UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

Almería prohloubila své trápení i proti nováčkovi z Las Palmas, do kolen ji poslal gól v nastavení

Las Palmas porazilo v 11. kole LaLigy Almeríi na její půdě 2:1. Úvodní gól zápasu vstřelil hostující odchovanec Barcelony Munir El Haddadi, jenž se v letošním ročníku trefil poprvé. Na jeho branku sice dokázal odpovědět střídající Largie Ramazani, rozhodující moment však přišel až v nastaveném čase, kdy hostům zařídil výhru Sory Kaba. Rojiblancos tedy s 11 ztrátami v řadě i nadále setrvali jediným celkem v lize, který čeká na první triumf v sezoně. Poslední tříbodovou radostí tak pro Almeríi zůstala květnová výhra nad Mallorkou.

Almería se chce odrazit ode dna proti Las Palmas

Na posledním místě zůstává Almería a jako jediná z celé soutěže ještě nevyhrála. Změnit se to pokusí v sobotu odpoledne, kdy na svém stadionu přivítá Las Palmas. Předloni se tyto kluby potkávaly v nižší soutěži a vzájemnou bilanci mají vyrovnanou.

Girona prohání giganty ve velkém stylu. Proti Almeríi ji nerozhodilo ani dvougólové manko

Girona navzdory zpackanému úvodu zápasu porazila v 10. kole LaLigy Almeríi 5:2. Poslední celek tabulky přijel na hřiště štiky soutěže v pozici jasného outsidera, přesto ve 24. minutě vedl po trefách Léa Baptistaa o dva góly. Domácí se z šoku oklepali ještě do přestávky a třemi brankami v rychlém sledu otočili stav utkání, přičemž dvěma zásahy se na tom podílel Arťom Dovbyk. Po změně stran již Gironistes na hřišti vládli a došli si pro osmou výhru v sezoně, kterou se navíc dotáhli na vedoucí Real Madrid.

Girona se stále drží, doma chce tři body proti Almeríi

Největší překvapení probíhající sezony - fotbalisté Girony - se po reprezentační pauze představí domácímu publiku a soupeřem bude poslední Almería. Výsledky hostů jsou zcela v protikladu a Almería je nejenže poslední, ale jako jediná z LaLigy ještě nevyhrála.

Almería vyřešila otázku trenéra, Morena nahradil Garitano

Vedení Almeríe oznámilo jméno nového trenéra, jehož úkolem bude zachránit klub mezi španělskou elitou. Na lavičku usedne osmačtyřicetiletý Gaizka Garitano.

Athletic rozohnilo zranění klíčového stopera. Otloukánek z Almeríe padl rozdílem třídy

Fotbalisté Athleticu porazili v předehrávce devátého kola LaLigy 3:0 Almeríi. O svém úspěchu rozhodli už v 10. minutě, kdy jejich premiérové zakončení mezi tři tyče proměnil ve vítěznou trefu Gorka Guruzeta. V tu chvíli již nebyl na trávníku zkušený stoper Yeray Álvarez, jenž musel střídat po ošklivém pádu z výšky. Domácí si jednoznačnou výhrou upevnili pozici v horní části tabulky, Andalusané naopak zůstali na dně tabulky.

Athletic Bilbao se sbírá po debaklu v derby a těší se na poslední Almeríu

Deváté kolo Laligy se nezadržitelně blíží a v pátek je na programu jediné utkání. Domácí Athletic se v něm pokusí reagovat na poslední porážku z derby a vítá Almeríu. Tedy jediný tým v celé soutěži, který pořád ještě čeká na vítězství.

Duel týmů bez formy přinesl velkolepou podívanou. Granada po pauze stáhla třígólové manko

Almería nezaznamenala v osmém kole LaLigy premiérovou výhru v ročníku, když na vlastním hřišti remizovala s Granadou 3:3. O výsledku duelu mezi celky pohybujícími se v sestupovém pásmu zdánlivě rozhodl závěr úvodního dějství, v němž domácí během pěti minut nasázeli hned tři branky. O všechny jejich zásahy se postaral Luis Suárez, kterému pokaždé asistoval jeho kolega z útoku Largie Ramazani. Jenže hosté po změně stran na trávníku dominovali, a i když nejdříve neproměnili penaltu, bod jim nakonec vystřelil Myrto Uzuni.

