Zbrojovka Brno (Česko)

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 4:2

Ofenzivní Zbrojovka se konečně dostavila, jenže byl z toho průšvih. Moravané vůbec nezachytili začátek utkání a po rychlých brankách brzy prohrávali. Pak se Habancovi svěřenci zmátořili, dokázali srovnat, ale další inkasovaná branka je už definitivně položila na lopatky. Dukla porazila Zbrojovku 4:2.
24.09. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Preview: Dukla Praha - Zbrojovka Brno

Na pražské Julisce přivítá domácí Dukla fotbalisty Zbrojovky Brno. Brněnští mají na svém kontě jen jedno vítězství a tuto bilanci by si proti oblíbenému soupeři rádi vylepšili. Dukla na tom navíc není o moc lépe, v tabulce má jen o bod více.
23.09. | Previews | 8 komentářů

Brněnský Litsingi podstoupí operaci kolena

Fotbalista Zbrojovky Brno Francis Litsingi dnes podstoupí operaci poraněného menisku. Třicetiletý konžský krajní záložník, který dříve působil v Teplicích a Spartě, po letním příchodu odehrál zatím v novém působišti tři zápasy.
23.09. | Aktuality | 23 komentářů

Škoda označil hru svého Brna proti Hradci Králové za divnou

Čtyři remízy ze šesti zápasů straší fotbalisty Zbrojovky Brno, kteří se stále nemohou nastartovat do očekávaného útočného fotbalu. Bídná je i jejich střelecká produktivita, zatím mají na svém kontě pouze tři branky. Do tohoto statistického rámce zapadlo i dnešní utkání s Hradcem Králové (1:1), v němž svěřenci trenéra Svatopluka Habance za celé utkání vystřelili jen jednou na branku soupeře.
17.09. | Aktuality | 17 komentářů

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1

Deset minut před koncem se dostala Zbrojovka do vedení a už už to vypadalo, že získá důležité vítězství. Hradecké Votroky však spasil Plašil, který v 88. minutě srovnal na konečných 1:1. Mnohem více ze hry měl Hradec, který zejména v prvním poločase pálil jednu šanci za druhou.
17.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové

Brněnská Zbrojovka v posledním kole vybouchla a před domácím publikem má co napravovat. Domácí přivítají nováčka z Hradce, který si zatím vede více než obstojně, patří mu seedmá příčka. Brno je aktuálně jedenácté.
16.09. | Previews | 4 komentáře

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 3:0

Hráči Bohemians dokázali navázat na předchozí vítězný domácí duel a dnes doslova o poločasu vymazali Zbrojovku Brno. Opět u toho bylo klokanní mládí, tedy Hašek s Havlem, prosadil se i zkušenější Šmíd.
11.09. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno

Fotbalisté Bohemians přivítají v Ďolíčku ambiciózní Zbrojovku Brno. Klokani naposledy doma vyhráli, když je spasilo dravé mládí Dominika Maška a otřelá zkušenost Tomáše Čížka. A právě na výhru s Jabloncem hodlají navázat.
11.09. | Previews | 7 komentářů

Polák si návrat do Brna okořenil vítěznou brankou

Vydařený návrat do Brna si užil v dnešním duelu se Slováckem Jan Polák, který se do české ligy vrátil po jedenácti letech. Svou dlouho očekávanou premiéru pětatřicetiletý záložník podtrhl brankou, která znamenala první vítězství Zbrojovky v sezoně.
27.08. | Aktuality | 29 komentářů

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 1:0

Hodně sledované moravské derby mezi Brnem a Slováckem vyznělo lépe pro Zbrojovku, která tak pod Svatoplukem Habancem získala první vítězství v sezoně. Hrdinou se stal navrátilec na české trávníky, záložník Jan Polák, který vstřelil jedinou branku utkání.
27.08. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů
27.09. Garáže brání výstavbě, Brno je chce koupit
Brno chce ukončit soudní spory o podzemní garáže soukromého majitele, které stojí na městských pozemcích vyčleněných pro stavbu nového fotbalového stadionu za Lužánkami. Objekt chce koupit a vybudovat v něm místa pro parkování. Město proto odešle majiteli budovy dopis s návrhem na zpracování znaleckého posudku na stanovení ceny, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Pokud se problém vyřeší, nebude podle něj nic bránit stavbě stadionu. Ten má vzniknout za dvě miliardy korun v místě zchátralého a nepoužívaného stadionu za Lužánkami. (ČTK)
11.09. Habanec: Předvedli jsme nejhorší poločas
Brno nezvládlo utkání na půdě Bohemians 1905 a odjelo s jednoznačnou porážkou 0:3. "Předvedli jsme asi nejhorší poločas z těch pěti kol, co máme odehraných. My jsme hráli takový moc pohodlný fotbal, přesto jsme měli dvě velice dobré příležitosti. Hlavně Řezníčkem, kterému se v tutovce asi zamotal balon. Druhá situace po rohovém kopu, kdy to tam Michalu Škodovi také drnkalo pod nohama. To byly věci, které to mohly zlomit. Ale nemůže nás zlomit jeden gól, druhý gól a při třetím gólu uděláme tak fatální chybu, že prakticky je po zápase. Druhá půlka, byť tam byly nějaké věci z obou stran, se spíš dohrávala. To mě mrzí dvojnásob, protože jsme s tím ještě chtěli něco udělat. Zklamání z prvních 45 minut, osobní souboje byly jednoznačně ve prospěch domácích, kteří byli i lepší fotbalově. My jsme dneska hráli druhé housle," zhodnotil utkání hostující kormidelník Svatopluk Habanec. (ČTK)
31.08. Brno odehraje zápas se Slavií 29. října
Hráči Brna a Slavie sehrají odložený zápas prvního ligového kola ve středu 19. října od 18 hodin. V poslední červencový den se utkání nekonalo kvůli podmáčenému trávníku na stadionu Zbrojovky. Hrací plocha byla po vytrvalém dvouhodinovém dešti pokrytá souvislou vrstvou vody a rozhodčí Pavel Královec duel kvůli bezpečnosti hráčů a regulérnosti utkání zrušil. Slavia je v tabulce nejvyšší soutěže po čtyřech odehraných zápasech s pěti body desátá, Brno je o bod a dvě pozice výš. (ČTK)
31.07. Královec: Hrací plocha byla nezpůsobilá
Nedělní program české nejvyšší soutěže byl ochuzený o utkání brněnské Zbrojovky se Slavií, neboť na jihu Moravy nebyl způsobilý trávník. "Hrací plocha byla nezpůsobilá. Po vytrvalém dvouhodinovém lijáku byla pokrytá souvislou vrstvou vody. Zápas jsme kvůli bezpečnosti hráčů a regulérnosti zrušili," řekl sudí Pavel Královec tři minuty před plánovaným zahájením zápasu. (ČTK)
31.07. Brno se Slavií hrát nebude
Kvůli neustávajícímu vydatnému dešti rozhodl sudí Pavel Královec pět minut před plánovaným výkopem zápasu Brna se Slavií o odložení utkání prvního kola nejvyšší české soutěže.
23.07. Brno - Stuttgart 0:4
PŘÁTELSKY: Brno - Stuttgart 0:4 (0:1).