Baník Ostrava (Česko)

 

Disciplinárka uzavřela Spartě část stadionu kvůli pyrotechnice

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Spartu Praha pokutou 100 tisíc korun a uzavřením části stadionu pro příští domácí zápas s Brnem. Diváci nebudou smět do sektorů H37 až H41 a D45 až D50, které většinou obsazují ultras. Jde o trest za výtržnosti a použití nebezpečné pyrotechniky v posledním domácím utkání se Zlínem.  
DNES | Aktuality | 5 komentářů
 

Opava a Baník se přou, kdo nese odpovědnost za řádění chuligánů

Opavský a ostravský klub se přou, kdo nese větší díl odpovědnosti za sobotní řádění fanoušků v Opavě. Během něj policie zadržela na 60 lidí. Chuligáni útočili na znepřátelené fandy i policisty a ničili majetek. Příznivci Baníku se také pokusili násilím vniknout na stadion.  
22.03. | Aktuality | 178 komentářů
 

Ondřej Šašinka bude hostovat z Ostravy v Senici

Hráče prvoligové slovenské Senice posílí útočník Ondřej Šašinka z Baníku Ostrava. Český reprezentant do 19 let a druhý nejlepší český dorostenec za rok 2016 odchází do Senice na půlroční hostování bez opce.  
31.01. | Aktuality | 93 komentářů
 

Střelec Jakubov přestoupil z Varnsdorfu do Baníku Ostrava

Fotbalisté Baníku Ostrava pokračují v posilování kádru na boj o návrat do nejvyšší soutěže. Už třetí zimní novou tváří v týmu je útočník Alexander Jakubov, který během podzimu patřil v dresu Varnsdorfu k nejlepším hráčům Fortuna národní ligy a s deseti góly byl druhým nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže.  
28.12.2016 | Aktuality | 128 komentářů
 

Hrubý přestoupil ze Slavie do Baníku Ostrava

Záložník Robert Hrubý přestoupil z pražské Slavie do druholigového Baníku Ostrava. Mládežnický reprezentant na podzim působil na hostování v Teplicích, ale rozhodl se vrátit do Baníku, kde hrál už na jaře. Podepsal smlouvu na tři a půl roku.  
23.12.2016 | Aktuality | 155 komentářů
 

Baník ve šlágru druhé ligy porazil Opavu 3:0 a jde do čela

Fotbalisté Baníku Ostrava v druholigovém šlágru porazili Opavu 3:0. V duelu před rekordní návštěvou 12.111 diváků jim pomohlo vyloučení gólmana Viléma Fendricha v závěru první půle. Zápas byl v úvodu přerušen kvůli vrhnutí fandů na hrací plochu.  
14.09.2016 | Aktuality | 201 komentářů
 

Fanoušci v Ostravě vtrhli na hřiště

Utkání Fotbalové národní ligy mezi Ostravou a Opavou bylo v 17. minutě přerušeno poté, co fanoušci vtrhli na hrací plochu. Museli zasahovat policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu a zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát. V případě dalších problémů bude zápas předčasně ukončen.  
14.09.2016 | Aktuality | 30 komentářů
 

Derby Baníku s Opavou je vyprodané, padne divácký rekord 2. ligy

Středeční zápas Baníku Ostrava s Opavou překoná divácký rekord druhé ligy. Podle domácího klubu už fanoušci rozebrali přes dvanáct tisíc vstupenek a stadion ve Vítkovicích bude při slezském derby vyprodaný, i když zápas bude k vidění i v přímém televizním přenosu.  
13.09.2016 | Aktuality | 661 komentářů
 

Zápotočný po odchodu z Příbrami posílil Baník Ostrava

Zkušený obránce Tomáš Zápotočný po odchodu z Příbrami posílil druholigovou Ostravu. Baník se s pětatřicetiletým fotbalistou podle klubového twitteru dohodl na roční smlouvě.  
02.08.2016 | Aktuality | 76 komentářů
 

