18.02.2012 18:20 CET
1 : 0
(1:0)

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0

Gól z první minuty rozhodl o výhře Sparty nad Slováckem, domácí zvítězili 1:0. Branku vstřelil po nacvičeném signálu Kerič, do konce zápasu pak čelil Filipko několika dalším šancím, podruhé už ale neinkasoval.

Do prvního jarního kola šla Sparta jen s jedním novicem v sestavě, na místě defenzivního záložníka nastoupil Mario Holek. V bráně dostal podle očekávání přednost Švenger před Vaclíkem, další zimní posila, Tomáš Přikryl, nebyla ani na lavičce. Oproti podzimu došlo ještě ke změně rozestavení, v útoku se ke Kweukemu přidal Kerič. Oba týmy nastoupily s černými páskami na rukou, na počest Lukáše Přibyla pak úvodnímu hvizdu předcházela minuta ticha. A právě Přibylovi byla věnována také situace, která přišla už o několik vteřin později...

Domácím totiž vyšel vstup do utkání fantasticky. Hned v první minutě prodloužil Vidličkův dlouhý aut Jarošík k nekrytému Keričovi, který zblízka nezaváhal a poslal domácí do vedení. V osmé minutě pak dostal zajímavou přihrávku vpřed Krejčí, neodhodlal se však ke kličce, vystřelil a Filipko dokázal zasáhnout. Hostující gólman se blýskl i proti nádherné ráně Sionka, který si našel odražený míč a mířil tvrdě a přesně, Filipko ovšem konečky prstů vytěsnil míč nad branku.

Po půlhodině hry rozjel Jarošík zajímavou akci přihrávkou na Krejčího, ten okamžitě cpal balón na nabíhajícího Keriče, který však tentokrát neměl štěstí. Následně hlavičkoval na přední tyči Jarošík, jenže přestřelil. Stejně se vedlo i těsně před přestávkou Kweukemu, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro Spartu.

Po pauze jako první zahrozil znovu Kweuke, jenž dokázal udržet za zády Daníčka, jeho následná střela levačkou však skončila nad břevnem. V padesáté páté minutě vyslalo Slováckou svou první střelu na branku, ovšem hned z toho byla čistá gólová příležitost Ondřejky, naštěstí pro Spartu předvedl skvělý zákrok Švenger.

Jakékoliv šance hostů na body však stejný hráč pohřbil o několik minut později, kdy Ondřejka hrozivým způsobem fauloval Krejčího a naprosto správně šel po červené kartě pod sprchy. Sparta mohla přesilovou hru využít okamžitě, to by ovšem Kerič musel včas a přesněji přihrát před prázdnou branku Kweukemu.

Poté mohl skórovat i střídající Slepička, když dorážel slabou hlavičku Jarošíka, jenže jeho pokus zastavilo břevno Filipkovy brány. V nastavení měl ještě další šanci Kweuke, dnes mu ale nebylo přáno vstřelit gól, tentokrát mu do pravděpodobně gólové střely skočil Kubáň. Sparta tak úplně nepřesvědčila, na úvod jara si však připsala důležité vítězství 1:0 nad Slováckem a udržela na čele tabulky šestibodový náskok.

Autor: Michal Hruška