Newcastle United Anglie - Newcastle United - Zprávy

AC překazilo magickou noc Newcastlu a zamířilo do Evropské ligy. Magpies v závěru došly síly

Newcastle nezvládl závěrečný duel skupiny F Ligy mistrů, když na domácím hřišti prohrál s AC Milán 1:2. "Straky" vstoupily do klíčového zápasu sezony aktivně, za což byly odměněny ve 33. minutě, kdy se nádhernou ranou do šibenice prosadil Joelinton. Brazilskému pilíři středových řad Magpies předložil míč Lewis Miley, jenž se stal nejmladším asistujícím hráčem v Lize mistrů, když pokořil 17 let starý rekord Thea Walcotta. Skvělou atmosféru na severu Anglie ale ve druhé půli překazili Christian Pulisic a Samuel Chukwueze. Právě jejich góly poslaly do další fáze Ligy mistrů PSG a milánskému velkoklubu zajistily alespoň účast v Evropské lize.

Newcastle v přímé bitvě o postup do osmifinále LM přivítá milánské AC

Skupina F byla po rozlosování hlavní fáze Ligy mistrů považována za skupinu smrti a před posledním kolem je jasné, že zcela právem. V tuto chvíli má jistý postup do osmifinále pouze německý Dortmund, o zbývající vstupenku do osmifinále se poperou hned tři celky. Středeční soupeři Newcastle United a AC Milán nemají nejlepší šestnáctku ve svých rukách, na druhou stranu jim jde o udržení se v evropských pohárech pro jarní část.

Spurs v bitvě lazaretů přetrhli šňůru ztrát. Newcastle rozpáral chirurgicky přesný Son

Tottenham porazil v 16. kole Premier League Newcastle 4:1, a utnul tak pětizápasové čekání na tříbodový zisk. Lví podíl na úspěchu Kohoutů měl Heung-Min Son, po jehož průnicích na levé straně dvakrát uklízeli spoluhráči míč do poloodkryté brány. V ní se objevil při zranění gólmanské jedničky Martin Dúbravka, který ve druhém poločase pomohl Jihokorejci penaltovým faulem i k přesnému zásahu. S mnoha absencemi se museli před duelem potýkat také Londýňané, jejichž mezery v ofenzivě výborně zacelil dvougólový Richarlison. Brazilec se v dresu Spurs prosadil vůbec poprvé jinou částí těla než hlavou a pomohl Magpies k premiérové prohře v Londýně od dubna roku 2022.

Newcastle bude chtít venku konečně bodovat, v neděli se představí na Tottenham Hotspur Stadium

V neděli večer se na Tottenham Hotspur Stadium utkají dva týmy s nekonzistentní formou. Domácí svěřenci Angeho Postecoglua po skvělém startu do sezóny získali se začínají propadat tabulkou, zraněními zmítaný Newcaslte pak v minulém kole překvapivě padl na půdě Evertonu.

Newcastle v lize mimo domov opět strádal. Everton se po odečtu bodů pomalu zvedá

Everton potvrdil v 15. kole Premier League vzrůstající formu, když na vlastní půdě porazil 3:0 Newcastle, s nímž bodoval teprve podruhé z posledních sedmi vzájemných střetnutí. Nebezpečnějším celkem byly po celý zápas domácí Karamelky, v jejichž dresu spálil spoustu velkých šancí Dominic Calvert-Lewin. Nakonec jej to však mrzet nemuselo, jelikož jeho kolegové v čele s Dwightem McNeilem zajistili celku z Liverpoolu, poprvé po disciplinárním odečtu bodů, posun ze sestupového pásma. Magpies naopak prohloubili trápení na hřištích soupeřů, kde od startu ligy porazili pouze poslední Sheffield.

Do Goodison Parku se podívá Newcastle

Osmnáctý Everton nutně potřebuje bodovat, ale v dalším kole jej nečeká lehký úkol. Do Goodison Parku totiž zavítá Newcastle, který si v minulém kole poradil s Manchesterem United.

Další rána pro Newcastle: Pope bude mimo hru možná až do května

Takovou marodku nemá napříč top pěti soutěžemi v Evropě snad nikdo. Vlastně před každým zápasem Newcastlu nestačí na počítání absencí v poslední době ani prsty na obou rukou. Teď přitom na listinu zraněných přibyla další persona The Magpies, a to brankářská jednička Nick Pope. Verdikt je hodně tvrdý, jednatřicetiletý gólman totiž bude chybět čtyři až pět měsíců.