Poslední Granada se utká s předposlední Almerií

Almería je posledním týmem, který v LaLize stále čeká na výhru. A kdy jindy tuto nezáviděníhodnou situaci změnit, než v utkání s nováčkem soutěže, kterému se taky daří pramálo, tedy Granadou. Malé andaluské derby nabídne souboj dvou nejhorších celků, můžeme tedy očekávat tuhý boj, se spoustou soubojů a velkým nasazením, jak je ostatně v záchranářských kláních zvykem.

Almería se v úvodu sezony trápí, kouč Moreno vydržel necelé tři měsíce

Necelé tři měsíce vydržel Vicente Moreno ve funkci trenéra Almeríe. Španělský klub ještě nevyhrál a tento týden schytal debakl v Seville, už od středečního rána se mluvilo o odvolání kormidelníka a dnes k této variantě vedení sáhlo.

Sevilla drtivým nástupem přikovala Almeríi ke dnu. V Andalusii se rozdávala gólová radost

Fotbalisté Sevilly rozdrtili v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky poslední Almeríi 5:1. Los Hispalenses skvěle vykročili za ziskem tří bodů už v úvodu, když v rozmezí necelých dvou minut hned dvakrát udeřili. Po gólové dorážce Youssefa En Nesyriho ukázala šikovnost pohlednou individuální akcí i letní posila z Herthy Dodi Lukébakio. Na trefu Belgičana, jenž se prosadil také ve svém druhém domácím utkání za Andalusany v lize, navázali ve zbytku zápasu suverénní červenobílí ještě dalšími třemi zásahy.

Malé andaluské derby nabídne souboj mezi Sevillou a Almeríí

Sevilla chce potvrdit narůstající formu v utkání sedmého kola, na její domácí stadion zavítá poslední Almería. Ta je posledním týmem LaLigy, který na svém kontě ještě nemá ani jedno vítězství. Dokáží Sevillští potvrdit vzrůstající formu, nebo se ode dna odlepí "Rojiblancos"?

Arribas odvracel další propadák Almeríe. Valencia si z Andalusie odvezla po boji bod

Almería remizovala v šestém kole LaLigy na vlastním hřišti s Valencií 2:2. Netopýři sice nebyli v utkání aktivnějším celkem, přesto se dvakrát propracovali do vedení. V obou trefách hostů měl prsty Javier Guerra, jenž nejprve asistoval u gólu Diega Lópeze a poté i sám skóroval. Aktivnější Almería však dokázala vždy zareagovat zásluhou Sergia Arribase, jehož zásahy sice zařídily Andalusanům druhý bod v ročníku, z posledního místa tabulky je ale neodrazily.

Almería sní o první výhře, Valencia má ale formu jak hrom

Valencia se drží poměrně vysoko, aspoň tedy na své tradiční poměry, a v sobotu večer má šanci posunout se ještě výš. Jejím oponentem se totiž stane domácí Almería, která má v tomto ročníku mimořádné herní i výsledkové potíže.

Nový kouč pootočil kormidlem Žluté ponorky. K premiérové domácí výhře přispěli jmenovci

Villarreal v pátém kole LaLigy otočil domácí utkání s Almeríí a díky brankám na konci obou poločasů si připsal vítězství 2:1. Na úvodní branku hostů nejprve odpověděl v nastavení úvodního dějství Gerard Moreno, aby pak v samém závěru druhé půle po asistenci Alberta Morena rozhodl gólem ve třetím po sobě jdoucím ligovém zápase Alexander Sörloth. Žlutá ponorka se tak výborně uvedla v prvním utkání pod vedením nového kouče Pachety, jehož klub angažoval v průběhu reprezentační přestávky.