Šachtar Doněck Ukrajina - Šachtar Doněck - Zprávy

Sevilla doma brání remízový výsledek

Sevilla na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán hostí ukrajinského soka, se kterým minule sehrála parádní duel. Španělský celek ve Lvově remizoval, soupeři vstřelil klíčové dvě branky a bude doufat, že se hosté nyní na jeho stadionu nepochlubí podobným výsledkem.

Sevilla si ze Lvova veze výhodnou remízu 2:2

Sevilla sice znovu potvrdila svou celosezónní nemohoucnost, co se vítězství na hřištích soupeře týče, ovšem v tomto případě nemusí být příliš nešťastná. Obhájce trofeje totiž z Doněcku vstoupí do odvety v Andalusii s příznivou remízou 2:2, za což může děkovat především svému křídelníku Vitolovi, jenž nejprve otevřel skóre a v závěru pak vybojoval pokutový kop, z nějž Kevin Gameiro stanovil konečné skóre.

Úřadující vítěz ze Sevilly se představí na půdě Šachtaru

Šachtar Doněck došel v Evropské lize dost daleko a svou pouť chce ještě prodloužit. Nevybral si k tomu ale snadného soupeře, protože jeho stadion navštíví poslední vítěz prestižní soutěže ze Sevilly, jehož ambice jsou tradičně vysoké.

Přemožitele Sparty Villarreal čeká v semifinále EL Liverpool

V Evropské lize si Villarreal, který ve čtvrtfinále vyřadil pražskou Spartu, zahraje s Liverpoolem a Šachtar Doněck vyzve v druhém semifinále Sevillu, jež usiluje třetí triumf v soutěži za sebou. Úvodní duely jsou na programu 28. dubna, odvety 5. května. Finále se odehraje 18. května v Basileji.

Šachtar Doněck - SC Braga 4:0

Šachtar Doněck si pod dohledem českého rozhodčího Pavla Královce bez větších problémů pohlídal postup do semifinále Evropské ligy. Braga musela dohánět porážku 1:2 z prvního zápasu, na Ukrajině ovšem předvedla ostudný výkon a zaslouženě vypadla. Velkým smolařem se pro hosty stal Ricardo Ferreira, který si dvakrát vstřelil vlastní branku.

Preview: Šachtar Doněck - SC Braga

Hráči Šachtaru Doněck jsou jednou nohou v semifinále Evropské ligy, v domácí odvetě si mohou dovolit prohrát s konkurenční Bragou i v poměru 0:1. V úvodním zápase na portugalské půdě totiž vyhráli 2:1 a to ještě v samém závěru vedli dokonce o dvě trefy, na druhou stranu jejich výkon nebyl nijak přesvědčivý a Braga prohrála pouze kvůli nízké produktivitě. Nicméně o jasném favoritovi na postup není v tuto chvíli pochyb.

SC Braga - Šachtar Doněck 1:2

Fotbalisté Šachtaru Doněck zvládli na jedničku úvodní zápas čtvrtfinále Evropské ligy a po výhře 2:1 na půdě portugalské Bragy jsou jednou nohou v semifinále. K důležitému vítězství je nasměroval na konci prvního poločasu Jaroslav Rakyckyj, čtvrthodiny před koncem pojistil jejich vedení Facundo Ferreyra. Braga to tak bude mít v odvetě na ukrajinské půdě nesmírně náročné a dá se očekávat, že její cesta letošním ročníkem EL tak bude u konce.

Preview: SC Braga - Šachtar Doněck

Papírově nejméně sledovaný souboj čtvrtfinále Evropské ligy by měl být mezi ukrajinským Šachtarem Doněck a portugalskou Bragou, ovšem i tak se dá očekávat nesmírně napínavý souboj o postup mezi čtyřku nejlepších. Mírným favoritem by měl být Šachtar, který má i více zkušeností s takto důležitými zápasy, nicméně na druhou stranu Braga letos předvádí vyrovnané výkony a určitě bez šance na postup do semifinále není.

RSC Anderlecht - Šachtar Doněck 0:1

Fotbalisté ukrajinského Šachtaru Doněck dokázali potvrdit úlohu favorita na půdě belgického Anderlechtu a slibné úvodní vítězství z prvního utkání v poměru 3:1 bez větších potíží udrželi. V celém utkání disponovali výbornou obranou a sami navíc rozhodli o nejtěsnější výhře ve třetí nastavené minutě zásluhou střídajícího Eduarda, který pobyl na hřišti zhruba dvě minuty. Vítěz poháru UEFA z roku 2009 se tak po zásluze probojoval do čtvrtfinále Evropské ligy.

Preview: RSC Anderlecht - Šachtar Doněck

Fotbalisté Šachtaru Doněck dobře vstoupili do osmifinále Evropské ligy a na půdu belgického Anderlechtu si vezou dvoubrankový náskok, v prvním zápase totiž zvítězili 3:1. Nyní je v Bruselu čeká mnohem obtížnější zkouška, nicméně vzhledem k aktuální situaci jsou považováni za mírné favority. Pro belgický výběr by byl postup do další fáze obrovským úspěchem a rozhodně se o něj ještě bude chtít poprat.

Šachtar Doněck - RSC Anderlecht 3:1

Fotbalisté ukrajinského Šachtaru Doněck potvrdili úlohu favorita proti belgickému Anderlechtu a do odvety si vezou velmi nadějný výsledek v poměru 3:1. Domácí výběr se už během prvních pětadvaceti minut dostal do dvoubrankového vedení, a i když soupeř v polovině druhého dějství snížil, tak Šachtar dokázal v azylu ve Lvově ještě jednou skórovat. Zhruba deset minut před koncem zařídil dvougólový náskok Eduardo.

Preview: Šachtar Doněck - RSC Anderlecht

Hráči Šachtaru Doněck dokázali v prvním vyřazovacím kole EL zdolat silné německé Schalke po výsledcích 0:0 a 3:0, nyní mají při své cestě do čtvrtfinále papírově snadnějšího protivníka. Ukrajinský velkoklub v prvním zápase přivítá belgický Anderlecht a bude plnit úlohu favorita. Hosté dokázali v předchozí fázi vyřadit řecký Olympiakos, když na půdě soupeře postoupili díky dvěma brankám až v prodloužení.

Schalke 04 - Šachtar Doněck 0:3

Schalke si vybralo jednu z nejslabších chvilek v sezóně v tu nejméně vhodnou dobu, odvetu se Šachtarem před domácím publikem absolutně nezvládlo a po třech inkasovaných brankách končí v Evropské lize už v prvním kole play-off. Přitom z Doněcku si přivezlo slibnou bezbrankovou remízu. Hosté ovšem důležité utkání zvládli skvěle, vyučili soka z produktivity a zaslouženě postoupili.

Preview: Schalke 04 - Šachtar Doněck

Veltins Arena v Gelsenkirchenu už je připravena na druhý díl souboje mezi Schalke 04 a Šachtarem Doněck. První klání na Ukrajině skončilo bezgólovou remízou, takže odveta je pro obě strany pořád otevřená.

Šachtar Doněck - Schalke 04 0:0

Celkem vyrovnaný souboj mezi Šachtarem a Schalke dopadl ve Lvově bezbrankovou remízou. Dá se říci, že nerozhodný výsledek je vlastně spravedlivým řešením, každopádně utkání jednoznačně chyběly góly. Domácí jinak v závěru hráli o deseti, po druhé žluté kartě se totiž nechal vyloučit Oleksandr Kučer.