Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Další články

Cagliari se pokusí o další zázrak, po Interu chce obrat o body i Juventus

Ještě než se Juventus pustí v úterý večer do odvetného utkání semifinále Coppa Italia s Laziem, musí obětovat dost sil při výjezdu na Sardinii. Domácí Cagliari ho uvítá už v páteční předehrávce 33. kola Serie A, přičemž samo má rozhodně o co bojovat.

Jankto nepojede na EURO, upřednostní syna. I kdyby o mě byl zájem, s díky odmítnu, uvedl

Jakub Jankto v rozhovoru pro francouzský deník L'Équipe potvrdil, že se neobjeví na blížícím se Euru. Záložník italského Cagliari se po sezoně chce věnovat věnovat synovi, který přes rok žije s matkou v České republice.

Milánské tribuny v čele s vykartovaným Martínezem se speciální výhry Interu nedočkaly

Cagliari nečekaně remizovalo ve 32. kole Serie A na půdě suverénního Interu Milán 2:2. Celek ze Sardinie tahal od začátku za kratší konec a už ve 12. minutě prohrával zásluhou Marcuse Thurama. Herní převahu sice dokázali Nerazzurri zužitkovat po změně stran ještě jednou, v obou případech však hosté našli odpověď. Miláňané tak nakonec zisk rekordních 85 bodů po 32 odehraných zápasech neoslavili a při absenci vykartovaného nejlepšího střelce ročníku Lautara Martíneze ztratili body teprve pošesté v sezoně.

Cagliari chce překvapit, dokáže přibrzdit vedoucí Inter?

Těžký úkol má před sebou Cagliari, které zavítá na půdu suverénního lídra z Milána. Inter má na čele luxusní náskok a je málo pravděpodobné, že by ho ještě někdo mohl připravit o titul. Cagliari ho bude chtít minimálně přibrzdit a získat cenné body do boje o záchranu. Z nejhoršího se Sardiňané zlepšenou formou dostali, ovšem pořád nemají vyhráno.

Mezi Cagliari a Atalantou se schylovalo k netradiční remíze, rozhodnutí přišlo s Violou

Fotbalisté Cagliari porazili ve 31. kole Serie A Atalantu 2:1 a vzdálili se sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů. Klub z Bergama sice poslal do rychlého vedení Gianluca Scamacca a po vyrovnání z kopačky Tommasa Augella to vypadalo, že vzájemný zápas těchto dvou celků poprvé po více než 10 letech skončí nerozhodným výsledkem. V závěru se však prosadil zkušený záložník Nicola Viola a pomohl domácím odlepit se od příček hraničících se sestupovým pásmem. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání mezi náhradníky.

Cagliari i Atalanta jsou pod tlakem a potřebují tři body

Hodně zajímavá konfrontace se odehraje v Sardagen Aréně, kde sestupem ohrožené Cagliari přivítá favorizovanou Atalantu. Hosté si nesmí dovolit zaváhat, jinak se jim Liga mistrů nepříjemně vzdálí a porážka samozřejmě nadělá problémy i Cagliari, které bojuje o záchranu.

Cagliari na neoblíbeného soka nevyzrálo. Veronu obrala o výhru známá tvář z let minulých

Verona si ze hřiště Cagliari odvezla ve 30. kole Serie A bod po remíze 1:1. O první slovo se v souboji celků ze spodních pater tabulky přihlásili ve 30. minutě žlutomodří, a to konkrétně Federico Bonazzoli, jenž svou druhou trefou v sezoně přiblížil hosty k tříbodovému zisku. Ten však po změně stran odvrátil Ibrahim Sulemana, který před odchodem do týmu ze Sardinie strávil ve Veroně dva roky. Rossoblu ovšem i přes zisk bodu prodloužili čekání na ligové vítězství proti Scaligeri už na devět klání v řadě. Český záložník Jakub Jankto z lavičky do utkání nezasáhl.

O záchranu hrají i Cagliari s Veronou

Boj o záchranu v italské nejvyšší soutěži vrcholí a týká se i týmů Cagliari a Hellasu Verona. Vzájemný duel se odehraje na velikonoční pondělí a slibuje dramatickou podívanou.

Pokračovatel slavného italského rodu zajistil výstavní trefou další výhru Monzy

Fotbalisté Monzy přehráli ve 29. kole Serie A Cagliari 1:0. O jediný přesný zásah duelu se z přímého kopu postaral Daniel Maldini, jehož otec Paolo a dědeček Cesare jsou legendami milánského AC. Lombardský klub si tak připsal již čtvrtý triumf z posledních pěti ligových zápasů a před reprezentační přestávkou si upevnil pozici v první polovině tabulky. Za hostující celek nastoupil v základní sestavě Jakub Jankto, který se však výrazněji neprosadil a o přestávce byl vystřídán.

Monza i Cagliari jsou ve formě, kdo ovládne vzájemný duel?

V minulém kole vyhrála jak Monza, tak i Cagliari a oba celky budou chtít v tomto trendu pokračovat. Každý však sleduje jiný cíl. Domácí Monza si chce upevnit postavení ve středu tabulky, Sardiňanům jde zase o záchranu.

Cagliari se po trefách jmenovců a uzbeckého supernáhradníka vyšvihlo nad zónu sestupu

Hráči Cagliari porazili ve 28. kole Serie A Salernitanu 4:2 a vyšvihli se nad sestupové pásmo. Celek ze Sardinie nasměroval k tříbodovému zisku ve 12. minutě paraguayský útočník Gianluca Lapadula, jehož ještě v první půli na střelecké listině doplnil jmenovec Gianluca Gaetano. Rossoblu s Jakubem Janktem v základní sestavě přidali po změně stran díky střídajícímu Eldoru Shomurodovi ještě dva góly a po čtvrtém duelu bez porážky v řadě se posunuli ve vyrovnaném boji o záchranu na 13. příčku, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na setrvání v italské nejvyšší soutěži se i přes dvě branky ve druhé půli smrskly na minimum.

Poslední Salernitana se pokusí o body na Sardinii

Cagliari se zase postupně zlepšuje a vidí naději na záchranu. Navíc k němu los byl velmi milosrdný, protože ve 28. kole Serie A se tým trenéra Claudia Ranieriho postaví Salernitaně. A poslednímu týmu soutěže se pořád hrubě nedaří.

Jankto vystřelil v záchranářské bitvě proti Empoli první venkovní výhru Cagliari

Cagliari přerušilo sérii nevýrazných výkonů ve 27. kole Serie A, když zvítězilo na hřišti Empoli 1:0. Domácí se v duelu dvou celků s naprosto odlišnou formou sice prosadili jako první, jejich gól z 62. minuty ovšem odvolal videorozhodčí. Na druhé straně poté zaúřadoval český záložník Jakub Jankto, který svou první trefou v dresu Rossoblu zajistil svému týmu první letošní výhru mimo vlastní stadion. Celek ze Sardinie přesto setrval v zóně sestupu.

Empoli stoupá tabulkou, proti Cagliari je favoritem

Fotbalisté Empoli už šest ligových zápasů v řadě neprohráli a v neděli jsou připraveni na sedmý "zářez" proti sestupem ohroženému Cagliari. Sardiňané se v minulém kole také vytáhli a s obhájcem titulu z Neapole remizovali.