Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Další články

Dortmund míní znovu poskočit na čtvrtou pozici, doma uvítá Frankfurt

Ve velmi dobré pohodě je aktuálně Dortmund, který před pár dny postoupil přes PSV mezi osmičku nejlepších v Lize mistrů, a navázal tedy na předchozí dvě bundesligové výhry. Po pátečním vítězství Lipska na půdě Kolínu nad Rýnem každopádně dočasně přišel o čtvrtou příčku, musí přitom v duelu s Frankfurtem odpovědět stejnou notou, aby se na ni navrátil.

Ztratil jsem hlas, bylo to pro mě hodně vyčerpávající. Jsem hrdý, říkal Terzic

Hráči Dortmundu se mohou těšit na páteční los čtvrtfinále Ligy mistrů. Borussia v odvetě osmifinále porazila Eindhoven 2:0 a po remíze 1:1 venku potvrdila, jak je doma silná. Prohrála pouze dva z posledních dvaceti zápasů v soutěži na vlastním stadionu. Trenér Edin Terzic odnesl vítězné utkání ztraceným hlasem, kapitán PSV Luuk de Jong vzal po neproměněné šanci v nastaveném čase vyřazení na sebe.

Sanchův premiérový gól v play off Ligy mistrů nasměroval Dortmund k vyřazení PSV

Fotbalisté Dortmundu zdolali v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů před vlastními fanoušky PSV 2:0 a po úvodní remíze z Eindhovenu postoupili mezi osm nejlepších týmů. O kvalifikaci do další fáze rozhodl již ve třetí minutě Jadon Sancho, jenž vsítil svůj sedmý kariérní gól v milionářské soutěži, avšak vůbec první mimo základní skupiny. Červenobílí sice postupem času vyrovnali hru a dostali se k několika příležitostem, nicméně cestu do prvního čtvrtfinále od roku 2007 jim definitivně zatarasil skvělý Gregor Kobel.

PSV zahájilo osmifinále sympaticky. Dortmund ovšem hraje v odvetě doma

PSV předvedlo v prvním osmifinálovém klání sympatický výkon a může jej mrzet, že z domácí partie s Dortmundem nevzešlo jako vítěz. Svou sílu každopádně ukázalo a Borussia bude muset zabrat, jestliže chce potvrdit roli favorita a proklouznout do další fáze Champions League.

Borussia vlétla do zápasu díky svým ostrým křídlům. Výhru neohrozil ani kiks Sabitzera

Hráči Borussie Dortmund si ve 25. kole německé Bundesligy poradili s Werderem Brémy 2:1. K vítězství hosty nasměrovaly trefy Donyella Malena a Jadona Sancha z prvního poločasu. Další průběh zápasu výrazně ovlivnila červená karta pro Marcela Sabitzera, kvůli které hosté sáhli do druhé půle po defenzivnější taktice, která BVB dovedla k výhře navzdory snížení ze 70. minuty. Brankář Jiří Pavlenka v bráně domácích opět chyběl, naposledy se v bundesligovém klání představil na začátku října.

Dortmund touží po druhé venkovní výhře v řadě. Tentokrát hraje v Brémách

Po zdařilém výletu do Berlína se Dortmund podruhé za sebou představí na hřišti soupeře. V rámci 25. kola cestuje Borussia do Brém. Na Weserstadionu se po delší době opět shledají známé tváře. Pořád se ale bude bojovat o ligové body a nelze tedy očekávat, že zápas proběhne pouze v přátelské atmosféře.

Adeyemi okořenil návrat do základní sestavy BVB vítězným gólem nad Unionem

Dortmund zvítězil ve 24. kole Bundesligy na půdě Unionu Berlín 2:0. Po nevydařených výkonech z minulých kol se pod koučem Edinem Terzičem znovu začala viklat židle a další ztráta by jeho místo neupevnila. Přeplněný hostující kotel mohl ovšem v závěru první půle s radostí sledovat nádhernou střelu Karima Adeyemiho, která Dortmundu zajistila výhru. Talentovaný Němec tak ukázal, že se sázka na něj vyplácí, jelikož nastoupil v základní sestavě BVB poprvé od prosincového duelu v Lize mistrů, v němž se gólem podílel na remíze s PSG. Alex Král sledoval celý duel pouze z lavičky.

