17.11.2012 16:00 CET
2 : 1
(1:1)

Chelsea počtvrté za sebou ztratila, prohrála s WBA

Jak úžasně Chelsea sezonu začala, tak rychle se její ambice řítí v propast. Z posledních čtyř zápasů dokázala uhrát pouhé dva body a ze suverénní pozice na špici padá dolů. Na čelo ztrácí již čtyři body. To West Brom pokračuje ve vítězné sérii, po Southamptonu a Wiganu si vyšlápl i na Chelsea a teď Baggies patří fantastické čtvrté místo s pouze bodovou ztrátou právě na třetí Blues.

Ráz utkání se začal odvíjet už od desáté minuty, kdy domácí poprvé překonali Petra Čecha v bráně Londýňanů. Ještě předtím mohl otevřít skóre Ryan Bertrand, který dostal míč od Mosese v dobré pozici uvnitř vápna, ale jeho střelu odvrátil z branky jeden z obránců na stojících na brankové čáře.

A pak přišla pro Blues první pohroma. James Morrison z kraje pokutového území nádherně odcentroval na zadní tyč a Shane Long hlavičkou dostal míč do sítě - 1:0. Nutno dodat, že v této situaci značně zaváhal David Luiz, od něhož se Long odpoutal a mohl skórovat.

Shane Long mohl přidat i druhou branku, z osmnácti metrů po samostatné akci napřáhl, ale minul tyč o několik decimetrů. No a šest minut před koncem poločasu dosáhla Chelsea kýženého vyrovnání. Cesar Azpilicueta odcentroval nezvykle levačkou, osamocený na zadní tyči se zjevil Eden Hazard a hlavičkou s pomocí teče Billyho Jonese upravil skóre na 1:1.

Jenže radost svěřencům Roberta Di Mattea nevydržela dlouho. Už pět minut po změně stran totiž West Bromwich Albion zase vedl. Tentokrát se Long chopil úlohy nahrávače, dalším centrem našel hlavu Petera Odemwingieho, jenž mezi nohama Čecha vrátil svému týmu vedení - 2:1. Tentokrát zaváhal při bránění Bertrand.

Chelsea sice toužila alespoň po bodu, nicméně odjela z Hawthorns s porážkou. Největší příležitost druhé půle spálil za Blues Daniel Sturridge, který obdržel krásnou přihrávku od Maty, postupoval sám na bránu, ale ztroskotal na vynikajícím Myhillovi.

Autor: Marek Ustohal