Ani nebylo znát, že nás je o jednoho méně, řekl Hořava

Záložník Tomáš Hořava svým gólem nakopl hráče Plzně k obratu a k výhře 3:2 nad Austrií Vídeň. A to i přesto, že se spoluhráči hrál od 18. minuty v početní nevýhodě. Český mistr se však prezentoval výkonem, který absenci jednoho hráče smazal.
09.12.2016 | Aktuality | 2 komentáře

Mareček: Dát penaltu, tak bychom Inter porazili

Střelec jediného gólu Sparty v zápase Evropské ligy s Interem Milán Lukáš Mareček je přesvědčený, že kdyby Bořek Dočkal proměnil ve druhém poločase na San Siru penaltu, jeho tým by neprohrál. Nakonec z Itálie odjel s výsledkem 1:2, který však už nic nezměnil na tom, že letenský celek postoupil do jarního play off z prvního místa v tabulce.
09.12.2016 | Aktuality | 26 komentářů

Spartě vyšla sázka na účelnost, Plzeň může těžit i z neúspěchu

Ačkoli ze tří českých klubů slaví postup v Evropské lize pouze Sparta, těžit z podzimu mohou v budoucnu i Plzeň a Liberec. Zatímco Sparta vsadila i vinou velké marodky hlavně na účelný fotbal, Plzeň a Liberec doplatily na snahu hrát se soupeři otevřené partie; to jim ale může pomoci zlepšovat herní projev i v těžkých zápasech české ligy.
09.12.2016 | Aktuality | 13 komentářů

Pivarníka potěšil výkon týmu: Pro lidi to byl krásný zápas

Trenéra Plzně Romana Pivarníka potěšilo, že jeho svěřenci si i přes vyřazení z Evropské ligy napravili reputaci výhrou 3:2 nad Austrií Vídeň, přestože hráli dlouhé oslabení. Výkon týmu v poslepované sestavě označil za fantastický a věří, že to hráče ještě povzbudí do zimní přípravy, která má Plzeň nasměrovat za obhajobou titulu.
09.12.2016 | Aktuality | 6 komentářů

Je to zklamání, na prohru to nebylo, řekl Dočkal

Sparťané podle Bořka Dočkala odehráli v závěrečném vystoupení ve skupině Evropské ligy na San Siru s Interem Milán dobrý zápas, který neměli prohrát. O to víc si reprezentační záložník vyčítal penaltu, kterou ve druhém poločase za stavu 1:1 neproměnil. Naopak v 90. minutě vstřelili vítězný gól na konečných 2:1 domácí.
09.12.2016 | Aktuality | 27 komentářů

Ďuriš: Možná to byl můj poslední zápas za Viktorku

Do hry přišel v 58. minutě za stavu 1:2 a během necelé půlhodiny slovenský reprezentant Michal Ďuriš dvěma góly rozhodl o vítězství fotbalistů Plzně v jejich derniéře v tomto ročníku Evropské ligy proti Austrii Vídeň. Přesto nebyl osmadvacetiletý útočník či záložník po zápase úplně spokojený, neboť bude muset během zimní přestávky přemítat o své budoucnosti. Není totiž spokojený se svou rolí v týmu.
08.12.2016 | Aktuality | 21 komentářů

Evropská liga - souhrn šestých zápasů základních skupin

PAOK si poradil s Libercem a postupuje dál, stejně jako třeba Manchester United nebo Astra Giurgiu, které výhrou nad Austrií pomohla Plzeň. Již jistě postupující Sparta v závěru přišla o remízu na Interu, Schalke zase ztratilo stoprocentní bilanci prohrou v Salzburgu. Duel Sassuola s Genkem, ve kterém se již o ničem rozhodovat nebude, byl kvůli husté mlze odložen na zítřejší brzké odpoledne...
08.12.2016 | Komentáře a souhrny | 47 komentářů

Sparta na závěr skupiny prohrála v Miláně s Interem

Fotbalisté Sparty na závěr základní skupiny Evropské ligy prohráli na hřišti Interu Milán 1:2. Domácí Nerazzurri poslal do vedení Éder, ale po přestávce vyrovnal Lukáš Mareček. Když potom Bořek Dočkal neproměnil penaltu, rozhodl o výhře domácích druhým zásahem Éder. Letenskému celku určí soupeře pro jarní play off pondělní los.
08.12.2016 | Komentáře a souhrny | 327 komentářů

