Česko3523856000400
Česko "21"75852000000
Reprezentační kariéra hráče

Dočkalovi v Číně chybí evropský fotbal, těšil se na reprezentaci

Bořek Dočkal má za sebou úvodní půlrok v čínském Henanu Jianye a stále víc si přivyká na tamní životní styl. Zároveň ale připustil, že mu chybí evropský fotbal, takže se na dnešní sraz národního týmu před zápasy kvalifikace mistrovství světa s Německem a v Severním Irsku hodně těšil.
29.08. | Aktuality | 144 komentářů

Dočkalovi Norsko přirostlo k srdci, teď ho ale chce porazit

Krásné dva roky prožil Bořek Dočkal v dresu Rosenborgu Trondheim, o to více se těšil, až se do Norska vrátí s českou reprezentací. Nic to ale nemění na tom, že se nyní bude se spoluhráči snažit o to, aby v Oslu uspěl a odvezl si všechny tři body.
10.06. | Aktuality | 26 komentářů

Dočkala trápil v Číně trenér, teď věří ve zlepšení situace

Reprezentant Bořek Dočkal prochází jedním z nejtěžších období kariéry. Nejenže si zvyká na nové prostředí v Číně, navíc atmosféra v klubu Henan Jianye není úplně ideální. Vše se podle něj točí kolem trenéra, který však o víkendu v klubu skončil. Proto Dočkal věří ve zlepšení.
06.06. | Aktuality | 40 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
13.08. Dočkal dalším gólem jen zmírnil porážku
Český záložník Bořek Dočkal se dnes znovu střelecky prosadil v čínské lize. Třetím gólem v sezoně ale jen zmírnil porážku Henan Jianye na hřišti vedoucího týmu soutěže Guangzhou Evergrande 1:2. Dočkal se trefil v závěru utkání, ve čtvrté minutě nastaveného času zužitkoval standardní situaci z kraje pokutového území. Jeho tým však v tu dobu po brankách brazilských záložníků Goularta a Alana prohrával s Kuang-čou už o dva góly. (ČTK)
15.07. Dočkal dvěma góly pomohl Henanu
Český reprezentant Bořek Dočkal se poprvé střelecky prosadil v čínské lize a hned dvakrát. Jeho góly dnes zařídily Henanu Jianye vítězství 2:1 na hřišti Liaoningu. (ČTK)
17.06. Dočkal se podílel na dvou gólech
Český reprezentant Bořek Dočkal se v dnešním utkání čínské ligy podílel na dvou brankách svého týmu Henan Jianye, jenž v 13. kole vyhrál 3:1 nad posledním mužstvem tabulky Jen-pien. Dočkalův klub tak zaznamenal druhé vítězství v sezoně a v šestnáctičlenné tabulce mu patří třináctá pozice. (ČTK)
15.04. Dočkal nedal penaltu za Henan Jianye
Český záložník ve službách Henanu Jianye Bořek Dočkal neproměnil penaltu v zápase pátého kola čínské fotbalové ligy proti Jiangasu Suning. Zápas skončil 1:1 a oba týmy nadále čekají na první výhru v sezoně. Bývalý hráč pražské Sparty dostal k dispozici pokutový kop ve 12. minutě, měl tak velkou možnost otevřít střelecké statistiky v čínském angažmá, penaltu ale neproměnil. O minutu později se Henan přesto dostal do vedení, když premiérovou trefu zaznamenal kamerunský vítěz mistrovství Afriky Christian Bassogog. Domácí ale tři body nezískali, neboť se 11 minut před koncem o vyrovnání postaral Ramires. (ČTK)
05.03. Dočkal má za sebou premiéru za Henan
Záložník Bořek Dočkal má za sebou první start v čínské fotbalové lize. Český reprezentant dnes nastoupil v základní sestavě Henanu Jianye a v úvodním utkání nové sezony přispěl k bezbrankové remíze s Hebei CFFC. Dočkal, který do Henanu přišel před týdnem ze Sparty za údajných 230 milionů korun, odehrál celý zápas. Osmadvacetiletý záložník byl ústřední postavou útočných akcí domácích a rozehrával standardní situace. Spolu s Christianem Bassogogem se dostal do největších šancí zápasu. (ČTK)
24.02. Kouč Henanu potvrdil příchod Dočkala
Bořek Dočkal se už podle zpráv z Číny stal hráčem Henanu Jianye - jeho příchod prozatím neoficiálně potvrdil jeho nastávající trenér Jia Xiuquan. (twitter.com/asaikana)
22.11.2015 Dočkal si odpyká disciplinární trest
Sparťanům bude v příštím ligovém kole chybět Bořek Dočkal, který dostal v Liberci čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Jednozápasový trest za stejný prohřešek čeká i libereckého Marka Bakoše, Marka Hanouska z Dukly Praha, Veličeho Šumulikoského ze Slovácka a Davida Jablonského z Teplic. Jeho spoluhráč Admir Ljevakovič byl napomínaný už posedmé a jediná žlutá karta ho dělí od pauzy na dvě kola. (CTK)
15.12.2014 Atalanta prý sleduje Dočkala
Bořek Dočkal předvádí za Spartu dobré výkony, což pochopitelně neuniklo pozornosti zahraničních klubů. Podle Gazzetty dello Sport má o 26letého ofenzivního záložníka zájem Atalanta Bergamo. (transfermarketweb.com)
14.07.2013 Dočkal přispěl k výhře Rosenborgu
Rosenborg dnes porazil na svém hřišti Odds BK a výrazně k tomu přispěl i Bořek Dočkal. Český reprezentační záložník v pětačtyřicáté minutě dal druhý gól trondheimského celku.
11.07.2013 Dočkal gólem přispěl ke kanonádě Rosenborgu
Rosenborg smetl poměrem 7:2 severoirské Crusaders a bez problémů postoupil do dalšího předkola Evropské ligy. Podíl na tom měl i český záložník Bořek Dočkal, který v 57. minutě zvyšoval na průběžných 4:1.