Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 20:45 CET
6 : 2
(3:1)

Německo - Rakousko 6:2

Favorizované Německo si v domácím zápase naprosto bez problémů poradilo s Rakouskem, kterému nadělilo šest branek. V týmu Joachima Löwa zářila především celá ofenzíva a němečtí mladíci opět potvrdili svou obrovskou kvalitu.

Už od prvních minut byli jasně aktivnější domácí Němci, kteří velmi rychlými kombinacemi snadno překonávali obranu hostí. Už v osmé minutě byli také za svou aktivitu odměněni. Schweinsteiger odcentroval, k odraženému míči se dostal Özil a umístěnou střelou otevřel skóre zápasu - 1:0. Branka byla nakonec připsána Klosemu, který nestačil před míčem uhnout a lehce jej tečoval.

O čtvrthodinu později už vedli Němci o dvě branky a opět zásluhou dvojice Özil - Klose, po narážečce zakončoval do prázdné branky první jmenovaný. Svěřenci Joachima Löwa měli zápas jasně pod kontrolou a na hřišti doslova dominovali.

Zejména rychlé kombinace před vápnem hostí byly největší zbraní německého výběru. Ve 28. minutě už to bylo 3:0, když si Badstuber s Podolskim dvakrát výborně vyměnili míč a útočník Kölnu zvýšil vedení německého výběru.

Poté se tempo hry hodně uklidnilo a to zejména kvůli domácím fotbalistům, kteří hodně drželi míč a s vědomím tříbrankového vedení se nikam moc nehnali. Souhra kvarteta Müller-Kroos-Schweinsteiger-Özil byla opravdu vynikající a nabízela vše z moderního fotbalu.

Tři minuty před koncem první půle se podařilo Rakušanům snížit. Fuchs dobře odcentroval z levé strany a nejlépe si na tento centr vyskočil Arnautovič, který nedal Neuerovi nejmenší šanci - 3:1. Ihned ve druhém poločase Němci ale přidali. Z rychlého brejku se dostal Özil do úniku a se štěstím překonal rakouského brankáře - 4:1.

Hostům se ale povedlo o pár minut později opět snížit. Harnik dostal dobrou přihrávku za vytažené stopery a bez větších potíží překonal Neuera. Němci však svoje vedení i nadále drželi naprosto v klidu a skvělými kombinacemi bavili diváky v ochozech Veltins Arény.

Navíc v 84. minutě přidal ještě pátou branku střídající Schürrle. Ten využil skvělé kombinace Müllera a Kloseho a bez problémů dal pátou branku Němců. Minutu před koncem ještě skóroval Mario Götze, který dostal skvělou nabídku od Thomase Müller a z prvního doteku krásně překonal rakouského brankáře.

Výběr Joachima Löwa tak jasně potvrdil svojí dominanci v kvalifikaci na ME a také potvrdil, že je jedním z hlavních adeptů na zisk jednoho z nejvyšších míst.

Autor: Michael Künzel