Newcastle hodil křivdy za hlavu, Manchester usadil po zrušeném letu na zem také Gordon

Fotbalisté Newcastlu se po úterním zklamání ze hřiště PSG, kde je obrala o vítězství kontroverzní penalta, zmobilizovali a ve 14. kole Premier League porazili Manchester United 1:0. Hosté se už před výkopem museli vypořádat s nepříjemností v podobě zrušeného letu, kvůli němuž nakonec cestovali v den utkání na sever Anglie autobusem. Tento nekomfort se na nich zřejmě podepsal, v průběhu celého zápasu totiž působili unaveným dojmem a nechali soupeře dominovat. Straky tuto převahu zúročily v 56. minutě, kdy ranou do odkryté sítě zakončil pohlednou kombinační akci Anthony Gordon.

Do St. James‘ Parku zavítá Man Utd

Oba týmy ztratily body v Lize mistrů a nyní jsou na pokraji vyřazení. Ligový duel by mohl mít ten správný náboj, protože Magpies ztrácí na svého sobotního soupeře pouze bod a zároveň se v listopadu postarali o vyřazení Rudých ďáblů z EFL Cupu.

Nejdřív tělo a potom ruka? To není penalta, tvrdí UEFA. Ve šlágru Ligy mistrů sudí chybovali

Běžela pátá minuta nastavení jednoho z nejdůležitějších zápasů základních skupin. Míč trefil zadáka Newcastlu Valentina Livramenta do těla a následně do paže, která byla v přirozeném pohybu. Rozhodčí Szymon Marciniak nechal hru běžet dál, po protestech domácích hráčů dokonce vytáhl i žlutou kartu. Jenže mezitím ho zavolali kolegové od videa.

Enrique přirovnal zápas s Newcastlem k hororu, Howe nesouhlasil s penaltou

Po utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Newcastlem (1:1) neskrývali oba trenéři zklamání. Domácí Luis Enrique byl přesvědčený, že si Pařížané v duelu 5. kola skupinové fáze zasloužili zvítězit, doplatili ale na slabou produktivitu.

PSG uteklo ve skupině smrti hrobníkovi z lopaty. Newcastle přišel o výhru kvůli přísné penaltě

Fotbalisté Newcastlu dlouho sahali po cenné výhře, nakonec však v pátém kole skupiny F Ligy mistrů pouze remizovali s PSG 1:1. Navzdory své úvodní aktivitě inkasoval francouzský gigant ve 24. minutě zásluhou dorážejícího Alexandera Isaka.

Přituhuje. Získá PSG v Lize mistrů i třetí domácí výhru? V Paříži se představí Newcastle

Už po samotném losu skupiny F se očekávalo, že boj o první postupové příčky do osmifinále může být velmi tvrdý. A úvodní čtyři kola jasně potvrdila právě tyto predikce. Všechny čtyři celky, a to včetně PSG a Newcastlu, mohou proklouznout do osmifinále Ligy mistrů z první příčky v tabulce, avšak zároveň také úplně vypadnout z pohárové Evropy pro letošní ročník.

Chelsea hrubě nezvládla druhou půli, gólová salva Newcastlu vrátila Blues tvrdě na zem

Hráči Newcastlu vyhráli ve 13. kole Premier League v St. James' Parku nad Chelsea 4:1. Duel nabídl atraktivní podívanou již od úvodního hvizdu. Lépe do zápasu vstoupili domácí, na trefu Alexandera Isaka ze 13. minuty však ještě hosté dokázali do poločasu zareagovat. Klíčová pasáž utkání tak nastala až po hodině hracího času, kdy nejprve Jamaal Lascelles poslal Straky podruhé v zápase do vedení, které krátce nato navýšil Joelinton. Londýňané tak přišli o solidní šňůru tří venkovních výher za sebou.

Chelsea se představí na půdě oslabeného Newcastlu

Newcastle United a Chelsea se v sobotu odpoledne v St James' Parku pokusí vrátit na vítěznou vlnu a vyšvihnout se v tabulce Premier League. Zatímco Magpies jsou v tabulce na sedmém místě s 20 body z 12 zápasů, Blues se konečně prokousali do první poloviny tabulky.