Baník se s Žilinou dohodl na přestupu stopera Kaši

Druholigový Baník Ostrava se dohodl na přestupu obránce Filipa Kaši do Žiliny. Kluby se dnes domluvily na odstupném a vedení slezského týmu tak ustoupilo od dalších právních kroků, kterými hodlalo odchodu mládežnického reprezentanta na Slovensko zabránit.  
01.08.2016 | Aktuality | 153 komentářů
24.03. Po řádění v Opavě bylo obviněno šest lidí
Celkem šest lidí dosud policie obvinila po řádění chuligánů na sobotním zápase druhé fotbalové ligy mezi týmy Opavy a Ostravy. Jsou mezi nimi i dva muži, kteří demolovali plot rodinného domu. Z výtržnictví a poškození cizí věci kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého a sedmatřicetiletého muže. Oba přitom byli v minulosti za výtržnictví již odsouzeni, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Muži při ničení plotu vyvrátili zděné sloupky i s dřevěnými latěmi. Na videích je zachyceno několik lidí, kteří plot v délce okolo 20 metrů ničili. Policisté dosud odhalili dva z nich. Starší z mužů byl za výtržnictví odsouzen už v roce 2015, hrozí mu tak až tříleté vězení. Stejně tak mladší z výtržníků byl v minulosti za výtržnictví odsouzen. S majitelem domu se už spojili jak zástupci klubu, tak i fanoušků. Opravu plotu zaplatí přímo klub, který pak bude náklady vymáhat po vinících. Podle odhadů vyjde oprava na 20.000 až 30.000 korun. (ČTK)
23.03. Za zničení plotu v Opavě padlo první obvinění
Policie už zná totožnost jednoho výtržníka, který v Opavě v sobotu odpoledne po zápase druhé fotbalové ligy s Baníkem Ostrava demoloval plot rodinného domu. Jednačtyřicetiletého muže kriminalisté obvinili z výtržnictví a poškození cizí věci. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie. Celkem už policie za násilnosti spojené s rizikovým utkáním obvinila pět lidí. Dav příznivců Opavy se střetl s fandy Baníku. Na videích je zachyceno několik lidí, kteří plot v délce okolo 20 metrů ničili. Policisté zatím identifikovali jen jednoho muže, který byl za výtržnictví odsouzen už v roce 2015. Nyní mu hrozí tříletý pobyt ve vězení. Po totožnosti dalších pátrají. S majitelem domu se už spojili jak zástupci klubu, tak i fanoušků. Opravu plotu zaplatí přímo klub, který pak bude náklady vymáhat po vinících. Podle odhadů vyjde oprava na 20.000 až 30.000 korun. (ČTK)
21.03. Výtržníky z Opavy hledá přes 20 policistů
Sobotní řádění fotbalových výtržníků v Opavě nyní každý den zaměstnává více než 20 policistů, kteří vyslýchají podezřelé i svědky a vyhodnocují záznamy z kamer. Policie v sobotu během řádění agresivních fandů zadržela šest desítek lidí. Ve 33 případech jejich jednání kriminalisté kvalifikovali jako přestupek. V osmi dalších se jednalo o zločiny. Tři lidé už byli obviněni. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. (ČTK)
19.03. Za řádění v Opavě padla první obvinění
Policie v noci na dnešek v souvislosti se sobotními výtržnostmi fanoušků v Opavě obvinili první dva muže. Podezřelí jsou z krádeže a výtržnictví. Celkem policisté zadrželi pět desítek lidí, vesměs fanoušků Baníku Ostrava. Trestní stíhání hrozí ještě několika zadrženým, kteří jsou podezřelí z napadení policistů. U dalších zadržených se bude s největší pravděpodobností jednat o přestupky, řekla ČTK mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. (ČTK)
18.03. V Opavě bylo zadrženo padesát fanoušků
