Evropská liga - souhrn odvetných zápasů druhého kola

Tottenham i kvůli červené kartě nezvládl odvetu s Gentem a senzačně končí. Fiorentina doma zkolabovala s Gladbachem. Jakub Brabec jako jediný Čech postupuje s Genkem. Zenit sice nejprve zvládl otočit vývoj dvojzápasu s Anderlechtem, pak ale v poslední minutě inkasoval osudovou ránu. APOEL potvrdil domácí dominanci a přechází přes Athletic. Ajax s Beşiktaşem nezaváhaly. Olympiakos zvládl venkovní odvetu s Osmanlisporem na jedničku podtrženou, Celta zaskočila Šachtar...
23.02. | Komentáře a souhrny | 79 komentářů

Sparta v deseti aspoň vyrovnala, Rostovu ale příliš zabrat nedala

Fotbalisté Sparty remizovali v odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Rostovem 1:1 a po týden staré venkovní porážce 0:4 se s účinkováním v pohárech rozloučili. Úřadující ruský vicemistr vedl na Letné od třinácté minuty, kdy se trefil Dmitrij Poloz. Pražané hráli od 67. minuty v deseti bez vyloučeného Costy, i v oslabení ale srovnal Vjačeslav Karavajev...
23.02. | Komentáře a souhrny | 708 komentářů

Evropská liga - preview odvetných zápasů druhého kola

Zbylých třináct osmifinalistů dnes pozná letošní ročník Evropské ligy. Jenom formalitou by odvety druhého kola měly být pro Lyon, Beşiktaş, Rostov a AS Řím, co dělat naopak bude mít Tottenham, který musí dohánět manko z Gentu...
23.02. | Previews | 156 komentářů

Sparťané v zázrak nevěří, chtějí se hlavně omluvit fanouškům

Sparťané před domácí odvetou druhého kola Evropské ligy v zázrak po debaklu 0:4 z Ruska nevěří. Ve čtvrtek na Letné se chtějí se soutěží důstojně rozloučit a omluvit se fanouškům za katastrofální výsledek z prvního utkání.
22.02. | Aktuality | 58 komentářů

Evropská liga dnes servírovala první tři odvety druhého kola a ty přinesly poměrně očekávané postupy. Schalke si proti PAOKu Soluň pohlídalo postup podobně jako Manchester United v Saint-Étienne. Drama se nakonec nekonalo ani v Istanbulu, kde domácímu Fenerbahce přistřihl křídla rychlý gól krasnodarského Smolova...
22.02. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Trenér Rostova je opatrný, historie totiž velké obraty pamatuje

Trenér Rostova Ivan Daniljanc je navzdory vysokému vítězství 4:0 v prvním zápase druhého kola Evropské ligy nad pražskou Spartou před čtvrteční odvetou opatrný. Kdyby podle něj domácí dali rychlý gól, vrátili by se do hry o postup do osmifinále.
22.02. | Aktuality | 21 komentářů

Sparta půjde do odvety s Rostovem bez naděje i bez Dočkala

Bez reálné naděje na postup i bez klíčového záložníka Bořka Dočkala půjdou Sparťané do čtvrteční odvety druhého kola Evropské ligy s Rostovem. V prvním utkání v Rusku vzal letenskému celku šanci debakl 0:4, zatímco český reprezentant bude chybět kvůli jednání o přestupu do Číny. Pro hostující celek by tak odveta měla být pouhou formalitou.
22.02. | Previews | 708 komentářů

Odveta bude těžká, neřešitelná, řekl brankář Sparty Koubek

Brankář Tomáš Koubek po prohře 0:4 v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy v Rostově přiznal, že fotbalisté Sparty jsou před domácím odvetou v neřešitelné situaci. Letenský celek proto podle něj musí hodit prohru za hlavu, aby ho nepoznamenala v boji o titul v české nejvyšší soutěži.
17.02. | Aktuality | 28 komentářů

Jsem jako Indiana Jones, smál se po hattricku Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović předvedl ve čtvrtečním úvodním utkání 2. kola Evropské ligy proti St. Etienne další ze svých velkých výkonů. Pětatřicetiletý švédský útočník oslavil svůj první hattrick v barvách Manchesteru United a po výhře 3:0 přirovnal své úspěchy k Indianu Jonesovi, slavné filmové postavě archeologa a dobrodruha.
17.02. | Aktuality | 64 komentářů

