Viktoria Žižkov (CZE) => Slavia Praha (CZE)
31.12.2013    Česko  Vojtěch Štěpán (Z)návrat z host.
Slavia Praha (CZE) => FC Hradec Králové (CZE)
04.10. V Kodani to bude důležitý zápas, řekl Trpišovský
Slavia byla na půdě Zenitu Petrohrad lepším týmem, neproměnila však šance, a nakonec odjela s prázdnou. "Myslím, že tým může být celkově spokojený a hrdý na to, co předvedl na hřišti. Po všech stránkách to byl od nás vyspělý, komplexní výkon. Bohužel bez toho nejdůležitějšího - prosadit se v koncovce a dát nějaký gól. To jediné si můžeme vyčítat, to nás stálo body. Troufnu si říct, že první i druhý poločas jsme byli lepším týmem, vypracovali si hodně šancí. Měli jsme spoustu střel na bránu a hodně z nich volalo po gólu. U střely Stocha rozhodovaly možná dva tři centimetry, možná klíčový zákrok pak předvedl v druhé půli proti Hušbauerovi domácí brankář. Kluci hráli náročný fotbal, ale hraje se na góly a Zenit z první šance dal gól. Ukázal, že je zkušeným týmem, který dokáže dovést takový zápas k vítězství. Byla to situace, kdy jsme drželi míč a přišli o něj. Kokorin, který přišel do zápasu na pozici podhrotového hráče, se dostal mezi naši obranu a dokázal to vyřešit. Zbytečná ztráta míče, kdy jsme byli v ofenzivním postavení. Náběh jsme měli zachytit. Zenit potrestal možná jedinou chybu, kterou jsme v defenzivě udělali. Pocit je rozporuplný, divný, nemáme nic, možná jen dobrý pocit z výkonu. Samozřejmě v Kodani to bude důležitý zápas, ale to byl i dnes. Kdybychom získali tři body, které jsme si dnes zasloužili, byli bychom na tom jinak. I bod by se hodil," zhodnotil utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
04.10. Rusové nakonec přetlačili Slavii
Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Zenit - Slavia 1:0 (80. Kokorin).
04.10. Slávisté hrají po půli nerozhodně
Poločasový výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Zenit Petrohrad - Slavia 0:0.
04.10. Slavia vyběhne na hrotu s Matouškem
Základní sestava Slavie pro dnešní utkání Evropské ligy se Zenitem Petrohrad: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Hušbauer, Souček - Stoch, Traoré, Zmrhal - Matoušek.
23.09. Slavia přišla o zraněného Tecla
Stanislav Tecl si zřejmě na nějaký čas nuceně odpočine od fotbalu. Slávistický útočník z probíhajícího utkání s Bohemians 1905 odešel již po 25. minutách, na vině je zřejmě zraněné koleno. (fotbal.idnes.cz)
20.09. Slavia po půli vede nad Bordeaux 1:0
Pražská Slavia v prvním utkání základní skupiny Evropské ligy vede po prvním poločase na Girondins Bordeaux 1:0. Krásným gólem se o to zasloužil ve 35. minutě Jaromír Zmrhal.
20.09. Slavia proti Bordeaux i s Traorém
Pražská Slavia nastoupí proti francouzskému Bordeaux i s čerstvou posilou ze Zlína Ibrahimou Traorém, který už se v jejím dresu představil v lize na Slovácku. V sestavě nechybí ani obránce Vladimír Coufal, který měl po zmíněném duelu drobný zdravotní problém po ostrém faulu Daníčka.
Sestava Slavie:Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch, Traoré Zmrhal - Tecl.
20.09. Vlček nesmí jednou vykonávat svoji funkci
Vedoucí mužstva Slavie Praha Stanislav Vlček nesmí jedno soutěžní utkání vykonávat funkci a navíc musí zaplatit pokutu 10 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho potrestala za jeho chování v závěru zápasu 8. ligového kola na hřišti Slovácka. Komise o tom informovala v komuniké. Bývalý reprezentační útočník neudržel nervy ve vypjatém závěru utkání, kdy se hráči Slovácka dopustili několika ostrých faulů. Podle komise Vlček v 95. minutě vulgárně počastoval jednoho z domácích hráčů a disciplinární komise to vyhodnotila jako urážlivé a pohoršující chování. Slávistický vedoucí byl následně rozhodčím utkání vykázán. (ČTK)
16.09. Trpišovský: Pomohla nám standardka
Slavia zvládla utkání na Slovácku a vrátila se na první místo ligového pelotonu. "Jsme šťastní, že jsme to zvládli a vyhráli, protože s repre pauzami nemáme dobré zkušenosti a na jaře jsme dvě utkání po nich nezvládli. Ze základu, co tu byl, tak trénovali jen dva hráči. Z osmi hráčů se nám pak ještě vrátilo pět s problémy a hrát se včera, tak někteří asi ani nehráli. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře a soupeř byl živější, pohyblivější a my jsme se do toho dostávali pomaleji. Pomohla nám standardka, od ní jsme už hráli velmi dobře kombinačně a celkově to bylo zasloužené vítězství," zhodnotil zápas slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
16.09. Slavia má rekord v neprůstřelnosti venku
Slavisté dnes na hřišti Slovácka vyhráli 3:1 a i po osmém kole vedou tabulku o skóre před Plzní. Za hosty se prosadili Ondřej Kúdela, Vladimír Coufal a Stanislav Tecl. Z penalty v závěru snížil Václav Daníček a ukončil neprůstřelnost Pražanů v nejvyšší soutěži na hřištích soupeřů po rekordních 758 minutách. (ČTK)