Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Další články

Komický penaltový kolaps Budimira přiblížil Valencii vysněné pohárové Evropě

Valencia zvítězila ve 31. kole LaLigy na hřišti Osasuny 1:0. O jediný přesný zásah se postaral už v 18. minutě André Almeida, jenž se po předchozím půlročním zranění prosadil ve druhém utkání za sebou. V nastavení mohl z penalty vyrovnat kanonýr Ante Budimir, jenže Chorvat při rozběhu až komicky zakopl a pokutový kop neproměnil. Netopýři dokázali, že se jim v Pamploně v poslední době daří, jelikož tam vyhráli ve třetím zápase v řadě. Díky tříbodovému zisku se navíc přiblížili šesté příčce v tabulce, která zajišťuje kvalifikaci do Evropské konferenční ligy.

Pondělní večer bude patřit dohrávce mezi Osasunou a Valencií

Velmi zajímavý souboj bude k vidění také v pondělí ve městě Pamplona. Zde se domácí Osasuna utká s Valencií v duelu takřka tabulkových soupeřů, kteří navíc reálně mohou pomýšlet na účast v evropských pohárech pro příští sezónu. V tom jim pomohlo mimo jiné také vítězství Bilbaa v Copa del Rey, které by si účast v Evropě mohlo zajistit již skrze ligové postavení a účast v pohárech by si tak měl zajistit i sedmý nejlepší celek ligové tabulky.

Ofenzivní trable Valencie ukončil proti utrápené Granadě uzdravený Portugalec

Hráči Valencie vyzráli ve 26. kole LaLigy na Granadu, kterou porazili na jejím hřišti 1:0. Domácí sice měli od úvodních minut více ze hry, v 77. minutě ovšem neuhlídali střídajícího Andrého Almeidu, jenž se po dlouhodobém zranění prosadil poprvé v letošním ročníku. Netopýři tak jeho zásluhou prolomili dvouzápasové střelecké sucho a posunuli se v tabulce na sedmou příčku. Nazaríes naopak po páté prohře v řadě zůstávají předposlední.

Granada stále sní o zázraku, tentokrát si pro body přijede Valencia

Granada má jedinečnou možnost, jak alespoň trochu vylepšit své naděje na záchranu, neboť ve čtvrtek navečer se doma na Estadio Nuevo Los Cármenes utká s Valencií. I ta si ale v případě úspěchu může tabulkově polepšit.

Mallorca si před finále poháru nacvičila při remíze s Valencií poctivou defenzivu

Hráči Valencie hráli ve 30. kole LaLigy na vlastním hřišti s Mallorcou nerozodně 0:0. Bezgólový výsledek byl důsledkem minima šancí a ofenzivní snahy, kterou oba celky předváděly. Domácí tým navíc už v 17. minutě přišel kvůli svalovému zranění o Romana Jaremčuka. Netopýři tak před dvoutýdenní přestávkou ztratili kontakt s příčkami zajišťujícími postup do evropských pohárů, hosté naopak v ligové pauze odehrají finále Copa del Rey.

Netopýři se doma pokusí konečně porazit Mallorcu, ta má ale dobrou formu

Valencii přišla reprezentační pauza vhod, protože alespoň měla dostatek času zapomenout na nepovedené poslední klání. Tentokrát se vrací domů na Mestallu a bude chtít bodovat naplno. Jenže zrovna s Mallorcou nemají Los Che zrovna dobré zkušenosti.

Gruzínská tvrz dlouhému ostřelování neodolala. Villarrealu zajistil výhru Cuenca

Hráči Villarrealu porazili ve 29. kole LaLigy Valencii 1:0. Domácí měli v utkání mírně navrch, dlouho však selhávali na skvěle chytajícím Giorgim Mamardashvilim, jenž v první půli dokonce zneškodnil soupeřovu penaltu. V 54. minutě už byl ale gruzínský reprezentant krátký na hlavičku Jorgeho Cuency, který vystřelil Žluté ponorce tři body, díky nimž se v tabulce zavěsila právě na Netopýry. Ti naopak prohráli již třetí venkovní střetnutí v řadě bez vstřeleného gólu.

