Senegal nominoval na Afriku

Africký šampionát již zná širší kádr senegalské reprezentace, která z dnes ohlášených 38 jmen před závěrečným turnajem vybere 23 hráčů. Ti půjdou bojovat o vysněný cíl.

Nominace Senegalu na přátelské duely

Nominace Senegalu pro přátelské zápasy proti Mali a Maroku

Diouf bude znovu reprezentovat

El-Hadji Diouf brzy znovu oblékne dres senegalské reprezentace. Fotbalista Boltonu Wanderers tak přehodnotil tři týdny staré rozhodnutí ukončit kariéru v národním týmu...

Diouf končí s reprezentací

Senegalská reprezentace se bude muset obejít bez služeb El Hadjiho Dioufa, fotbalista Boltonu Wanderers se totiž rozhodl udělat tečku za svým působením v národním týmu a ke změně názoru ho pravděpofobně nepřiměje ani blížící se Africký pohár národů...

SENEGAL - NIGÉRIE 0:1 (0:0)

Bronzové medaile si z Afrického poháru národů v Egyptě odvezou fotbalisté Nigérie, v utkání o třetí místo porazili Senegal. Ten nastoupil prakticky s B-týmem, dlouho se však držel. Jediný gól utkání dal až v 79. minutě Garba Lawal.

EGYPT - SENEGAL 2:1 (1:0)

Egypt si na domácí půdě zahraje o zlato, těsná výhra nad Senegalem jej poslala do finále proti Pobřeží slonoviny. Vítězný gól vstřelil střídající Amr Zaki, Senegalci se však můžou cítit poškozeni, rozhodčí jim v závěru upřel penaltu.

GUINEA - SENEGAL 2:3 (1:0)

Až zlepšený výkon ve druhém poločase zajistil svěřencům Abdoulaye Sarra a Amary Traoreho postup. Guinea v první půli potvrdila svou roli černého koně a vedla, favorizovaný Senegal však po přestávce dokázal otočit a výhrou 3:2 si zajistil postup do semifinále.

NIGÉRIE - SENEGAL 2:1 (0:0)

Nigérie dvěma góly Obafemiho Martinse otočila zápas se Senegalem a bez ztráty bodu postupuje do čtvrtfinále, na to se však může těšit i její poražený soupeř, i přesto, že má v tabulce pouhé tři body.

GHANA - SENEGAL 1:0 (1:0)

Ghana zvládla důležité utkání se Senegalem a připsala si do tabulky první tři body, čímž se vrátila do hry o postup. Nejtěsnější vítězství zařídil už ve 13. minutě Matthew Amoah.

ZIMBABWE - SENEGAL 0:2 (0:0)

Senegal si podle očekávání poradil s mužstvem Zimbabwe a připsal si tak tři body do tabulky skupiny D, která je přezdívaná jako skupina smrti. Kromě silného Senegalu v ní hrají další dva velmi kvalitní týmy, Nigérie a Ghana.

STARTUJE AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ 2006

V pátek 20. ledna začíná již pětadvacátý šampionát afrického kontinentu, který tentokrát hostí Egypt. Finálového turnaje se účastní šestnáct týmů, které se na letošní Africký pohár národů probojovaly díky výsledkům v kvalifikaci o mistrovství světa 2006.

Zvolen All-Stars tým

Světový šampionát se chýlí ke konci, na programu jsou poslední dva zápasy. Jako vždy byl skupinou odborníků vybrán šestnáctičlenný výběr těch nejlepších hráčů turnaje, výběr hvězd, tým All-Stars.

FIFA oznámila nominaci na Zlatý míč

Na každém mistrovství světa uděluje FIFA jednomu fotbalistovi prestižní cenu, Zlatý míč. Mezi deseti nominovanými, ze kterých bude vybrán ten nejlepší, je šest finalistů, další dva se představí v utkání o bronzové medaile.

Senegalský sen končí

Největší senzace letošního mistrovství světa, Senegal, se při své premiérové účasti probojoval až do čtvrtfinále. Postup do semifinále měli svěřenci francouzského trenéra Bruna Metsu na dosah ruky, senegalskou jízdu ale zastavili Turci.

Uruguay a Senegal mají problémy se sestavou

I v posledním a rozhodujícím zápase skupiny v úterý proti Senegalu v Suwonu (Jižní Korea) se musí Uruguay obejít bez Fabiana Alberta O´Neilla. Tento 28letý hráč z AC Perugie chybí jihoamerickému týmu kvůli nedoléčenému zranění achilovky. Se zraněními mají problémy i další hráči týmu Pablo Garcia, Gianni Guigou a útočník Alvaro Recoba. Všichni tři ale budou moci pravděpodobně nastoupit. I Senegal má obdobné problémy. Aliou Cissé má poraněnou achilovku a o nasazení Senegalského kapitána se rozhodne až po předzápasovém tréninku.