Zbrojovka Brno (Česko)

Vraštil považuje situaci posledního Brna za kritickou

Obránce Lukáš Vraštil považuje situaci fotbalistů Brna za kritickou. Po sobotní prohře 0:1 na Slovácku klesla Zbrojovka v ligové tabulce na poslední místo a na záchranu ztrácí čtyři body. Z posledních pěti kol získali Brňané jediný bod a v osmi jarních kolech vstřelili jen dva góly.
15.04. | Aktuality | 21 komentářů

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 1:0

Moravské záchranářské derby dopadlo lépe pro hostitele ze Slovácka. Vyrovnaný duel rozhodla jediná trefa obránce Jurošky. Klub z Uherského Hradiště se zase o něco vzdálil hrozbě sestupu, Zbrojovka se naopak propadla na poslední místo.
14.04. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: 1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Výsledek moravské bitvy na uherskohradišťském poli hodně napoví o tom, který z týmů se přiblíží záchraně a který se naopak bude klepat ještě více. V tabulce čtrnácté Slovácko se doma utká s Brnem, které je na tom ještě o jednu pozici hůře.
13.04. | Previews | 6 komentářů

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1

Slavia zvládla bitvu pod Špilberkem, když udolala Brno nejtěsnějším rozdílem. Pomyslným jazýčkem na vahách se stal střídající Stanislav Tecl. Zbrojovka na ligovou trefu čeká již čtyři zápasy.
07.04. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Preview: Zbrojovka Brno - Slavia Praha

V Králově Poli se proti sobě postaví dvě mužstva, která mají podobnou formu, ale nachází se u rozdílných konců ligové tabulky. Domácí Brno se nemůže odlepit od spodních pozic a hrozí mu sestup do druhé ligy, Slavia i přes horší formu stále drží druhé místo za vedoucí Plzní.
06.04. | Previews | 12 komentářů

Stačilo hlavičkovat na jistotu doprostřed branky, litoval Škoda

Přehlídku zahozených šancí nabídli fotbalisté Brna svým fanouškům v dnešním bezbrankovém duelu s Karvinou. Dvakrát se míč odrazil od břevna po střele Rafaela Acosty a hlavičce Martina Zikla a jednou od tyče po dorážce hlavou nejlepšího střelce týmu Michala Škody. Zbrojovka remízou promarnila příležitost opustit sestupovou příčku.
31.03. | Aktuality | 7 komentářů

Zbrojovka Brno - MFK Karviná 0:0

Utkání mezi brněnskou Zbrojovkou a hosty z Karviné skončilo bezbrankovou remízou. Domácí sice byli o něco lepší, branku ovšem vstřelit nedokázali.
31.03. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: Zbrojovka Brno - MFK Karviná

Brněnská Zbrojovka bude v sobotu od tří hodin hostit Karvinou. Oba týmy spolu v nejvyšší české soutěži hrály zatím pouze třikrát. Dvakrát zápas skončil remízou a jednou se z výhry radovala Karviná.
30.03. | Previews | 6 komentářů

Holoubek: Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou

Liberečtí porazili v předehrávce 21. ligového kola Brno 2:0. Oba góly dal v prvním poločase Matěj Pulkrab, jenž je s šesti brankami nejlepší střelec jarní části sezony. Slovan se minimálně do soboty dostal na třetí místo tabulky o dva body před Olomouc, která má k dobru utkání s Karvinou. Zbrojovka naopak podruhé za sebou prohrála a zůstala na sestupové patnácté příčce.
17.03. | Aktuality | 15 komentářů

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 2:0

Liberec bez potíží porazil Brno a pojistil si své postavení na pohárových příčkách. Zbojovka po nezdaru zůstává na předposledním místě. Slovan o zisku tří bodů rozhodl již v první půli, kdy se dvakrát prosadil Matěj Pulkrab. Zbrojovka se probudila až na konci zápasu, na zvrat už to však nestačilo.
16.03. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů
16.04. Gól Baníku měl platit, Brnu upřeli penaltu
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR odhalila ve víkendových zápasech 24. kola první ligy tři chyby sudích. V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky. Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii. V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0. (ČTK)
15.04. Šest hráčů si jeden zápas odpočine
Hned šest hráčů dostalo ve 24. kole první ligy počtvrté žlutou kartu v sezoně a budou svým týmům v příštím duelu chybět. Týká se to dvou hráčů Zlína Ondřeje Bači a Ibrahima Traorého, sparťana Davida Hovorky, Václava Jemelky z Olomouce, ostravského De Azeveda a brněnského Lukáše Vraštila.
22.03. Brno dostalo pokutu 50 tisíc korun
Pokutu padesát tisíc korun musí zaplatit Zbrojovka Brno, disciplinární komise tak moravský klub potrestala za rasistické pokřiky fanoušků v utkání se Spartou. (ČTK)
20.03. Senica - Brno 3:1
PŘÁTELSKY:
FK Senica - Zbrojovka Brno 3:1 (2:1).

Branky: 32. Villarraga, 36. Suchan, 63. Ďungel - 10. Lutonský.
Sestava Brna: Halouska - Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský (46. Zikl) - Sedlák - Ashiru, Pilík, Škoda, Juhar - Bazeljuk. Trenér: Pivarník. (ČTK)
17.03. Pivarník: Liberec vyhrál zaslouženě
Zbrojovka Brno zažila povedený závěr podzimu, úvod jara ovšem znovu zaspala a čeká na ní boj o záchranu v HET lize. Včera zaznamenala druhou prohru v řadě, s nepořízenou tentokráte odjela z Liberce. První poločas nám nevyšel. Jeden gól jsme dostali po centru do vápna, byl tam odražený míč a soupeř to pak nějak dal do prázdné branky. Druhý gól byl zřejmě z ofsajdu. Za stavu 2:0 se hned tomu mančaftu hraje líp. My jsme nebyli v první půli schopni rychle kombinovat, byli jsme pomalí. Byli jsme pod tlakem, na vše jsme měli málo času a ztráceli jsme balony. Ve druhém poločase jsme se zvedli a začali jsme Liberec napadat. Měli jsme nějaké náznaky průniků do šestnáctky, ale Liberec si to pohlídal a zaslouženě vyhrál," hodnotil trenér Roman Pivarník. (ČTK)
09.02. Brno - Chabarovsk 0:1
Přípravné utkání v Turecku:
Brno - Chabarovsk 0:1 (0:0).
Branka:
70. Kabutov.
Sestava Brna: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (46. Pilík), Kratochvíl, Krejčí (46. Ashiru), Lutonský - Zikl. Trenér: Pivarník. (ČTK)
06.02. Brno - Borisov 0:1
Zbrojovka Brno - BATE Borisov 0:1 (0:1).

Branka: 33. Drahun.
Sestava Brna: Halouska - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák (61. Škoda) - Juhar (46. Pilík), Krejčí, Acosta (77. Zikl), Ashiru (57. Lutonský) - Růsek (46. Bazeljuk). Trenér: Pivarník. (ČTK)
I. poločas:
Melichárek - Sukup, Gáč, Kijanskas, Vraštil - Polák - Ashiru, Pilík, Kratochvíl, Lutonský - Bazeljuk.
II. poločas: Melichárek - Kryštůfek, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Sedlák - Acosta, Krejčí, Pilík, Juhar - Zikl. Trenér: Pivarník. (ČTK)
30.01. Brno - Hradec Králové 1:1