Zaměstnancům Sportingu vyhrožovali smrtí

Fotbalistům, trenérům a funkcionářům lisabonského Sportingu vyhrožovali po debaklu od Bayernu Mnichov v osmifinále Ligy mistrů smrtí. Při sobotním ligovém utkání proti týmu Rio Ave, v němž se Sporting částečně rehabilitoval vítězstvím 2:0, proto podle dnešního vydání listu A Bola panovala přísná bezpečnostní opatření.

Klose je po operaci, mimo hru bude až osm týdnů

Útočník Bayernu Mnichov Miroslav Klose se dnes podrobil operaci pravého kotníku, který si poranil při sobotní ligové výhře 3:0 nad Bochumí. Německý fotbalista bude podle agentury AP mimo hru až osm týdnů.

Italům hrozí, že přijdou o jeden tým ve fotbalové Lize mistrů

Italskému fotbalu hrozí, že bude mít od sezony 2010/2011 v Lize mistrů o jednoho zástupce méně. Vyřazení všech celků z Ligy mistrů před branami čtvrtfinále může způsobit, že Italové opustí třetí příčku v žebříčku podle pohárového koeficientu, která zajišťuje třem celkům přímou účast a čtvrtému start v předkole.

UEFA požaduje zvýšená bezpečnostní opatření pro finále LM v Římě

Evropská fotbalová unie UEFA požaduje po italské policii, aby posílila bezpečnostní opatření pro letošní finále Ligy mistrů. Reagovala tak na pobodání fanouška anglického Arsenalu, k němuž došlo v italské metropoli před středeční odvetou osmifinále Ligy mistrů s AS Řím.

Torres: Španělské kluby na nás nestačí

V reakci na úspěšný dvojzápas v Lize mistrů si liverpoolský forvard Fernando Torres rýpl do herních kvalit Realu Madrid. Španělský klub podle něj jen dokázal, že týmy ze Španělska nedosahují takové kvality, jakou předvádí liverpoolský celek.

Puel: Sezona tady nekončí

Lyon vstupuje do každé z posledních sezon s velkými ambicemi, letos bude mít co dělat, aby se na konci ligového ročníku radoval alespoň z jedné trofeje. Olympique včera vypadl z další pohárové soutěže, v osmifinále Ligy mistrů mu stopku vystavila Barcelona...

Guardiola si přeje Angličany

Kouč Barcelony Pep Guardiola si pro čtvrtfinále Ligy mistrů přeje anglického soupeře. Pokud chce tým Ligu mistrů vyhrát musí porazit všechny, takže je jedno, koho Barceloně los přisoudí. Za postup přes Lyon své hráče pochválil ale nijak to nepřeháněl.

Tonetto se omlouval, Wenger chválil

Velmi bolestná porážka. Tak zhodnotil kouč AS Řím Luciano Spalletti vyřazení svých svěřenců z Ligy mistrů londýnským Arsenalem. Jeho mužstvo připomínalo před utkáním spíš lazaret, přesto dokázalo smazat jednogólové manko z prvního zápasu v Londýně. Po penaltovém rozstřelu se ale nakonec přece jen radovali hosté.

Ferguson se dočkal, podruhé porazil Mourinha

Manchester United v klání dvou velikánů udolal Inter Milán a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. Alex Ferguson se dočkal druhého vítězství nad José Mourinhem v čtrnáctizápasové historii vzájemných soubojů a příznivci Red Devils vyprovodili portugalského mága z Old Trafford posměšným "Bye, bye Mourinho".

Dramatická bitva v Římě přinesla postup Arsenalu

Po velmi dramatickém utkání se nakonec z postupu radoval Arsenal, který postoupil přes AS Řím až po pokutových kopech, když rozhodující penaltu proměnil Abou Diaby.

Porto s Atletikem opět smírně, zasloužený postup slaví domácí

V dalším utkání prvního kola vyřazovacích bojů letošního ročníku Ligy mistrů přivítalo Porto na domácím stadionu blízké hosty z Atlétika Madrid. V zápase nepadl ani jeden gól, a tak díky pravidlu o větším počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře postupuje Porto, které v prvním zápase dokázalo v Madridu uhrát remízu 2:2.

Barça přehrála Lyon

Barcelona předvedla proti Lyonu útočný koncert a vybudovala si už v prvním poločase čtyřgólový náskok. Zápas byl v té fázi prakticky rozhodnutý, hosté se však nepoložili, snížili a odměna za sympatický výkon v podobě dvou gólů byla naprosto zasloužená. Dál jde každopádně Barça řeči o krizi se zdají být minulostí.

Inter nezvládl úvod obou poločasů a je vyřazen

Manchester United vstřelil na začátku každého z poločasů po jedné brance a dále kráčí za obhajobou trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre domácí Vidič, ve 49. minutě přidal druhou branku Cristiano Ronaldo.

Ujfaluši si musí v LM poradit s nositelem jména komiksového Hulka

Velmi nesnadný úkol dnes čeká na českého fotbalistu ve službách Atlétika Madrid Tomáše Ujfalušiho. V odvetě osmifinále Ligy mistrů na hřišti FC Porto musí uhlídat Hulka, útočníka, jenž si dal jméno po komiksové postavě, která proslula tím, že se ve stresových situacích mění v ničivé zelené monstrum.

Nedvěd znovu plakal, Bílý balet dotančil

Dvakrát fotbalisté londýnské Chelsea v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů na půdě Juventusu Turín prohrávali, přesto po remíze 2:2 vkročili mezi elitní osmičku prestižní soutěže. Claudio Ranieri naopak musel utěšovat plačící českou legendu Pavla Nedvěda, který kvůli zranění odstoupil už ve 12. minutě a definitivně přišel o možnost Ligu mistrů vyhrát.