2 : 2
(0:1)
Mestalla, Valencia

Valencia CF - Deportivo La Coruña 2:2

Valencia ve vyhecovaném zápase remizovala s Deporem, rozhodčí udělil dvě červené karty Barajovi a Munitisovi, hostující Sergio vyrovnal na konečných 2:2 až v závěru. Valencijský Aimar nastoupil netradičně jako pravý záložník a byl to on, kdo poprvé prověřil pozornost gólmana Moliny. Do vedení šel Depor, když se po rohovém kopu k míči dostal Tristán a střelou z úhlu překonal náhradního gólmana domácích Moru. Branku netrefil na druhé straně v dobré šanci ani Mista. Valencii tekly nervy, dvě minuty před koncem půle byl za faul na Manuela Pabla vyloučen Baraja a těsně před odchodem do kabin mohl být rád Aimar, že sudí neviděl jeho plivnutí do tváře Capdevily.

Začátek druhé půle přinesl penaltu pro Valencii, když ve vzdušném souboji s Ayalou zahrál rukou ve vápně Andrade. Villovi Molina střelu kryl, ale penalta se opakovala a napodruhé se už domácí útočník nemýlil. Vyloučen byl i hostující Munitis, když zastavil rukou nadějný brejk. Vedení na stranu Valencie strhl krásným halfvolejem pravačkou do pravého horního růžku Molinovy branky po centru Fabia Aurelia debutant Miguel, pak však nezvládl odklidit do bezpečí míč Marchena a Sergio vyrovnal. Střídající Angulo ještě mohl rozhodnout, ale hosté si už bod vzít nenechali.

Autor: Radek Nosil