Postup by nebyl úplně spravedlivý, uznal kouč Trpišovský

Trenér Jindřich Trpišovský uznal, že fotbalisté Liberce si v Soluni postoupit do jarních bojů Evropské ligy nezasloužili. Slovan prohrál s PAOK 0:2 a obsadil poslední místo v základní skupině J. Čtyřicetiletý kouč hodnotí právě skončený podzim rozporuplně, je hodně nespokojený s výsledky v domácí soutěži, kde jsou Severočeši jen dva body od sestupových pozic.
08.12.2016 | Aktuality | 4 komentáře

Plzeň i v deseti otočila zápas s Austrií a vyhrála 3:2

Fotbalisté Plzně se rozloučili s podzimem a Evropskou ligou senzační výhrou 3:2 nad Austrií Vídeň. Přitom od 18. minuty hráli bez vyloučeného Lukáše Hejdy a v hodně improvizovaném složení obrany, ale i v oslabení dokázali zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a sebrali Austrii šanci na postup. Plzeň ukončila čtrnáctizápasové čekání na výhru v evropských pohárech trvající od loňského září.
08.12.2016 | Komentáře a souhrny | 363 komentářů
11:24 Naldo si přivodil svalové zranění
Schalke po výhře 3:0 na půdě PAOKu Soluň stačila včera před vlastním publikem k postupu do dalšího kola Evropské ligy remíza 1:1, pohodovou cestu do osmifinále ale narušil jeden moment ze druhého poločasu. V 72. minutě musel kvůli zranění třísla střídat obránce Naldo, jehož nyní čeká podrobné vyšetření. (kicker.de)
10:39 Villarreal se dnes obejde bez Sansoneho
Na marodce Villarrealu se ocitl Nicola Sansone. Italský útočník si přivodil svalové zranění a určitě nenastoupí dnes proti AS Řím, vážně ohrožen je pak jeho nedělní start v duelu s Realem Madrid. (marca.com)
22.02. Manchesteru United se zranil i Carrick
Henrik Mchitarjan není jediným čerstvě zraněným hráčem Manchesteru United. Dnešní zápas v Saint-Étienne nedohrál ani záložník Michael Carrick, ten si poranil lýtko a rovněž jemu hrozí, že přijde o finále Ligového poháru proti Southamptonu. (soccerway.com)
22.02. Evropská liga - výsledky
Výsledky dnešních odvet druhého kola Evropské ligy: Fenerbahce - FK Krasnodar 1:1 (41. Souza - 7. Smolov), první zápas 0:1, postupuje FK Krasnodar. Schalke - PAOK Soluň 1:1 (23. Schöpf - 25. vlastní Nastašić), první zápas 3:0, postupuje Schalke. Saint-Étienne - Manchester United 0:1 (17. Mchiratjan), první zápas 0:3, postupuje Manchester United.
22.02. Manchester United přišel o Mchitarjana
Smíšené vzpomínky bude mít na dnešní zápas se Saint-Étienne Henrik Mchitarjan. Ofenzivní fotbalista Manchesteru United v první půli sice otevřel skóre, o několik minut později se ovšem zranil a musel střídat. (uefa.com)
22.02. Gladbach znovu i s Raffaelem
Borussia Mönchengladbach se může znovu spolehnout na Raffaela. Brazilský útočník doléčil zranění, zapojil se do tréninku a bude k dispozici na zítřejší odvetu Evropské ligy proti Fiorentině. (sport1.de)
22.02. Perrin bude hrát proti Man Utd
Saint-Étienne v odvetném vyřazovacím utkání prvního kola Evropské ligy nebude chybět Loïc Perrin. Kapitán francouzského klubu se zotavil po otřesu mozku, který utrpěl během prvního měření sil. (lequipe.fr)
21.02. Rooney se zapojil do tréninku
Wayne Rooney si dnes znovu zatrénoval se spoluhráči z Manchesteru United. Anglický útočník vinou svalového zranění přišel o poslední dva soutěžní zápasy a hrát nebude ani zítra v odvetě Evropské ligy proti Saint-Étienne. (soccerway.com)
21.02. Rooney by mohl vynechat finále League Cupu
Finále League Cupu, ve kterém Manchester United vyzve Southampton, by nemusel stihnout Wayne Rooney. Historicky nejlepší střelec Red Devils má potíže svalového charakteru, načež s jistotou vynechá čtvrteční vyřazovací utkání Evropské ligy se Saint-Étienne. (lequipe.fr)
19.02. Athletic se musí obejít bez Adurize
Hodně nešťastný zápas sehrál Athletic, který dnes prohrál 0:2 ve Valencii. Baskický celek přišel o nejlepšího střelce, v úvodu druhého poločasu si poranil stehenní sval Aritz Aduriz, který bude podle prvních zpráv chybět dva až tři týdny. (marca.com)