28.04.2013 16:00 CET
2 : 0
(2:0)

Job done. Chelsea hladce porazila Swansea a před derby unikla Spurs

Povinné tři body v kapse a jde se dál. Chelsea díky drtivému závěru prvního poločasu porazila houževnatou Swansea 2:0, unikla před vzájemným zápasem Tottenhamu o tři body a alespoň do večera bude třetí. Hrdinou utkání se stal Frank Lampard, který sice nezačal v základní sestavě, ale přesto na první gól Oscara nahrál a druhý z penalty sám dal.

Zápas číslo 400 za Chelsea v Premier League, zápas číslo 800 v rámci celé kariéry ve všech soutěžích. Jubilejní klání Frank Lampard oslavil parádně. Naskočil do něj až po zranění Ramirese ve čtyřiadvacáté minutě, což mu ovšem nezabránilo k dvousté první brance v dresu Blues. K vyrovnání rekordu Bobbyho Tamblinga mu tak schází jediný zásah, rekord Andyho Cola v počtu týmů Premier League (oba 38), proti nimž se prosadil, však vyrovnal už dnes.

První poločas to bylo většinu času pořádná nuda. Chelsea sice držela prakticky pořád míč na kopačkách, jenže do šancí se nedostávala. S výjimkou velkého závaru před brankou, po němž shodně vleže zakončovali Oscar a Demba Ba, bylo něco zajímavého k vidění až v posledních pěti minutách úvodního dějství.

Načal to aktivní Frank Lampard, jehož rána zpoza vápna donutila Vorma ke skoku a vyražení na roh. Z něj pak velkou šanci nevyužil hlavičkující Cahill. O dvě minuty později Terry vystihl rozehrávku hostí, dvakrát si vyměnil míč s Lampardem, záložník posunul míč do vápna na Oscara, jenž svým teprve třetím gólem v Premier League otevřel skóre - 1:0.

Strhující závěr vyvrcholil v nastaveném čase, kdy tentokráte zakombinovalo hvězdné duo Mata, Hazard a prvně jmenovaný po kličce dvěma hráčům upadl. Vinou byl faul Brittona a sudí Clattenburg tak ukázal na puntík. Míč si postavil dvorní exekutor Frank Lampard, jenž dělovou ránou nedal Vormovi šanci na úspěch, ač směr vystihl - 2:0.

Druhý poločas však bohužel na závěr prvního nenavázal; spíše na celý průběh před jeho koncovkou. Nuda to sice nebyla, nicméně žádná hitparáda opravdu také ne. Ostatně při zápasové porci Chelsea se není čemu divit, že druhé dějství odehráli "tak akorát" a bez větší námahy. Ostatně Petr Čech si musel poradit jen se dvěma nebezpečnými střelami, Rangelovu i Dyerovu pak v pohodě zneškodnil a připsal si další čisté konto.

Svěřenci Rafaela Beníteze se nikam nehnali a hlídali si především zadní vrátka. Z jejich aktivity vyplynulo několik příležitostí, jako například dvě střely Demby Ba, z nichž ta první měla po Hazardově pasu gólové parametry. Stejně tak dva pokusy Juana Maty, který výsledek ještě zkrášlit, ale vždy mu kousíček chyběl.

Autor: Marek Ustohal