Viktoria Plzeň (Česko)

Videorozhodčí z dostupných záběrů neodhalil ofsajd v Plzni

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v současnosti videorozhodčí (VAR) nemá technologii na to, aby odhalil, zda v sobotním ligovém utkání mezi Plzní a Zlínem padl gól po předchozím ofsajdu. Na rozdíl od televize totiž nemá k dispozici ofsajdovou čáru. Po zhlédnutí dostupných záběrů proto videorozhodčí neodhalil porušení pravidel a gól Michaela Krmenčíka potvrdil.
13.08. | Aktuality | 148 komentářů

Krmenčík po výhře nad Zlínem ocenil pevnou obranu soupeře

Plzeňský Michael Krmenčík, který rozhodl jediným gólem o domácí o výhře nad Zlínem, ocenil dlouho neprostupnou obranu soupeře. Reprezentační útočník je rád, že obhájci titulu naplno bodovali i ve čtvrtém prvoligovém kole, byť to bylo potřetí za sebou jen po výsledku 1:0.
11.08. | Aktuality | 48 komentářů

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 1:0

Plzeň zvládla domácí zápas se Zlínem a zůstává nadále stoprocentní. Zlín odehrál velmi dobré utkání a zejména v druhé půli měl šance na skórování. Byl to ale nakonec Michael Krmenčík, jenž vstřelil jedinou branku utkání.
11.08. | Komentáře a souhrny | 10 komentářů

Preview: Viktoria Plzeň - Fastav Zlín

V sobotu večer vyzve Plzeň na svém stadiónu Fastav Zlín. Oba týmy zažívají povedený vstup do sezóny, takže je bude zajímavé sledovat ve vzájemném souboji.
10.08. | Previews | 10 komentářů

Od Zemana to byl krásný centr, ocenil střelec Procházka

Slovenskému záložníkovi Romanu Procházkovi stačily dva ligové zápasy od letního příchodu k tomu, aby si připsal první soutěžní branku v dresu plzeňských fotbalistů. Devětadvacetiletý středopolař se stal hrdinou duelu 3. kola v Olomouci, kde jako střídající svým gólem dvě minuty před koncem zařídil Viktorii výhru 1:0.
05.08. | Aktuality | 52 komentářů

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1

Šlágr kola mezí Sigmou Olomouc a Viktorkou Plzeň vyzněl nakonec lépe pro Západočechy. Po vyrovnaném průběhu utkání se pár minut před koncem dokázal prosadit Roman Procházka.
04.08. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň

Šlágrem třetího kola FORTUNA:LIGY bude sobotní zápas mezi Sigmou Olomouc a obhájcem titulu Viktorii Plzeň. Té se s Olomoucí v posledních osmi ligových zápasech podařilo sedmkrát vyhrát a jednou remizovat.
03.08. | Previews | 4 komentáře

Bakoš odchází z Plzně na hostování do Trnavy

V Plzni přišli o jednoho ze strůjců své úspěšné dekády Marka Bakoše. Slovenský útočník působil ve Viktorii s krátkou přestávkou od roku 2009, nyní odchází do konce podzimu hostovat do kádru slovenského mistra Trnavy.
03.08. | Aktuality | 58 komentářů

Krmenčík se ve vedru trápil, i tak zápas s Libercem rozhodl

Plzeňský útočník Michael Krmenčík přiznal, že při zápase s Libercem mu dělalo problémy velké vedro, i tak v 61. minutě dohrávku druhého ligového kola rozhodl jediným gólem. Trenér úřadujícího mistra Pavel Vrba měl k výkonu reprezentačního útočníka v prvním poločase výhrady.
30.07. | Aktuality | 81 komentářů