Smolař Florenzi si znovu poranil koleno, sezona pro něho skončila

Obrovskou smůlu má pravý obránce AS Řím Alessandro Florenzi. Pětadvacetiletá opora Giallorossi si obnovila vážné zranění kolene a leží před ní dalších šest až osm měsíců nucené pauzy. Florenzi si nezahrál od loňského října...
17.02. | Aktuality | 31 komentářů
22.04. Ibrahimović i Rojo dlouhodobě mimo hru
Útočník Manchesteru United Zlatan Ibrahimović si kvůli zranění ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy s Anderlechtem v této sezoně už téměř jistě nezahraje. Vedení klubu dnes potvrdilo vážné poškození kolenních vazů jak u švédského kanonýra, tak u jeho spoluhráče Marcose Roja. Přesnější odhad délky rekonvalescence obou hráčů bude znám až po dalších konzultacích s odborníky a určení způsobu léčby. (ČTK)
21.04. Pro Ibrahimoviće možná skončil celý rok
Zlatan Ibrahimović si během včerejšího zápasu s Anderlechtem poranil koleno a hned od prvních minut se mluvilo o vážnějším problému. Útočníka Manchesteru United čeká hodně dlouhá pauza, podle některých zpráv se na trávníku znovu objeví až v lednu příštího roku. (dailymail.co.uk)
21.04. Ibrahimović má zmeškat závěr sezony
Zlatan Ibrahimović podle informací Sky Sports přijde o zbytek letošní sezony. Útočník Manchesteru United nedohrál včerejší utkání s Anderlechtem, v závěru druhého poločasu si poranil koleno. (skysports.com)
21.04. Goretzka strávil noc v nemocnici
Leon Goretzka nedohrál včerejší zápas s Ajaxem, v němž pro jeho Schalke skončilo letošní účinkování v Evropské lize. Německý záložník po změně stran otevřel skóre a krátce před koncem normální hrací doby se srazil s brankářem soupeře Onanou. Vše odnesl otřesem mozku, kvůli němuž byl převezen do nemocnice. (soccerway.com)
21.04. Manchester United natáhl sérii bez prohry
Manchester United včera udolal Anderlecht, po prodloužení postoupil do semifinále Evropské ligy a natáhl svou domácí sérii bez prohry už na 26 utkání. Jedná se o nejdelší šňůru Red Devils bez porážky na Old Trafford od roku 2011, tehdy neodešli poraženi v 37 po sobě jdoucích duelech. (goal.com)
21.04. Lyonu se zranil kanonýr Lacazette
Lyon včera přes Besiktas postoupil do semifinále Evropské ligy, přišel ovšem o klíčového hráče. Duel nedohrál Alexandre Lacazette, francouzský kanonýr si přivodil svalové zranění a bude netrpělivě čekat na výsledky podrobného vyšetření. (lequipe.fr)
21.04. Manchesteru United se zranil také Rojo
Marcos Rojo je vedle Zlatana Ibrahimoviće dalším hráčem Manchesteru United, který si ze včerejšího souboje s Anderlechtem odnesl zraněné koleno. Rovněž zde existuje podezření na vážnější problém, zranění argentinského stopera je o to nepříjemnější, že na marodce Red Devils jsou i Chris Smalling a Phil Jones. (bbc.com)
21.04. Manchester United přišel o Ibrahimoviće
Manchester United sice utrhl postup do semifinále Evropské ligy, přišel ale o svého nejlepšího střelce. Včerejší duel s Anderlechtem nedohrál Zlatan Ibrahimović, ten si v závěru základní hrací doby poranil koleno a s podezřením na vážnější problém musel střídat. (skysports.com)
20.04. Evropská liga - výsledky
Výsledky odvetných čtvrtfinálových zápasů Evropské ligy: Genk - Celta Vigo 1:1 (67. Trossard - 63. Sisto), první zápas 2:3, postupuje Celta Vigo, Manchester United - Anderlecht 2:1 po prodloužení (10. Mchitarjan, 107. Rashford - 32. Hanni), první zápas 1:1, postupuje Manchester United, Schalke - Ajax 3:2 po prodloužení (53. Goretzka, 56. Burgstaller, 101. Caligiuri - 111. Viergever, 120. Younes), první zápas 0:2, postupuje Ajax, Besiktas - Lyon 2:2 po penaltách (27. a 58. Talisca - 34. Lacazette), první zápas 1:2, postupuje Lyon..