Newcastle United Anglie - Newcastle United - Zprávy

Do Goodison Parku se podívá Newcastle

Osmnáctý Everton nutně potřebuje bodovat, ale v dalším kole jej nečeká lehký úkol. Do Goodison Parku totiž zavítá Newcastle, který si v minulém kole poradil s Manchesterem United.

Další rána pro Newcastle: Pope bude mimo hru možná až do května

Takovou marodku nemá napříč top pěti soutěžemi v Evropě snad nikdo. Vlastně před každým zápasem Newcastlu nestačí na počítání absencí v poslední době ani prsty na obou rukou. Teď přitom na listinu zraněných přibyla další persona The Magpies, a to brankářská jednička Nick Pope. Verdikt je hodně tvrdý, jednatřicetiletý gólman totiž bude chybět čtyři až pět měsíců.

Newcastle hodil křivdy za hlavu, Manchester usadil po zrušeném letu na zem také Gordon

Fotbalisté Newcastlu se po úterním zklamání ze hřiště PSG, kde je obrala o vítězství kontroverzní penalta, zmobilizovali a ve 14. kole Premier League porazili Manchester United 1:0. Hosté se už před výkopem museli vypořádat s nepříjemností v podobě zrušeného letu, kvůli němuž nakonec cestovali v den utkání na sever Anglie autobusem. Tento nekomfort se na nich zřejmě podepsal, v průběhu celého zápasu totiž působili unaveným dojmem a nechali soupeře dominovat. Straky tuto převahu zúročily v 56. minutě, kdy ranou do odkryté sítě zakončil pohlednou kombinační akci Anthony Gordon.

Do St. James‘ Parku zavítá Man Utd

Oba týmy ztratily body v Lize mistrů a nyní jsou na pokraji vyřazení. Ligový duel by mohl mít ten správný náboj, protože Magpies ztrácí na svého sobotního soupeře pouze bod a zároveň se v listopadu postarali o vyřazení Rudých ďáblů z EFL Cupu.

Nejdřív tělo a potom ruka? To není penalta, tvrdí UEFA. Ve šlágru Ligy mistrů sudí chybovali

Běžela pátá minuta nastavení jednoho z nejdůležitějších zápasů základních skupin. Míč trefil zadáka Newcastlu Valentina Livramenta do těla a následně do paže, která byla v přirozeném pohybu. Rozhodčí Szymon Marciniak nechal hru běžet dál, po protestech domácích hráčů dokonce vytáhl i žlutou kartu. Jenže mezitím ho zavolali kolegové od videa.

Enrique přirovnal zápas s Newcastlem k hororu, Howe nesouhlasil s penaltou

Po utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Newcastlem (1:1) neskrývali oba trenéři zklamání. Domácí Luis Enrique byl přesvědčený, že si Pařížané v duelu 5. kola skupinové fáze zasloužili zvítězit, doplatili ale na slabou produktivitu.

PSG uteklo ve skupině smrti hrobníkovi z lopaty. Newcastle přišel o výhru kvůli přísné penaltě

Fotbalisté Newcastlu dlouho sahali po cenné výhře, nakonec však v pátém kole skupiny F Ligy mistrů pouze remizovali s PSG 1:1. Navzdory své úvodní aktivitě inkasoval francouzský gigant ve 24. minutě zásluhou dorážejícího Alexandera Isaka.

Přituhuje. Získá PSG v Lize mistrů i třetí domácí výhru? V Paříži se představí Newcastle

Už po samotném losu skupiny F se očekávalo, že boj o první postupové příčky do osmifinále může být velmi tvrdý. A úvodní čtyři kola jasně potvrdila právě tyto predikce. Všechny čtyři celky, a to včetně PSG a Newcastlu, mohou proklouznout do osmifinále Ligy mistrů z první příčky v tabulce, avšak zároveň také úplně vypadnout z pohárové Evropy pro letošní ročník.

Chelsea hrubě nezvládla druhou půli, gólová salva Newcastlu vrátila Blues tvrdě na zem

Hráči Newcastlu vyhráli ve 13. kole Premier League v St. James' Parku nad Chelsea 4:1. Duel nabídl atraktivní podívanou již od úvodního hvizdu. Lépe do zápasu vstoupili domácí, na trefu Alexandera Isaka ze 13. minuty však ještě hosté dokázali do poločasu zareagovat. Klíčová pasáž utkání tak nastala až po hodině hracího času, kdy nejprve Jamaal Lascelles poslal Straky podruhé v zápase do vedení, které krátce nato navýšil Joelinton. Londýňané tak přišli o solidní šňůru tří venkovních výher za sebou.

Chelsea se představí na půdě oslabeného Newcastlu

Newcastle United a Chelsea se v sobotu odpoledne v St James' Parku pokusí vrátit na vítěznou vlnu a vyšvihnout se v tabulce Premier League. Zatímco Magpies jsou v tabulce na sedmém místě s 20 body z 12 zápasů, Blues se konečně prokousali do první poloviny tabulky.

Kluby Premier League si neodhlasovaly dočasný zákaz, Newcastle může posilovat

V přelomovém hlasování o fotbalových přestupech se kluby Premier League vyslovily proti dočasnému zákazu zapůjčování hráčů mezi týmy sdruženými pod stejným vlastníkem. Toto rozhodnutí umožňuje například Newcastlu United, který je vlastněn saúdským veřejným investičním fondem (PIF), podepsat smlouvy s hráči a kluby ze saúdské Pro League. Zavedení zákazu neprošlo o jeden hlas - 13 jich bylo pro a sedm proti.

Věřím, že můžu být jednička. V Newcastlu, nebo jinde, říká Dúbravka

Když ve 27 letech přestupoval z Dánska do Liberce, nezdálo se, že by ho ještě mohly čekat velké věci v nejlepší lize světa. Jenže pak nabrala kariéra brankáře Martina Dúbravky (34) rychlý spád.

Straky po prohře v Evropě nečekala selanka ani v lize. Tlak Bournemouthu korunoval Solanke

Bournemouth vyzrál ve 12. kole Premier League na Newcastle, který na svém stadionu přehrál 2:0. Na Třešních byla od začátku vidět obrovská snaha urvat proti favoritovi bodový zisk, avšak dlouho se jim nedařilo ve finální fázi. Herní převaha domácích se na výsledkovou tabuli promítla až po hodině hry, kdy duel dvěma zásahy rozhodl Dominic Solanke. Straky tak po selhání v Dortmundu v Lize mistrů utrpěly další tvrdý úder a prozatím odmítly posun na pohárové příčky.

Trenér Howe se s Newcastlem vrací do Bournemouthu

Na trenéra Eddieho Howea čeká další návrat ke kořenům, protože jeho Newcastle se v sobotu večer podívá na Vitality Stadium. A domácí Bournemouth se bude muset pořádně snažit, aby svou tristní pozici v tabulce aspoň trochu vylepšil. V opačném případě mu hrozí pád na dno.

Barcelona překvapivě padla

Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli ve 4. kole Ligy mistrů ve skupině H na hřišti Šachtaru Doněck 0:1. Katalánci nenavázali na úvodní tři výhry a nevyužili možnosti s předstihem postoupit do osmifinále. Dortmund doma zdolal Newcastle 2:0.