Policie v Opavě zadržela dnes zadržela při potyčkách u stadionu 50 fotbalových fanoušků, zejména příznivců ostravského Baníku. Mezi zraněnými z celé akce jsou i policisté, řekl ČTK ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Policejní zásah pokračuje i po skončení zápasu, protože ve městě vznikají další, byť drobnější konflikty, dodal. V době utkání létaly v okolí stadionu dělobuchy, na místě hlídali agresivní fanoušky i těžkooděnci. V davu byli podle policie hlavně nespokojení ostravští fanoušci, kteří se nedostali na stadion na zápas druhé fotbalové ligy. Policie vyslala do opavské akce přes 400 svých mužů a žen. Poškozeno bylo několik policejních vozů. "V tuto chvíli upřesňujeme, zda jde v případě zadržených o přestupky, nebo o trestné činy," řekl ČTK Kužel. (ČTK)
18.03. V Opavě zraněno několik fanoušků Baníku
Policie se v Opavě stále snaží uklidnit dav nespokojených ostravských fanoušků, kteří se nedostali na stadion na zápas druhé fotbalové ligy. Několik lidí utrpělo zranění. Přes deset dalších policie zadržela, řekla ČTK mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková. Přes výzvy těžkooděnců vzduchem nadále létají dělbuchy. Policie ve vzdálenosti 30 metrů od stadionu vytyčila bezpečnostní pásmo, kam nikdo nevpouští. Podle Holčákové policie zaznamenala první zraněné. Jeden muž, kterého odvážela sanitka, zpravodaji ČTK tvrdil, že mu policejní auto přejelo nohu. Policejní vozy stále odvážejí fanoušky, kteří odmítají uposlechnout výzev k utišení situace. (ČTK)
17.03. Na derby nesmí 14 fanoušků Baníku
Na sobotní druholigové derby mezi Opavou a Baníkem Ostrava nesmí 14 fanoušků z Ostravy, mají to zakázané soudem. Ten jim takový trest udělil za dřívější násilnosti a výtržnosti na fotbalových stadionech. Místo cesty do Opavy se musejí všichni hlásit co půl hodiny policistům. ČTK to řekla pracovnice ostravské pobočky Probační a mediační služby Andrea Bergerová. (ČTK)
17.03. Policie nasadí v Opavě stovky lidí
Moravskoslezská policie na zvládnutí sobotního rizikového druholigového fotbalového zápasu Opavy s Baníkem nasadí pořádkové jednotky hned z několika krajů České republiky, zásahovou jednotku i jízdní policii ze Zlína. Podle dostupných informací se do Opavy chystá až 2000 příznivců Baníku Ostrava. Celkem do akce půjde několik stovek policistů, řekl ČTK ředitel krajské policie Tomáš Kužel. Primátor Opavy Radim Křupala k tomu řekl, že jde z pohledu rizikovosti o zápas desetiletí. (ČTK)
14.03. Policie se chystá na zápas Opavy s Baníkem
Moravskoslezská policie se chystá na sobotní zápas Opavy s Baníkem Ostrava. Druholigové utkání se s ohledem na řádění fanoušků v minulosti ocitlo v kategorii rizikových. Hrozí střety radikálních fandů a násilnosti, policie proto nasadí podle informací ČTK koně i vrtulník. Stadion bude vyprodaný, zástupci opavského klubu snížili z bezpečnostních důvodů kapacitu o 1700 míst. "Dosavadní zkušenosti s fanoušky obou klubů, analýza zjištěných informací i předchozí incidenty řadí tento zápas mezi rizikové," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že nasazeni budou policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, specialisté z antikonfliktního týmu či policisté speciální pořádkové jednotky. (ČTK)
08.02. Příbram získala Luptáka z Ostravy
Hráči Příbrami mají další zimní posilu. Poslednímu týmu nejvyšší soutěže bude v jarních bojích o záchranu pomáhat slovenský krajní obránce nebo záložník Lukáš Lupták, který přestoupil z druholigového Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý hráč přišel do Ostravy v létě z Ružomberoku a hned v úvodním kole druhé ligy dal první gól Baníku. Postupně však přestal nastupovat a v zimě zamířil na zkoušku do Příbrami. Za tým od Litavky odehrál čtyři přípravné zápasy, jednou skóroval a nakonec si vysloužil nové angažmá. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápas
18.03.SFC Opava - Baník Ostrava0:1
Další zápas
02.04.
13:30
Baník Ostrava - Vlašiminfo
Tabulka
 TýmZB
1.Sigma Olomouc1943
2.Baník Ostrava1939
3.SFC Opava1935
4.Dynamo České Budějovice1933
Poslední zápas
21.09.Litoměřicko - Ostrava2:1