Šachtar Doněck Ukrajina - Šachtar Doněck - Zprávy

Další články

Marseille po úvodní remíze v Hamburku chce vybojovat postup do osmifinále EL na domácí půdě

Marseille v úvodním duelu play-off o osmifinále Evropské ligy hned dvakrát vedla proti houževnatému Šachtaru, nicméně těsný náskok nakonec neudržela a po nerozhodném výsledku 2:2 se tak bude na francouzské půdě začínat od nuly. Olympique je považován za favorita na postup mezi šestnáctku nejlepších, avšak "nerozehraný" ukrajinský výběr jasně ukázal, že svou kůži určitě zadarmo nedá.

Šachtar na stadionu Hamburku další vítězství neslavil, góly padaly až po změně stran

Šachtar Doněck remizoval v úvodním duelu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy s Marseille 2:2. V utkání hraném v Hamburku, kde již Doněck dokázal porazit Barcelonu, padaly góly až ve druhém poločase. Vždy navíc v rychlém sledu, vedení se napoprvé i napodruhé ujali hosté z Francie, náskok jim však ani jednou dlouho nevydržel. Klíčovým pro celou partii se pak stal zásah Eguinalda ze třetí minuty nastavení, jenž rozhodl o tom, že se do odvety půjde za vyrovnaného stavu.

Šachtar po dvouměsíční pauze čeká ostrý start, čeká ho totiž nevyzpytatelná Marseille

Ukrajinský Šachtar se v této sezóně již posedmé za sebou probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, v silné konkurenci Barcelony, Porta a belgického outsidera Royal Antverpy vybojoval solidních devět bodů a obsadil třetí místo, které mu vyneslo play-off o osmifinále Evropské ligy. V něm je považován za mírného outsidera, jelikož narazí na ambiciózní francouzský tým Olympique Marseille.

Brazilská spolupráce dovedla Porto do osmifinále. Recept na Šachtar připravil Galeno

Hráči Porta v přímém souboji o postup do osmifinále Ligy mistrů uspěli v šestém kole proti Šachtaru a po vítězství 5:3 si zajistili druhou příčku ve skupině H. Hlavní zásluhu na získaných třech bodech nesl Brazilec Galeno, který si v první půli připsal hned dva přesné zásahy. Svůj příspěvek doplnil po změně stran o dvě nahrávky, včetně té pro Pepeho na rozhodující trefu. Portugalský celek tak oslavil postup do jarní fáze milionářské soutěže. Alespoň malou útěchou pro Šachtar mohlo být celkové třetí místo ve skupině, které mu zajistilo účast v play off Evropské ligy.

Přímá bitva o postup do osmifinále: půjde dál Porto? Nebo Šachtar?

Jeden poputuje do osmifinále, druhý se musí smířit s Evropskou ligou. Karty před duelem Porta s doněckým Šachtarem jsou jasně rozdány. Uhájí domácí "Draci" druhou příčku? Nebo je zaskočí ukrajinští "Horníci"

Ceněný bek přidal ofenzivní nadstavbu. Šachtar napravil ligové nezdary a vyrovnal lídry skupiny

Šachtar Doněck zvítězil v pátém kole skupiny H Ligy mistrů nad Antverpami 1:0 a potvrdil, že mu evropské poháry v posledních týdnech chutnají o něco více než domácí soutěž, kde dvakrát po sobě ztratil. Vítěznou trefu obstaral přesnou hlavičkou jeden z nejhodnotnějších artiklů z celého kádru Mykola Matvijenko, a Horníci tak po senzační výhře nad Barcelonou dosáhli v německém azylu na další plný zisk. Díky tomu navíc bodově dotáhli jak katalánského giganta, tak spolulídra tabulky z Porta.

Šachtar chce zůstat v boji o postup. Potvrdí proti Antverpám roli favorita?

Šachtar se překvapivou výhrou nad Barcelonou vrátil do hry o postup. Pokud chce skutečně proniknout do osmifinále Champions League, měl by si poradit i s Antverpami, které ve čtyřech utkáních skupinové fáze nezískaly ani bod.

Jeden z nejhorších zápasů za poslední roky, hodnotil Xavi prohru se Šachtarem

Trenér Barcelony Xavi označil úterní porážku 0:1 na hřišti Šachtaru Doněck za jeden z nejhorších zápasů katalánského velkoklubu za hodně dlouhou dobu. Španělští šampioni nevyužili šanci stvrdit postup do osmifinále Ligy mistrů už po 4. kole skupinové fáze.

Barcelona překvapivě padla

Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli ve 4. kole Ligy mistrů ve skupině H na hřišti Šachtaru Doněck 0:1. Katalánci nenavázali na úvodní tři výhry a nevyužili možnosti s předstihem postoupit do osmifinále. Dortmund doma zdolal Newcastle 2:0.

Šachtar napodruhé zakotvil v Hamburku úspěšně. Barca při nečekané prohře střelecky mlčela

Fotbalisté Šachtaru zvládli své druhé představení v hamburském azylu o poznání lépe než to úvodní proti Portu, když ve čtvrtém kole skupiny H Ligy mistrů nečekaně porazili Barcelonu 1:0. Rozhodující akci rozjel těsně před přestávkou fantastickým přenesením hry Heorhij Sudakov a po následném centru skóroval Danylo Sikan. Blaugranas se ve známém přístavním městě dlouho nemohli dostat do hry, o čemž svědčil fakt, že až v 61. minutě zaznamenali premiérové zakončení mezi tři tyče. Vyrovnání se ovšem nedočkali a poprvé ztratili body.

Barcelona vyhlíží postup. K definitivě jí stačí neprohrát se Šachtarem

Barcelona vyhlíží hodně předčasný postup do další fáze Ligy mistrů a radovat se z něj může už v úterý večer. Pokud se jí povede se Šachtarem Doněck neprohrát, splní cíl. Ukrajinské mužstvo ale ještě hodlá ze třetího místa zamíchat postupovými kartami a proto potřebuje bodovat.

Mládí vyzrálo na Šachtar stylem „já na bráchu, brácha na mě“. Barca úspěšně ladila na derby

Barcelona porazila ve třetím kole skupiny H Ligy mistrů Šachtar 2:1. Suverénní jízdu Blaugranas soutěží nepřibrzdily ani absence několika obvyklých opor, které bezchybně zastoupili mladí Ferrán Torres a Fermín López. Oba totiž už v prvním poločase zaznamenali gól a asistenci. Španělský gigant se tak třetí výhrou přiblížil postupu do vyřazovací fáze a skvěle se naladil na ligové El Clásico. Naopak nový trenér na lavičce Doněcku Marino Pušič se musel smířit s porážkou.

Střídání stráží v nizozemském balení, Van Leeuwena v Šachtaru nahradil Pusic

Novým trenérem Šachtaru Doněck se stal Marino Pusic. Nizozemský kouč u týmu ukrajinského mistra vystřídal krajana Patricka van Leeuwena, kterého vedení klubu před týdnem odvolalo. O jeho angažování dnes informovali zástupci Šachtaru.

Barcelona chce doma zůstat stoprocentní, proti bude Šachtar Doněck

Estadio Olímpico v Barceloně nabídne ještě před blížícím se spektáklem LaLigy jednu povedenou záležitost v rámci Ligy mistrů. Domácí Barcelona se bude chtít co nejlépe naladit na El Clásico v duelu se Šachtarem Doněck.