Lepšící se Union vyzve v posledních sezónách velmi neoblíbený Dortmund

Deset zápasů za sebou, tak dlouho držel Dortmund svou sérii neporazitelnosti napříč všemi soutěžemi, než na jeho půdu zavítal ve venkovním prostředí vždycky hodně nevyzpytatelný Hoffenheim. Klub ze Severního Porýní-Vestfálska musí především bránit svou strategickou čtvrtou pozici před dotírajícím Lipskem, a potřeboval by tak v duelu s Unionem srovnat kola.

Ozvěny z Bundesligy: Co přinesl výlet na západ? Mraky gólů i setkání s legendou

Atmosféru Bundesligy lze jistě nasávat i z televize. Nenahraditelný zážitek však nabídne jen a pouze aktivní cesta přímo do Německa. A když se tedy naskytne příležitost, není nad čím váhat. Obzvlášť, když se má jet i do Dortmundu, kde se navíc můžete setkat s vítězem Ligy mistrů.

Hoffenheim s českými obránci v zádech položil za čtyři minuty Dortmund

Fotbalisté Dortmundu padli ve 23. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Hoffenheimem 2:3. Černožlutí přitom odcházeli do šaten za těsného vedení, o něž ke smutku československého fanklubu Schwarz-Gelbe Bienen, který byl na stadionu přítomen, přišli po hodině hry, kdy se v rozmezí čtyř minut dvakrát prosadil Maximilian Beier. Ze studené sprchy se již BVB nevzpamatovalo, a hosté se tak s Pavlem Kadeřábkem a střídajícím Davidem Juráskem v sestavě dočkali po osmizápasovém čekání vytoužené výhry.

Hoffenheim prahne po revanši, s Dortmundem nechce padnout potřetí v sezóně

Není to prostě v mnoha ohledech ono. Dortmund se sice drží v Bundeslize na čtvrté příčce, v Lize mistrů si před odvetou osmifinále v průběhu tohoto týdne neutvořil nesprávnou výchozí pozici, jenže takový ten punc rozjeté mašiny prostě chybí. V nedělním duelu s Hoffenheimem může pomýšlet na to, jak využít sobotního zaváhání třetího Stuttgartu a ukrojit na něj ztrátu.

Všechno je otevřené, shodli se trenéři po remíze PSV s Dortmundem

Osmifinále Ligy mistrů mezi PSV Eindhoven a Dortmundem je po úvodní remíze 1:1 v Nizozemsku zcela otevřené. Shodli se na tom domácí kouč Peter Bosz i jeho protějšek Edin Terzic. Trenér Borussie uznal, že lídři nizozemské ligy byli po změně stran jasně lepší.

Dortmund si i přes zásah do defenzivních řad odvezl z Eindhovenu nadějný výsledek

Borussia Dortmund v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů v nedalekém Eindhovenu remizovala s PSV 1:1. Hostům těsně před výkopem vypadly ze sestavy dvě defenzivní opory, což bylo v úvodu utkání znát.

Znovu proti sobě od roku 2002: PSV v osmifinále Ligy mistrů uvítá Dortmund

Na nizozemské scéně není v letošní sezóně lepšího. PSV vládne Eredivisie pevnou rukou, jen pár zápasů se mu nepovedlo a prorazit může také v Lize mistrů. Dortmund je jistě ostříleným a zkušeným protivníkem, nicméně formu nevykazuje tak dobrou jako eindhovenský klub. Na poli Bundesligy totiž stěží odolává v top čtyřce tabulky, za úplně nejúspěšnějšími zaostává.