20.03.2016 19:30 CET
3 : 1
(0:1)

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1

Pražské derby ovládla domácí Sparta a Slavii oplatila těsnou porážku z Edenu. Sparťané nevstoupili do zápasu ideálně, po Škodově brance prohrávali, ale výsledek jako před rokem dokázali otočit.

Sparta díky výhře znegovala tříbodový zisk Plzně a mezi oběma týmy zůstává stejný bodový rozestup. Situaci si v boji o poháry komplikuje Slavia, na čtvrtý Liberec ztrácí tři body.

Podobně jako před rokem se i tentokrát ujala brzkého vedení Slavia a opět z toho nebyly žádné body. Už v šesté minutě si sparťanská defenzíva nepohlídala rohový kop a především Milana Škodu, který rovnou z první prostřelil Bičíka! Směrem dopředu to však bylo ze strany Slavie vše. Sešívaní se urputně bránili, přičemž sbírali jednu žlutou kartu za druhou. Pochopitelně, duel byl hodně vyhrocený, ale jen do prvního poločasu byli napomínáni Hušbauer, Deli a Štohanzl. Po jednom ze střetů zůstal ležet na trávníku Mario Holek a Sparta musela už po dvaceti minutách poprvé střídat, jeho místo zaujal Ondřej Mazuch. Sparta si v prvním poločase vytvořila několik šancí, ale ani Lafata ani Mareček Berkovce překonat nedokázali.

Hra Slavie hodně připomínala výkon z Mladé Boleslavi, kde hrála hodně pasivně a byla za to trestána. Koneckonců, nevyhnulo se jí to ani na Spartě. V 56. minutě poslal do vápna dlouhý aut Frýdek, obrana hostí vůbec nezareagovala a Lafata si mohl v klidu nadvakrát zakončit a srovnat na 1:1.

A hra na jednu branku pokračovala. Sparťané byli po vyrovnání jako pokropení živou vodou a na Berkovce se valil jeden útok za druhým. Slavii sice mohl vrátit vedení Latka, Bičík ho však skvěle vychytal a pak už hrála zase Sparta. V 74. minutě si při rohu na zadní tyč naběhl Costa a a trefil odkrytou branku - 2:1 pro Spartu. Opařená Slavia pak inkasovala ještě jednou, Krejčí z protiútoku našel na druhé straně pokutového území Zahustela a ten definitivně rozhodl - 3:1. Slavia se zpět do zápasu nedostala, spíše mohla ještě inkasovat, ale Dočkalovu dělovku Berkovec vyrazil.

Autor: Ondřej Linhart