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0

Viktoria Plzeň zvládla, i po nevýrazném výkonu v prvním poločase, druhý ligový duel a je nadále stoprocentní. O její výhře rozhodl po hodině hry kanonýr Michael Krmenčík.
30.07. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů
25.07. Plzeň - Domažlice 10:1
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Domažlice 10:1 (4:0).
Branky:
10. a 14. Kopic, 47. a 49. z pen. Krmenčík, 65. a 70. Chorý, 82. a 90. Petržela, 22. Čermák, 27. Řezník - 73. Došlý.
Sestava Plzně:
I. poločas:
Hruška - Řezník, Pernica, Hájek (12. Hubník), Kovařík - Ekpai, Bucha, Čermák, Kopic - Řezníček, Bakoš.
II. poločas: Hruška - Havel, Procházka, Hubník, Kovařík (66. Bucha) - Petržela, Hrošovský, Hořava, Zeman - Krmenčík, Chorý. Trenér: Vrba. (ČTK)
14.07. Plzeň - Dynamo Kyjev 0:2
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Dynamo Kyjev 0:2 (0:0).
Branky:
61. Bujalskij, 89. Smyrnij.
Sestava Plzně: Kozáčik (46. Hruška) - Řezník (71. Havel), Pernica, Hubník (63. Hájek), Limberský (71. Kovařík) - Procházka (46. Hořava), Hrošovský (78. Bucha) - Petržela (63. Ekpai), Čermák (63. Řezníček), Kopic (71. Zeman) - Krmenčík (71. Chorý). Trenér: Vrba. (ČTK)
10.07. Plzeň - Innsbruck 2:0
PŘÁTELSKY:
Viktoria Plzeň - Wacker Innsbruck 2:0 (1:0).
Branky:
14. Ekpai, 80. Petržela.
Sestava Plzně: Hruška - Havel (61. Řezník), Hubník (61. Procházka), Hájek (61. Pernica), Kovařík (61. Limberský) - Ekpai (61. Petržela), Čermák (61. Bucha), Hořava (61. Hrošovský), Zeman (61. Kopic) - Bakoš (46. Chorý), Řezníček (61. Krmenčík). Trenér: Vrba. (ČTK)
06.07. Viktoria Plzeň - Achmat Groznyj 4:0
Přípravné utkání ve Westendorfu (Rakousko):
Viktoria Plzeň - Achmat Groznyj 4:0 (3:0).
Branky:
8. a 31. Krmenčík, 44. Kopic, 58. Procházka.
Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník (62. Havel), Pernica, Hubník (62. Hájek), Limberský (62. Kovařík) - Hrošovský (46. Hořava), Procházka (83. Štursa) - Petržela (46. Ekpai), Čermák (62. Kolář), Kopic (78. Zeman) - Krmenčík (62. Řezníček). Trenér: Vrba. (ČTK)
01.07. České Budějovice - Viktoria Plzeň 3:4
Přípravné utkání v Přešticích:
Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 3:4 (3:3).
Branky:
24. Pešek, 26. Táborský, 45. Pouček - 22., 28. a 41. z pen. Řezníček, 72. Ekpai.
I. poločas:
Kozáčik - Řezník, Pernica, Limberský - Procházka, Hořava - Petržela, Kopic, Štursa - Řezníček, Krmenčík.
II. poločas: Hruška - Havel, Hubník, Hájek, Kovařík - Hrošovský, Čermák - Ekpai, Navrátil, Kopic - Bakoš. Trenér: Vrba. (ČTK)
27.06. Sokolov - Plzeň 0:2
PŘÁTELSKY:
Sokolov - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1).
Branky:
3. Krmenčík, 68. Čermák.
I. poločas:
Hruška - Havel, Řezník, Pernica, Limberský - Ekpai, Hrošovský, Procházka, Kopic - Řezníček, Krmenčík.
II. poločas: Šiman - Petržela, Řezník, Limberský, Kovařík - Štursa, Hořava, Čermák, Navrátil - Chorý (74. Krmenčík), Bakoš. Trenér: Vrba. (ČTK)
23.06. SK Klatovy - Viktoria Plzeň 0:6
Přípravné utkání:
SK Klatovy - Viktoria Plzeň 0:6 (0:3).
Branky:
14. Kovařík, 22. Krmenčík, 27. Havel, 51. Ekpai, 59. Řezníček, 66. Chorý.
I. poločas:
Kozáčik - Havel, Řezník, Pernica, Kovařík - Kopic, Hrošovský, Kolář, Navrátil - Bakoš, Krmenčík.
II. poločas: Hruška - Petržela, Hubník, Procházka, Limberský - Štursa, Hořava, Čermák, Ekpai - Řezníček, Chorý. Trenér: Vrba. (ČTK)
13.06. Plzeň zahájila přípravu na sezónu
Mistrovská Plzeň zahájila letní přípravu na novou sezonu. Hráči ligového šampiona mají dnes a ve čtvrtek na programu funkční a silové testy a v pátek je čeká první společný trénink. Do fyzických testů už zasáhla jedna z nových tváří v dresu Viktorie obránce Luděk Pernica, který přestoupil z Jablonce. Dalšími posilami Plzně již od konce května jsou záložníci Ubong Ekpai a Roman Procházka. Ostatní případné změny v kádru oznámí Západočeši v pátek, s týmem zahájili přípravu i někteří mladíci. První přípravný zápas sehraje Plzeň v úterý na půdě Doubravky.
1. července: České Budějovice - Plzeň (v Přešticích),
4. - 14. července: soustředění v rakouském Westendorfu, v plánu tři zápasy s dosud neurčenými soupeři (7., 10. a 14. července). (ČTKces)
26.05. Krmenčík získal korunu krále střelců
Nejlepším střelcem uplynulé sezony první ligy se stal poprvé v kariéře Michael Krmenčík, který vystřílel Plzni titul 16 góly. Korunu krále střelců získal s náskokem pěti branek před dvojicí útočníků Slavie Milanem Škodou a Stanislavem Teclem a Jakubem Plškem z Olomouce. (ČTK)