Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 2:1

Borussia sice doma s Leverkusenem dlouho prohrávala, nakonec ale utkání v závěru otočila. V hlavní roli byl Dede, který nejprve asistoval u vyrovnávací branky Freie a v poslední minutě ranou z dálky rozhodl o vítězství BVB 2:1.

Preview: Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen

Borussia přivítá na svém stadionu Leverkusen. Oběma týmům se v poslední době nevede tak, jak by si představovaly. BVB čeká na výhru pět kol, Bayer zase odešel poražen ve třech posledních utkáních za sebou.

VfL Bochum - Borussia Dortmund 3:3

V Bochumi padaly góly. V napínavém sobotním derby remizovala domácí Bochum s Borussií Dortmund 3:3. Pro VfL to byla po 90 minutách již 4. remíza za sebou a Borussia čeká již pět zápasů na výhru. Domácí tým si upevnil s 33 body pozici před Dortmundem.

Preview: VfL Bochum - Borussia Dortmund

V rámci 26. kola 1. Bundesligy uvítá v sobotu VfL Bochum v malém derby BVB Dortmund. Borusisa se chce konečně odlepit z 13. pozice a potvrdit tak mírné zlepšení v zápasech na hřišti soupeře. Bochum má naopak za cíl bodový rozdíl mezi oběma týmy ještě zvýšit.

Juventus sleduje Mladena Petriče

Dalším hráčem, který upoutal zájem Juventusu Turín, je Mladen Petrič. Chorvatského reprezentanta ve službách Borussie Dortmund si Stará dáma údajně vyhlédla jako možného nástupce Pavla Nedvěda, jehož kariéra se blíží ke svému závěru.

Borussia Dortmund - Karlsruher SC 1:1

Dortmund a Karlsruhe se po remíze 1:1 rozešly smírně a oba týmy tak zůstávají v tabulce svém - Borussia na třinácté a KSC na deváté příčce. Domácí poslal do vedení v první půli Petrič, po pauze o dělbě bodů rozhodl Freis.

Preview: Borussia Dortmund - Karlsruher SC

Zklamání sezony, Borussia Dortmund, přivítá na domácím hřišti nováčka z Karlsruhe. Zatímco domácí mají pohárovou Evropu už jistou, tým z Bádenska o ní bojuje a potřebuje každý bod.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:0

Hamburg zaslouženě porazil na domácím hřišti 1:0 Borussii Dortmund a výrazně si pomohl v boji o nejvyšší příčky. Jedinou branku utkání dal po hodině hry Guerrero.

Preview: Hamburger SV - Borussia Dortmund

Thomas Doll se poprvé od loňského jara, kdy skončil v pozici trenéra HSV, vrací do Hamburku. Tentokrát ovšem poprvé jako kouč soupeře a to Borussie Dortmund.

Borussia Dortmund - Hertha Berlín 1:1

Po nervózním střetnutí v dortmundském Signal-Iduna Parku se rozešly domácí Borussia a berlínská Hertha smírně. Oba góly orámovaly přestávku, domácí poslal do vedení krátce před odchodem do kabin Kehl, pět minut po pauze vyrovnával na konečných 1:1 Pantelič.

Preview: Borussia Dortmund - Hertha Berlín

Souboj týmů, které živí naději na pohárovou Evropu, uvidí v pátečním předkrmu 23. kola dortmunský Signal-Iduna Park. Domácí Borussia, toho času na třinácté příčce, ztrácí na pátou pozici zajišťující Pohár UEFA osm bodů, berlínská Hertha je na tom o chloupek lépe, na svého dnešního soupeře má dva body a dvě příčky náskok.

Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:0

Především díky dvěma brankám Markuse Rosenberga dokázal Werder Brémy napotřetí v této sezoně zvítězit nad Borussií Dortmund. Švédský reprezentant otevřel skóre minutu před přestávkou, po změně stran pak výhru domácích 2:0 pojistil druhým gólem.

Preview: Werder Brémy - Borussia Dortmund

Potřetí v této sezoně změří síly Werder s Borussií. V podzimním ligovém (3:0) i v osmifinálovém pohárovém utkání (2:1) zvítězil Dortmund, tentokrát se však bude hrát na brémském Weserstadionu a favoritem budou pochopitelně domácí.

Borussia Dortmund - Hansa Rostock 1:0

Borussia Dortmund udolala stejně jako na podzim Hansu Rostock 1:0. Tentokrát nejtěsnější vítězství zařídil ve druhém poločase střídající Klimowicz.

Preview: Borussia Dortmund - Hansa Rostock

V Dortmundu se v sobotu těší na utkání dvou celků ze spodních pater tabulky, které v posledním kole možná trochu překvapivě dokázaly zvítězit. O překvapení se jednalo především na straně Hansy Rostock, která těsně zvítězila doma nad Frankfurtem 1:0.