25.02.2011 20:15 CET
1 : 1
(0:1)

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:1

Záchranářské práce nezačaly pro Slávii zrovna optimálně. Remíza 1:1 s Brnem je málo, a tak šťastnější jsou pochopitelně hosté. Ty nasměroval už v jedenácté minutě do vedení Pernica, ale ve druhém poločase srovnal krok Stanislav Vlček.

Slavia si nemohla představit horší start do jarní části soutěže. Už po jedenácti minutách hry šokoval slávistický Eden Luděk Pernica ranou z dobrých třiceti metrů! Martin Vaniak mohl asi zasáhnout lépe, nicméně nestalo se tak - 0:1. Sešívání sice převzali otěže zápasu, respektive byli velmi aktivní a drželi míč častěji na svých kopačkách, jenže proti defenzívě hostí se jim nedařilo prosadit se. Domácí sice vyslali několik střel, ale ty v pohodě pochytal Bureš. Naopak ve 42. minutě, po jedné z mála brněnských šancí, mohli hosté zase udeřit. Simerského pumelenice se ale mezi tři tyče nevešla.

Po změně stran přežili Pražané velkou šanci hostí, i když je pravdou, že branka Valenty byla docílena s pomocí ofsajdu a po právu byla neuznána. Aktivita Slávie se nakonec vyplatila! V 62. minutě se prosadil muž nejpovolanější, totiž Stanislav Vlček. Útočník Slávie těžil z hrubky brněnské obrany a následného zakončení Jandy, po kterém Vlček doklepl míč do branky - 1:1.

Více ale Sešívaní nepředvedli, jakoby přestali po vyrovnávací brance hrát a naopak udeřit mohlo Brno. Jedenáct minut před koncem hlavičkoval Mitrovič a Vaniak předvedl skvělý zákrok, jenž udržel domácím nerozhodný stav. Závěr zápasu nic neukázal a oba týmy si připisují po bodu. Není žádným tajemstvím, že bod je větším úspěchem pro brněnské fotbalisty.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz