Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Cagliari Calcio - FC Janov 2:1

Cagliari se konečně začíná zdvihat. Po výhře nad Laziem minulý víkend si poradilo také s FC Janov. Vítězství 2:1 zařídil ostrovanům dvěma góly Robert Aquafresca. Na předposlední Regginu ztrácí Cagliari již jen čtyři body. FC Janov zůstává osmé.

Preview: Cagliari Calcio - FC Janov

Ve 26. kole zavítá na Sardinii tým Janova, a to k utkání proti Cagliari. Domácí se nacházejí v kritické situaci, kdežto hosté se vezou na vlně euforie, na Pohár UEFA totiž ztrácí jeden bod.

Cagliari přišlo o tři body v Serii A

Poslední tým italské ligy Cagliari přišel v tabulce o tři body a míří k sestupu. Fotbalová federace FIGC ho odpočtem potrestala za to, že klub bez jejího svolení zažaloval kvůli pomluvám svého někdejšího hráče Gianluku Grassadoniu. Prezident Massimo Cellino navíc dostal roční zákaz působení ve fotbale a musí zaplatit pokutu 10.000 eur, zatímco klub přijde o 20 tisíc.

Čekání na gól v Sieně ukončilo sólo Maccaroneho

Přihlížející na Stadio Franchi dlouho čekali na gól a nakonec byla šťastnější ta početnější, domácí skupinka. Massimo Maccarone totiž pozdním sólem z 88. minuty zařídil domácí Sieně důležité tři body z utkání proti Cagliari.

Preview: AC Siena - Cagliari Calcio

Hosté z Cagliari dokázali v minulém kole porazit Lazio Řím 1:0 a přiblížit se tak k vytoužené záchraně. Domácí Siena bodovala na půdě Atalanty Bergamo remízou 2:2. Přesto je situace obou týmů kritická.

Cagliari Calcio - Lazio Řím 1:0

Na stadionu Sant‘ Elia si diváci museli na první branku počkat až do osmdesáté sedmé minuty. Utkání rozhodl jedinou trefou střídající Alessandro Matri a to i přesto, že hostující Lazio Řím mělo od šedesáte druhé minuty výhodu jednoho muže v poli.

Preview: Cagliari Calcio - Lazio Řím

Poslední tým soutěže Cagliari hostí na domácí půdě loňský třetí celek římské Lazio. Domácí potřebují každý bod, nejlépe hned všechny tři. Klub prezidenta Massima Celina totiž ztrácí na pozice zajišťující start v příštím ročníku Serie A už šest bodů.

Citta di Palermo - Cagliari Calcio 2:1

Palermo získalo potřebné tři body na cestě za evropskými poháry, na domácím hřišti porazilo Cagliari dvěma brankami v první půli. Hostům se jen podařilo snížit díky vlastní brance Cavaniho.

Preview: Citta di Palermo - Cagliari Calcio

Palermu po slušné první polovině sezony začíná ujíždět vlak a nyní bude mít jednu z posledních možností nastoupit do pohárového kolotoče. Pokud neuspěje, může se mu šestá příčka vzdálit až na osmibodový rozdíl.

Cagliari Calcio - FC Parma 1:1

Na Stadio Sant'Elia se v boji o záchranu vše rozhodlo v pouhých šedesáti sekundách, když v 34. minutě skóroval Jeda o o necelou minutu později z penalty stanovil konečné skóre na 1:1. Cagliari tak zůstává poslední s pětibodovým odstupem, Parma sedmnáctá, pouhý bod od sestupové příčky.

Preview: Cagliari Calcio - FC Parma

Trápící se Parma cestuje na půdu posledního Cagliari a všichni hráči moc dobře vědí, že prohra by mohla znamenat pád do sestupové zóny. Parma je totiž po prohře s Atalantou v minulém kole pouhý jeden bod před Regginou, ktará okupuje první sestupové místo.

Juventus Turín - Cagliari Calcio 1:1

Poslední Cagliari rozhodně nejlepším výkonem v sezoně vybojovalo remízu na hřišti Juventusu. Cagliari mělo sice nejhorší útok v lize, překvapivě však v 55. minutě šlo do vedení po gólu Paola Bianca. Pavel Nedvěd však nenechal nic v náhodě a o pouhou minutu později vyrovnal. V závěru pak Juventus promarnil několik šancí a jeho hráči ze zápasu odcházeli se svěšenými hlavami.

Preview: Juventus Turín - Cagliari Calcio

Juventus se díky nepříliš výrazným výkonům v minulých kolech propadl až na pátou příčku, poslední utkání však ukázalo, že boj o titul ještě nevzdal a chystá se využít každého zaváhání soupeřů z první čtyřky. Mohamed Sissoko je navíc po přestupu z Liverpoolu připraven ke svému prvnímu utkání a sám se jistě chce proti poslednímu Cagliari co nejvíce předvést.

Cagliari Calcio - Neapol SSC 2:1

Dvěma góly na úplném konci zápasu ukončilo Cagliari šestizápasovou sérii proher. S domácími to zprvu vypadalo špatně, když v 58. minutě prohrávali po gólu talentovaného Slováka Hamšíka, štěstěna se ale nakonec přiklonila na jejich stranu.

Preview: Cagliari Calcio - Neapol SSC

Cagliari je poslední, na nesestupovou příčku ztrácí už sedm bodů a nutně potřebuje body. Ani Neapol o motivaci strach mít nebude. Mezi šestou a jedenáctou příčkou, na které právě Neapol kotví, je v tabulce jen jednobodový rozdíl a tým se bude určitě chtít hodně rychle vrátit do první desítky.