Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Borussia Dortmund - Karlsruher SC 1:1

Dortmund a Karlsruhe se po remíze 1:1 rozešly smírně a oba týmy tak zůstávají v tabulce svém - Borussia na třinácté a KSC na deváté příčce. Domácí poslal do vedení v první půli Petrič, po pauze o dělbě bodů rozhodl Freis.

Preview: Borussia Dortmund - Karlsruher SC

Zklamání sezony, Borussia Dortmund, přivítá na domácím hřišti nováčka z Karlsruhe. Zatímco domácí mají pohárovou Evropu už jistou, tým z Bádenska o ní bojuje a potřebuje každý bod.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:0

Hamburg zaslouženě porazil na domácím hřišti 1:0 Borussii Dortmund a výrazně si pomohl v boji o nejvyšší příčky. Jedinou branku utkání dal po hodině hry Guerrero.

Preview: Hamburger SV - Borussia Dortmund

Thomas Doll se poprvé od loňského jara, kdy skončil v pozici trenéra HSV, vrací do Hamburku. Tentokrát ovšem poprvé jako kouč soupeře a to Borussie Dortmund.

Borussia Dortmund - Hertha Berlín 1:1

Po nervózním střetnutí v dortmundském Signal-Iduna Parku se rozešly domácí Borussia a berlínská Hertha smírně. Oba góly orámovaly přestávku, domácí poslal do vedení krátce před odchodem do kabin Kehl, pět minut po pauze vyrovnával na konečných 1:1 Pantelič.

Preview: Borussia Dortmund - Hertha Berlín

Souboj týmů, které živí naději na pohárovou Evropu, uvidí v pátečním předkrmu 23. kola dortmunský Signal-Iduna Park. Domácí Borussia, toho času na třinácté příčce, ztrácí na pátou pozici zajišťující Pohár UEFA osm bodů, berlínská Hertha je na tom o chloupek lépe, na svého dnešního soupeře má dva body a dvě příčky náskok.

Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:0

Především díky dvěma brankám Markuse Rosenberga dokázal Werder Brémy napotřetí v této sezoně zvítězit nad Borussií Dortmund. Švédský reprezentant otevřel skóre minutu před přestávkou, po změně stran pak výhru domácích 2:0 pojistil druhým gólem.

Preview: Werder Brémy - Borussia Dortmund

Potřetí v této sezoně změří síly Werder s Borussií. V podzimním ligovém (3:0) i v osmifinálovém pohárovém utkání (2:1) zvítězil Dortmund, tentokrát se však bude hrát na brémském Weserstadionu a favoritem budou pochopitelně domácí.

Borussia Dortmund - Hansa Rostock 1:0

Borussia Dortmund udolala stejně jako na podzim Hansu Rostock 1:0. Tentokrát nejtěsnější vítězství zařídil ve druhém poločase střídající Klimowicz.

Preview: Borussia Dortmund - Hansa Rostock

V Dortmundu se v sobotu těší na utkání dvou celků ze spodních pater tabulky, které v posledním kole možná trochu překvapivě dokázaly zvítězit. O překvapení se jednalo především na straně Hansy Rostock, která těsně zvítězila doma nad Frankfurtem 1:0.

Energie Cottbus - Borussia Dortmund 0:2

Mladen Petrič zajistil dvěma góly první vítězství Borussie Dortmund v novém roce a hlavně díky němu zvítězilo BVB i před očima německé kancléřky Angely Merkel na hřišti Energie Cottbus 2:0.

Preview: Energie Cottbus - Borussia Dortmund

Na Stadionu přátelství se střetnou dva týmy, jenž zatím na jaře baví diváky mnoha góly – Energie Cottbus a Borussia Dortmund.

Schalke v derby vyloupilo Dortmund

V extrémně tvrdém a vyhroceném utkání v Dortmundu zaslouženě zvítězilo Schalke po výsledku 2:3. Hosté se během utkání dostali třikrát do vedení, ale až na jejich poslední gól nedokázala Borussia odpovědět.

Dortmund hostí v derby Schalke

Několik dní dopředu vyprodaný stadion se může těšit na 131. vestfálské derby mezi nesmiřitelnými rivaly Dortmundem a Schalke.

MSV Duisburg - Borussia Dortmund 3:3

Dvě trefy žolíka Diega Klimowicze zachránily Borussii Dortmund v derby proti MSV Duisburg před nepovedeným startem jarní části 1. Bundesligy. Argentinec, který přišel na hřiště v 65. minutě tak zvrátil hrozbu prohry svými góly (68. a 92.) na 3:3.