Další články

Senegal zůstal na vítězné vlně i přes selhání Maného. Guineu prohra od play off neoddělila

Guinea podlehla v závěrečném utkání skupiny C Afrického poháru Senegalu 0:2. Lvi z Terangy rozhodli o výhře standardní situací po hodině hry. Na centr Krépina Diatty si naskočil Abdoulaye Seck, jenž vůbec první střelou mezi tři tyče v zápase rozhodl.

Onana Kamerunu štěstí nepřinesl. Senegalu pomohla do osmifinále spolupráce jmenovců

Reprezentanti Senegalu porazili ve druhém kole skupiny C Afrického poháru národů Kamerun 3:1, a postoupili tak do osmifinále. K úspěchu nasměroval úřadujícího šampiona Ismaila Sarr, jenž po asistenci jmenovce Papeho Matara Sarra dostal míč s přispěním teče do dolního rohu kamerunské brány. Tu již střežil gólman Manchesteru United André Onana, k bodům ale svůj tým nedovedl. V 71. minutě totiž vstřelil rozdílový gól Habib Diallo, jemuž nahrával autor první trefy.

Senegal úspěšně vykročil za obhajobou, poznamenaní Gambijci padli rozdílem třídy

Úřadující mistři ze Senegalu dobře vstoupili do nového ročníku Afrického poháru, když v prvním kole skupiny C porazili Gambii 3:0. Skóre nejprve rychle otevřel Pape Gueye a krátce po změně stran poslal favorita do pohodlného dvoubrankového vedení Lamine Camara, jenž v závěru přidal svůj druhý gól. Gambijci se na zdramatizování nezmohli i kvůli červené kartě z nastavení prvního dějství. Vliv navíc mohla mít i hrozivá zkušenost z příletu do Pobřeží slonoviny, jelikož dle slov trenéra jejich let dělily jen minuty od tragédie.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (2/3)

Výkop 34. edice Afrického poháru národů se přiblížil o dalších zhruba 24 hodin, a tak uzrál čas na "popkulturní” představení další sady účastníků. Také tento díl přitom zůstane věren přístupu tzv. "od Šumavy k Tatrám”, tedy od geopolitických zajímavostí až po kulturní. A možná přijde řada i na fotbal...

Musíme se z této porážky poučit, prohlásil Cissé po vyřazení s Anglií

Trenér senegalské reprezentace Aliou Cissé po osmifinálové porážce 0:3 s Anglií litoval, že jeho svěřenci neudrželi do konce prvního poločasu nerozhodný stav. Výkon afrického celku na šampionátu v Kataru ale navzdory vypadnutí ocenila největší hvězda týmu Sadio Mané, který kvůli zranění do turnaje nezasáhl.

Zápisník z Kataru XV. aneb Poláci a Senegalci ssé loučí

Také druhý osmifinálový den přál favoritům; tentokrát byla jejich dominance ještě výraznější. Francie a Anglie evidentně nechtěly přijít o vzájemný čtvrtfinálový zápas. Jejich soupeři z Polska a Senegalu se sice dlouho drželi, ale nakonec jim zkrátka došly síly.

Angličané s přehledem porazili Senegal a ve čtvrtfinále vyzvou úřadující mistry světa

Anglie potvrdila v osmifinále roli favorita a porazila Senegal s přehledem 3:0. Albion udeřil dvěma góly v závěru prvního poločasu, kdy se prosadil Henderson a následně Kane. Vítěznou tečku přidal po změně stran Saka. Ostrovní výběr se ve čtvrtfinále potká v bitvě evropských gigantů s Francií.

Senegal se pokusí zastavit rozjetou Anglii, ta chce potvrdit roli favorita

Nedělní večer bude na dvaadvacátém mistrovství světa ve fotbale patřit souboji Angličanů se Senegalem, který se odehraje na stadionu Al Bayt v osm hodin. Southgateova družina bude chtít pokračovat ve skvělých výsledcích ze skupiny, kde zapsala dvě výhry a jednu remízu, naopak šampioni z posledního Afrického poháru národů vědí, že v zápase mohou jen překvapit, což je činnost, která se v jejich případě rozhodně nezdá být nemožná.

Zápisník z Kataru X. aneb Írán a play-off se prostě neReamuje

První dvě osmifinálové dvojice jsou odhaleny! Evropští favorité (Nizozemsko a Anglie) splnili své úkoly bez problémů a zaujali první místa ve skupinách, zajímavější ale byly boje o ta druhá. Nakonec můžou slavit v USA a Senegalu, zatímco íránským a ekvádorským fanouškům a fanynkám zůstaly oči pro pláč.

Ekvádor nezvládl zápas proti Senegalu a na turnaji končí

Před výkopem byly karty rozdány jasně. Více trumfů v rukách (resp. v nohách) měli Ekvádorci, kteří věděli, že jim k postupu mezi nejlepších šestnáct stačí remíza. Právě na ni jakoby výběr ze zóny CONMEBOL hrál. To se mu stalo osudným v závěru prvního poločasu. V tom druhém se sice podařilo vyrovnat, jenže Senegal si záhy vzal vedení zpět a do finálního hvizdu už ho nepustil.

Ekvádor vyzve v přímém souboji o postup Senegal

Vítěz úterního zápasu mezi Ekvádorem a Senegalem si zpečetí svůj postup do osmifinále mistrovství světa, na Khalifa International Stadium tak bude k vidění rozhodující bitva. K postupu má k blíže jihoamerický tým, kterému postačí i remíza.

Zápisník z Kataru VI. aneb Ostrovní týmy? Dest a hrůza

Celé první hrací kolo se obešlo bez jediného vyloučení; první červenou kartu jsme viděli až včera v dramatickém utkání Walesu s Íránem, které nakonec ovládl asijský celek a přiblížil se tak do osmifinále. Senegalci podle očekávají udolali domácí Katar, Anglie po bezkrevném výkonu remizovala bez branek s USA a Nizozemsko může být rádo proti Ekvádoru za bod.

Katar podlehl i Senegalu a na domácím šampionátu zřejmě skončí ve skupině

Na hranici vyřazení ve skupině balancuje Katar, Arabové podlehli v zápase skupiny A Senegalu 1:3 a jejich naděje na postup jsou hodně mizivé. Lvi z Terangy poslal do vedení na konci prvního poločasu Boulaye Dia a na začátku druhého dějství zvyšoval Famara Diédhou. Katar předvedl o poznání lepší výkon.

Senegal touží po prvních bodech, i Katar si ale chce vylepšit reputaci

Hostující země kontroverzně přijatého šampionátu napoprvé neuspěla a musela se poklonit před Ekvádorem. Druhá porážka v řadě by pro ni mohla být z hlediska případného postupu kritická, což ale stejnou měrou platí i pro Senegal.