FC Astana Kazachstán - FC Astana - Zprávy

Slavia podlehla Astaně 0:1 a Evropskou ligu si na jaře nezahraje

Slávisté Slavie si jarní vyřazovací část Evropské ligy nezahrají. Český šampion v závěrečném 6. kole základní skupiny prohrál doma s Astanou v přímém souboji o postupové druhé místo 0:1 a skončil na třetí příčce čtyřčlenné tabulky. Zápas rozhodl v 38. minutě po chybě slávistické obrany obránce Marin Aničič.

Slavia nechce v přímém souboji o postup s Astanou hrát na remízu

Slávisté odehrají ve čtvrtek poslední letošní zápas, který do velké míry rozhodne o úspěšnosti podzimní sezony. Český šampion v závěrečném 6. kole skupiny Evropské ligy přivítá Astanu v přímém souboji o druhé postupové místo do vyřazovací fáze. Pražané mají na druhé příčce před kazašským mistrem jednobodový náskok.

Astana se chystá v Praze, formu ladila i v přípravě na Žižkově

Hráči Astany už v polovině minulého týdne dorazili do Prahy a v metropoli se chystají na čtvrteční rozhodující poslední zápas skupiny Evropské ligy proti Slavii. Kazašský mistr nastoupil za poslední měsíc k jedinému soutěžnímu zápasu, a tak si v sobotu zpestřil tréninkový kemp v Čechách přípravným zápasem s Viktorií Žižkov.

FC Astana - Villarreal CF 2:3

Villarreal veze z Kazachstánu tři body, i když jeho výkon rozhodně nebyl ideální. Žlutá ponorka může být nakonec za tři body ráda, neboť jako první se prosadili domácí po trefě Kabanangy. Španělský celek ale přidal a díky dvěma brankám Cédrica Bakambua slaví těsnou výhru.

Preview: FC Astana - Villarreal CF

Do Astana Areny zavítá favorizovaný Villarreal, který by si rád třemi body obhájil prvenství ve skupině a navýšil svůj náskok. Případná výhra hostí by pomohla i Slavii Praha, ale domácí Astana má samozřejmě jiné plány.

Maccabi Tel-Aviv - FC Astana 0:1

Fotbalisté kazašské Astany zvládli na jedničku i odvetu s izraelským Maccabi Tel Aviv a podruhé v řadě zvítězili, tentokráte po výsledku 1:0. V tabulce se tak posunuli na druhé místo se sedmi body a výrazně oživili své naděje na postup do jarní fáze. Za vedoucím Villarealem, jenž přivítají příští týden, zaostávají o bod, před pražskou Slavií mají dvoubodový náskok. Naopak Maccabi už nyní ví, že v Evropské lize do dalšího cyklu nepostoupí.

Preview: Maccabi Tel-Aviv - FC Astana

Izraelský Maccabi Tel-Aviv ještě bude usilovat o postupovou naději, ale potřebuje k tomu nutně zdolat Astanu. Domácím první zápas v Kazachstánu vůbec nevyšel a po čtyřbrankovém debaklu se teď budou pokoušet o revanš.

FC Astana - Maccabi Tel-Aviv 4:0

Kazašská Astana předvedla výborný výkon v důležitém utkání proti izraelskému Maccabi Tel-Aviv a vybojovala tak premiérový tříbodový zisk v základní skupině, díky hned čtyřem brankám během dvaceti minut vyhrála až nečekaně hladce po výsledku 4:0. V tabulce skupiny A se prozatím posunula do čela o skóre před Villarreal i pražskou Slavii, ovšem na tyto dva soupeře ještě čeká večerní vzájemný souboj.

Preview: FC Astana - Maccabi Tel-Aviv

Důležitý dvojzápas ve skupině A spolu sehrají Maccabi s Astanou a oba budou bojovat o zachování naděje na postup do jarní fáze Evropské ligy. Kazašský celek má výhodu domácího prostředí a v něm bude považován za mírného favorita, nicméně hosté naposledy dokázali zaskočit vysoce favorizovaný španělský Villareal a určitě mají naději na tříbodový zisk. Šance tak jsou vyrovnané, nicméně FC před vlastními fanoušky drží neuvěřitelnou bilanci.

Slavia dvakrát trefila břevno, z Astany ale po remíze 1:1 veze aspoň bod

Fotbalisté Slavie remizovali v druhém utkání základní skupiny Evropské ligy v Astaně 1:1. Pražany poslal na umělé trávě v Kazachstánu do vedení v 18. minutě Kamerunec Michael Ngadeu, pak hosté dvakrát trefili břevno a ve 42. minutě srovnal Marin Tomasov.

Slavia chce v EL na umělé trávě v daleké Astaně bodovat

Slávisty čeká ve čtvrtek druhý zápas základní skupiny Evropské ligy. Český mistr se po úvodním domácím vítězství 1:0 nad Maccabi Tel Aviv představí na půdě kazašského šampiona Astany a na tamní umělé trávě chce bodovým ziskem udělat další krok k postupu. Vzhledem k daleké cestě a čtyřhodinovému časovému posunu odletěli červenobílí k utkání dva dny před výkopem.

Villarreal doma nakonec jasně porazil bojující Astanu

Villarrealu vyšla poslední dvacetiminutovka v utkání s Astanou a díky dvěma brankám v tomto časovém intervalu nakonec svého soka jasně porazil. Astana se ale nevzdávala a po celý zápas domácí Žlutou ponorku hodně zlobila. Ani branka Jurije Logvinenka ale na body nestačila.

Preview: Villarreal CF - FC Astana

Villarreal začíná pouť základními skupinami Evropské ligy duelem s Astanou, na kterou už jednou narazil. Před třemi lety si s ní poradil naprosto nekompromisně a bude doufat, že se mu nyní povede něco podobného. Astana ale ve Španělsku plánuje odplatu za tyto výsledky.

BSC Young Boys - FC Astana 3:0

Souboj o třetí místo zvládl lépe Young Boys Bern, který ve druhé půli během osmi minut skóroval proti Astaně třikrát a pohodlně zvítězil. Zatímco švýcarský celek oslavil svůj závěrečný domácí zápas tohoto roku tak, jak si představoval, kazašskému klubu poslední utkání nevyšlo. O branky se postarali Michael Frey, Guillaume Hoarau a Thorsten Schick.

Preview: BSC Young Boys - FC Astana

U obou celků rozhodně zavládlo zklamání z letošního působení na evropské scéně. Jak Young Boys Bern, tak i Astana už nemají šanci postoupit do jarního play-off, a poperou se ve vzájemném zápase na závěr už jen o konečnou třetí příčku. Připomeňme, že v prvním zářijovém střetnutí na půdě Kazachstánu branka nepadla.