Villarreal hostí v "Derbi de la Comunitat" Valencii

Španělská LaLiga má před sebou regionální derby mezi Villarrealem a Valencií. Žlutá ponorka chce po konci v Evropské lize pokračovat v dobrých výkonech na domácí scéně a ještě se pokusit zabojovat o evropské poháry. To je koneckonců cílem i Valencie, která vstoupila do měsíce března pozitivními výsledky.

Getafe ve Valencii uzemnil jeho odchovanec, český mladík přihlížel pouze z lavičky

Valencia navázala ve 28. kole LaLigy na dobrý výkon ze zápasu s Realem Madrid, když na domácím stadionu porazila Getafe 1:0. O jedinou branku utkání se na konci první půle postaral efektním lobem nejlepší střelec "Netopýrů" Hugo Duro, který před přestupem na východ Španělska působil právě v madridském klubu. Domácí celek tak potvrdil, že se mu na Mestalle proti Azolunes daří, jelikož s nimi neprohrál ve všech soutěžích již posedmé v řadě. Na lavičce hostů strávil celé utkání 17letý Čech Djordjije Medenica, který prošel sparťanskou akademií a do Španělska přišel z pražské Dukly.

Getafe cítí šanci na posun, potřebuje ale ukázat víc kvality než minule Real Madrid

Prvním sobotním duelem 28. kola LaLigy se stane střet mezi domácí Valencií a Getafe. Hosté z Madridu pojedou do Valencie s vědomím, že nad ní vyhráli už dva poslední vzájemné duely a rádi by přidali třetí úspěch po sobě.

Diakhaby se nevyhne operaci, hrozí mu i konec kariéry

Sérii testů, operaci a v lepším případě jenom hodně dlouhou pauzu před sebou má Mouctar Diakhaby. Obránce Valencie si z víkendového souboje s Realem Madrid odnesl vykloubené pravé koleno a není vyloučeno, že se jednalo o jeho poslední profesionální start v kariéře.

Diakhaby má vykloubené koleno, chybět může celý rok

Valencia měla skvěle rozehraný sobotní zápas proti Realu Madrid, s postupem času ale počítala jen ztráty. Netopýři neudrželi dvoubrankové vedení a brali jen bod za remízu 2:2, v jejich sestavě se navíc hodně dlouho neobjeví Mouctar Diakhaby.

Takový konec zápasu Ancelotti ještě nezažil. S červenou kartou pro Bellinghama nesouhlasí

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti prohlásil, že nesouhlasí s červenou kartou, kterou záložník Jude Bellingham dostal po kontroverzním závěrečném hvizdu při remíze 2:2 v LaLize ve Valencii. Rozhodčí Jesús Gil Manzano podle velezkušeného Itala při ukončování zápasu pochybil.

Vinícius Júnior zazářil na nenáviděné Mestalle dvěma góly. Real obral o výhru kontroverzní hvizd

Valencia měla ve 27. kole LaLigy na lopatkách Real Madrid, nakonec s ním však před vlastními fanoušky remizovala 2:2. Do překvapivého dvougólového vedení se outsider dostal v rozmezí 27. a 30. minuty, ale ještě do přestávky snížil Vinícius Júnior. Brazilec byl v minulé sezoně na Mestalle rasisticky urážen, což fanouškům logicky nemohl zapomenout, o čemž svědčila i oslava gólu. Tu si pak zopakoval i po změně stran, kdy hlavičkou z bezprostřední blízkosti stanovil výsledné skóre. To se ještě mohlo měnit v úplném závěru, jenže v čase, kdy letěl do vápna centr, který poslal do sítě Jude Bellingham, rozhodčí ukončil zápas.