lavičky náhradníků.