Souboj Juventusu se Zenitem rozhodl Del Piero

Stará dáma se štěstím porazila aktuálního vítěze Poháru UEFA 1:0. V utkání, ve kterém se představili i čeští legionáři Grygera, Nedvěd a Šírl, nebyl Zenit horším mužstvem. Jenže na Del Pierův nádherný gól ze 76. minuty nedokázal už ruský mistr odpovědět.

Takové týmy bychom na domácím stadionu měli porážet, ví Allofs

Werder Brémy o víkendu premiérově v nové sezoně získal tři body a výhru nad Energií Chotěbuz měl potvrdit ve včerejším duelu Ligy mistrů. Soupeřem mu byl kyperský mistr a nováček soutěže Anorthosis Famagusta, který se v Německu postaral o senzaci. Zápas skončil remízou 0:0 a sportovní ředitel Werderu Klaus Allofs byl hodně zklamán...

Zemřel delegát zápasu Real - Borisov

Smutnou předehru měl dnešní duel Ligy mistrů mezi Realem Madrid a běloruským Borisovem. Jen pár hodin před začátkem utkání zemřel na infarkt sedmašedesátiletý delegát UEFA Heinz Fahnler. Informovala o tom agentura APA.

Neopuštím Řím, ujišťuje Spalletti

AS Řím je jedním z řady ambiciózních evropských klubů, kterým se vůbec nepovedl vstup do nové sezony. Giallorossi mají v tabulce Serie A zatím jenom jeden bod a sebevědomí jim ještě kleslo po včerejší senzační prohře s Kluží. Trenér Luciano Spalletti v tuto chvíli vylučuje svůj odchod a nabádá fanoušky k trpělivosti...

Aguirre nebyl zcela spokojený, ztratil útočníka Forlána

Atlético Madrid vstoupilo do Ligy mistrů jasnou výhrou na hřišti PSV Eindhoven. Trenér španělského klubu Javier Aguirre ale nemohl být po zápase zcela spokojený, ztratil totiž Diega Forlána, který se v prvním poločase zranil.

Benítez i Gerets vyzdvihli muže zápasu Gerrarda

Anglickým celkům se včera v Lize mistrů proti francouzským soupeřům dařilo. Chelsea doma přehrála Bordeaux a uspěl také Liverpool, který veze tři body z Marseille. Utkání rozhodl dvěma góly kapitán Reds Steven Gerrard.

Výhru v Římě jsme si zasloužili, zářil trenér Rumunů

Liga mistrů zažila hned v prvních zápasech obrovské překvapení – všechny body ze hřiště AS Řím si odvezl rumunský CFR Cluj. Hostující kouč Trombetta neskrýval po zápase své nadšení, nezapomněl poděkovat svému předchůdci Andonemu.

Scolari byl i přes čtyři góly v síti Bordeaux kritický

Chelsea zvládla vstup do Ligy mistrů na jedničku, když na domácím hřišti rozstřílela Bordeaux. Manažer Luis Felipe Scolari přesto nad čtyřbrankovým vítězstvím příliš nejásal, nezdála se mu hra jeho svěřenců ve většině druhého poločasu.

Liga mistrů preview - 17.9.

Várka druhých osmi zápasů základních skupin Ligy mistrů čeká fotbalové fanoušky dnes večer. O slavnou trofej bude bojovat Pavel Nedvěd s Juventusem, na úvod stojí v cestě nebezpečný Zenit. Obhájce vítězství Manchester United začíná proti Villarrealu. Real Madrid přivítá neznámý běloruský Borisov, ambiciózní Lyon hostí Fiorentinu.

Real Madrid stojí před velkou běloruskou neznámou

Mistr Španělska vstupuje do dalšího ročníku Ligy mistrů s cílem konečně po sedmi letech uspět a zlomit "osmifinálové prokletí" posledního období. Prvním soupeřem ve skupině bude velká neznámá: BATE Borisov z Běloruska.

Basilej na Doněck nestačila. Dokázala jen snížit

Šachtar Doněck prodal své bohatší pohárové zkušenosti a zvítězil na půdě Basileje. St. Jakob-Park stadion byl překvapivě docela prázdný, zejména v první půli ale domácí fans o nic nepřišli, Doněck byl výrazně lepším týmem. Obě branky vítězů dali Brazilci Fernandinho a Jadson. Za Švýcary už jen v závěru korigoval skóre Abraham.

Gerrard dvěma góly otočil zápas v Marseille

Liverpool potvrdil dobrou formu z anglické ligy i v Lize mistrů. V Marseille sice začal lépe domácí Olympique, dvě branky Stevena Gerrarda ale zajistily tři body pro anglický klub.

Juventus se vrací, Zenit debutuje

Jedním z taháků středečních duelů prvního kola Ligy mistrů bude souboj Juventusu FC a Zenitu Petrohrad. Jak si povede Juventus po dvou ročnících bez evropských pohárů a Zenit při svém debutu v milionářské soutěži?

Brémy zaváhaly, Anorthosisu branku nevstřelily

Jasnou záležitostí mělo být pro Werder Brémy úvodní kolo základní skupiny Ligy mistrů proti kyperskému Anorthosisu, ten však v utkání podal srdnatý výkon a na Weserstadionu uhrál cennou bezbrankovou remízu.

První senzace: Řím doma prohrál s rumunským outsiderem

AS Řím doma nečekaně prohrál s nováčkem soutěže CFR Cluj. Římané sice vedli brankou Panucciho, ovšem rumunský celek dobyl Stadio Olimpico díky dvěma brankám Juana Culia.