01.11.2014 20:15 CET
2 : 0
(2:0)

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:0

V emocemi nabitém utkání vyhrála Viktoria Plzeň nad Spartou 2:0 a na čele má již čtyřbodový náskok. Plzeň udeřila už v prvním poločase a v celém utkání Spartu do ničeho nepustila. Úřadující mistr ani nevystřelil na branku.

Sparťanské ambice dostaly vážnou trhlinu už v úvodní čtvrthodině, kdy Viktoriáni z první vážnější šance udeřili. Na rohový kop si naskočil bývalý Sparťan Lukáš Hejda a Bičík se mohl natahovat marně. Brankář hostí možná mohl vyběhnout a centr vyboxovat, nicméně se tak nestalo a Plzeň vedla 1:0. Dlouho na sebe nenechali čekat ani "fanoušci" na stadionu a první dýmovnice donutila sudího přerušit hru. Po chvilce se ale hra rozeběhla a Viktoriani udeřili po druhé. Ve 23. minutě vyšachovali sparťanskou defenzívu Pilař s Hořavou a druhý jmenovaný vsítil druhý gól - 2:0 pro Viktorku. Na hřišti se také začalo přiostřovat, což demonstrovaly žluté karty pro Krejčího, Pilaře a Dočkala.

Také ve druhém poločase se přerušovalo kvůli neklidným divákům v domácím sektoru. Plzeň svého soupeře do ničeho vážného nepouštěla, sparťanská spolupráce vázla a s přibývajícím koncem se domácí dostávali do dalšího zakončení. Standardka Hořavy skončila na břevně a brankou neskončily ani další dorážky. Minutu před koncem se ocitnul ve stoprocentní šanci i Vaněk, ale Bičík ani v tento moment neinkasoval. To už se hrálo v podstatě na jednu branku a čím dál víc se ke slovu hlásily emoce.

V nastaveném čase předvedl ostrý skluz proti brankáři Kozáčikovi Roman Bednář, načež uviděl jen žlutou kartu. Nakonec se ale červenilo, Matějovský v samostatném postupu fauloval Tecla a od sudího Jílka nemohl vidět nic jiného. Vyloučení Matějovského už samozřejmě nemělo na výsledek žádný vliv. Viktoriáni utkání se Spartou zvládli na jedničku a na čele mají už čtyřbodový náskok.

Autor: Ondřej Linhart