Sparta riskovala, my jsme to trestali, uvedl Klopp po zápase se Spartou

Podle trenéra Liverpoolu Jürgena Kloppa neodpovídalo vítězství 5:1 v osmifinále Evropské ligy nad Spartou reálnému rozdílu na hřišti. Českého šampiona ocenil za dobrou hru, jeho svěřenci ale podle něj dokázali riskování soupeře trestat. Končící kouč lídra anglické ligy na tiskové konferenci řekl, že by mu případná trofej z evropské soutěže zpříjemnila loučení.

Musím před naším týmem smeknout, chválil mužstvo Trpišovský

Přestože hráči Slavie v úvodním osmifinále Evropské ligy prohráli v Miláně s AC 2:4, měl pro ně trenér Jindřich Trpišovský slova chvály.

Výsledek je krutý, Liverpool nám dal lekci z efektivity, řekl sparťan Haraslín

Sparťan Lukáš Haraslín považoval domácí prohru 1:5 s Liverpoolem v úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy za krutou. Vedoucí tým anglické fotbalové ligy podle něj uštědřil obhájci českého titulu lekci z efektivity.

Srážka s realitou, řekl Krejčí, Sparta ale neustoupila ze svého stylu

Za srážku s realitou označil kapitán Sparty Ladislav Krejčí úvodní osmifinálový duel Evropské ligy s Liverpoolem, v němž čeští šampioni prohráli doma vysoko 1:5. V rozhovoru s novináři litoval nevyužitých šancí.

Evropská liga - souhrn prvních zápasů osmifinále

AS Řím doma rozdrtil Brighton a je více než jednou nohou ve čtvrtfinále. Dobře nakonec první zápas dopadl i pro Leverkusen, proti Karabachu dohnal dvoubrankové manko.

Srdnatě vzdorující Slavii mrzely koncovky poločasů, náskok AC do odvety vylepšil Pulišič

Historicky první soutěžní střetnutí mezi AC Milán a Slavií Praha ovládli v úvodním osmifinále Evropské ligy domácí Italové v poměru 4:2. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel už ve 26. minutě, kdy za tvrdý šlapák na kotník soupeře uviděl červenou kartu El Hadji Malick Diouf. Rossoneri využili přesilovou hru ještě v první půli, v níž vstřelili hned tři branky. Rozhodující trefu si nakonec připsal Ruben Loftus-Cheek. I proto, že oslabení slávisté dokázali hned dvakrát gólově udeřit po parádních projektilech Davida Douděry a Ivana Schranze.

Můžeme hrát fotbal i s Liverpoolem, těší Priskeho. Autobus v odvetě? Necháme ho doma, slíbil kouč

Pět branek se bude sparťanům kousat těžce, ale za výkon proti Liverpoolu se stydět nemusí. Uznal to i trenér Brian Priske (46). "Mohli jsme jen bránit, ale to není náš styl. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí proti jednomu z nejlepších týmů v Evropě. I za stavu 1:3 jsme dál chtěli hrát fotbal," hodnotil úvodní duel osmifinále Evropské ligy.

Sparťané proti Liverpoolu doplatili na zahazování šancí, lekci z koncovky vedl Núňez

Liverpool zvládl první osmifinálový duel Evropské ligy na beznadějně vyprodané Letné, kde porazil Spartu 5:1. Klíčovým pro celkový výsledek se stal už první poločas, ve kterém hosté vstřelili hned tři branky. Hlavním hrdinou tohoto dějství se stal dvougólový Darwin Núňez.

Za Rossoneri s číslem 10. Budu fandit Slavii, říká Kamila Dubcová, opora AC Milán

Když se řekne AC Milán, mnozí vidí hlavně mužský tým. Málokdo ale tuší, že silnou stopu tvoří v elitním ženském týmu Rossoneri tři české fotbalistky. Kamila Dubcová (25) má dokonce výsadu, nosit na zádech číslo 10.

Klopp vzpomínal na Bergera a Šmicera i hádku s Priskem

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp na tiskové konferenci před čtvrtečním úvodním osmifinálovým utkání Evropské ligy na hřišti Sparty zavzpomínal na bývalé české hráče anglického týmu Patrika Bergera a Vladimíra Šmicera, které označil za klubové legendy. Připomněl i hádku s trenérem Pražanů Brianem Priskem, na nějž narazil ještě v době jeho působení v Midtjyllandu. Končící kouč aktuálního lídra anglické ligy rovněž prozradil, že kanonýr Muhammad Salah po vyléčení zranění přicestoval s týmem do české metropole.

Evropská liga - preview prvních zápasů osmifinále

Oba pražští giganti se probojovali mezi šestnáctku nejlepších v Evropské lize a stanou nyní proti dvěma evropským velikánům. Sparta vyzve Liverpool, Slavia pocestuje na San Siro kvůli utkání s AC Milán. Aktuálního bundesligového lídra z Leverkusenu čeká daleká cesta do Ázerbájdžánu, vyzve Karabach. Sporting už svůj zápas odehrál ve středu.

Pět tisíc fanoušků v Miláně. Návštěvy na naše zápasy jsou výjimečné, těšilo Trpišovského

Trenér Jindřich Trpišovský si je vědom, že hráči Slavie budou potřebovat k případnému úspěchu ve čtvrtečním úvodním osmifinále Evropské ligy s AC Milán zopakovat výkon ze souboje s městským rivalem Interem, s nímž na podzim 2019 nečekaně uhráli v prvním duelu skupiny Ligy mistrů remízu 1:1. Další zápas na San Siru považuje opět za velký svátek. Trpišovský na tiskové konferenci také upozornil na levou stranu sestavy italského giganta, kterou považuje za jednu z nejlepších na světě.

Nesmíme vnímat, že hrajeme s AC Milán, nabádá Zima před osmifinále EL

Obránce David Zima věří, že Slavia může ve čtvrtečním úvodním osmifinále Evropské ligy favorizovaný AC Milán překvapit. Podle třiadvacetiletého českého reprezentanta bude klíčové, aby si Pražané příliš nepřipouštěli, proti jak silnému soupeři hrají. Zima také na tiskové konferenci uvedl, že je nadšený z návratu na slavný stadion San Siro, kam zavítal už s FC Turín, kde působil před návratem do Edenu ještě v lednu.

Šachování se sestavami vyústilo v pat. V partii trenérů dvou generací střelcům odzvonilo

Sporting remizoval v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy s Atalantou 1:1. Útoky obou celků nastoupily v obměněných sestavách oproti domácím soutěžím a nečekané volby se trenérům, které od sebe dělí 27 let, vyplatily. V 17. minutě potěšil kouče zelenobílých Rubéna Amorima, o nějž se mají zajímat věhlasné kluby v čele s Barcelonou či Liverpoolem, zkušený Paulinho. Na jeho zásah ale ještě v první půli odpověděl Gianluca Scamacca, jenž v týmu Gian Piera Gasperiniho rovněž většinou plní roli náhradníka.

Jak na velkokluby? Klopp má recept na sílu Sparty, Slavia proti AC Milán může uspět ze standardek

Na obě pražská fotbalová "S" čekají v osmifinále Evropské ligy slavné velkokluby. Už ve čtvrtek vyzve Sparta na domácí půdě anglický Liverpool, Slavia se na milánském San Siru utká s tamním AC. Možná až na Bayer Leverkusen pod vedením Xabiho Alonsa už v osudí podobně atraktivní soupeři nebyli. Zároveň to však znamená, že postupové šance obou tuzemských celků nejsou kdovíjaké. Mají vůbec věhlasné stroje na úspěchy z taktického hlediska nějaké slabé stránky?